Sayfa 312/418 İlkİlk ... 212262302310311312313314322362412 ... SonSon
Arama sonucu : 3338 madde; 2,489 - 2,496 arası.

Konu: IHLAS - İhlas Holding

1. Bu kuralların İhlas grubuna işleyeceğini hiç sanmıyorum. İhlas grubu için talep edilen başvuruların hepsi Meclis’te red edilmiş.
    Yani yola devam...
    Yani atı alan üsküdarı gecer...

2. Adamların medyası bir partiye hizmet hareketi yapıyorsa, elbette bunun bir karşılığı olacaktır.

Duhul
    May 2017
    İkamet
    rize
    Gönderi
    318
    ÖZELLİKLE,2.MADDE ÇOK YERİNDE HEPSİ K.YATIRIMCIYI KORUYUCU TEDBİRLER BUNLARDAN DAHASI VAR..İYİ OLMUŞ BU YÖNERGE BENCE ÜLKEMZE GELMEK İSTEYEN YABANCI YATIRIMCI İÇİN DÜZENLENMİŞ GİBİ DEMEKKİ BİR YATIRIM FURYASI GERÇEKLEŞEBİLİR DİYE DÜŞÜNDÜRÜYOR..

b) Bir veya birden fazla fiyat kademesine yüksek miktarlarda alım ve/veya satım emri
    girilmesi suretiyle arz veya talep üzerinde kontrol sağlanması ve/veya fiyatın istenilen şekilde
    yönlendirilmesi,
    c) Girilen alım ve/veya satım emirlerinin kısa zaman aralıklarıyla değiştirilmesi ve/veya
    iptal edilmesi suretiyle diğer yatırımcılar nezdinde yanıltıcı izlenim uyandırılması,
    ç) Kısa zaman aralıklarıyla ekonomik veya makul bir gerekçeyle örtüşmeyecek ters yönlü
    emirler iletilmesi,
    d) Kısa zaman aralıklarıyla iletilen ters yönlü emirlerin eşleştirilmesi suretiyle aktif bir
    piyasa olduğu izlenimi oluşturulması ve/veya işlem hacminin yapay olarak artırılması,
    e) Kendinden kendine veya karşılıklı işlemler gerçekleştirilmesi,
    f) Tek seferde iletilebilecek miktardaki alım veya satım emirlerinin parçalı olarak
    girilmesi suretiyle piyasada geniş bir katılım olduğu veya sürekli işlem gerçekleştiği izlenimi
    yaratılması,
    g) Süreklilik arz edecek şekilde girilen aktif emirlerle cari işlem fiyatının yükseltilmesi,
    düşürülmesi veya sabit tutulmaya çalışılması,
    ğ) Açığa satış işlemleri gerçekleştirilmesi suretiyle sağlıklı piyasa oluşumunun
    engellenmesi,
    h) Açılış ve/veya kapanış fiyatını etkilemeye yönelik emir iletilmesi, değiştirilmesi, iptal
    edilmesi ve/veya işlem gerçekleştirilmesi,
    ı) Gün sonu veya vade sonu uzlaşma fiyatlarını etkilemeye yönelik emir girilmesi, işlem
    yapılması,
    i) Vadeli işlem ve opsiyon piyasalarında bir sicile bağlı tüm hesaplar için ya da piyasa
    bazında belirlenen pozisyon limitlerinin geçilmesi,
    j) Vadeli işlem ve opsiyon piyasasında, ilgili dayanak varlık piyasasında gerçekleştirilen
    işlemlerle aynı yönlü işlemler gerçekleştirilmesi,
    k) Algoritmik emir iletim sistemlerinin ve özelde yüksek frekanslı işlem kullanıcılarının
    emir iletmelerinden, değiştirmelerinden, iptallerinden ve/veya işlemlerinden kaynaklı piyasa
    bozucu durumların ortaya çıkması
    gibi ancak bunlarla sınırlı olmayan yöntemler kullanılmak suretiyle Borsa işlemlerinin
    güvenilir, şeffaf, etkin, istikrarlı, adil, dürüst ve rekabetçi bir şekilde gerçekleşmesinin ve sağlıklı
    fiyat ve piyasa teşekkül etmesinin engellendiğine veya ihlallere sebebiyet verildiğine dair güçlü
    emareler oluşması durumunda önleyici tedbirler alınabilir.
    (2) Birbirlerinin emir ve/veya işlemlerini destekler ve/veya tamamlar tarzda emir ilettiği,
    değiştirdiği, iptal ettiği ve/veya işlem gerçekleştirdiği görülen ya da herhangi bir suretle aralarında
    ilişki olduğu anlaşılan yatırımcılar hakkında birlikte hareket kapsamında birinci fıkra uyarınca
    tedbir alınması mümkündür.

4. Hus da bahaneyle kacti sanirsam

5. Oyle yavas yavas ust kademedeki lotlari azaltmak hic adetiniz degil. Bakin 42 kalkti kalkacakmi diyorsun? Acik ol mudur,

6. ben inandım abi bunlar La casa de papel izliyor spek bildiğin her hamleyi elli kez düşünmüş psikoloji üzerine iyi eğitimli. balık gibi çek bırak yapıyor ne zaman zokayı yuttun ham diye çekiyor oltadasın... ama bende izledim hazırım yani

7.  Alıntı Originally Posted by kazan Yazıyı Oku
    ben inandım abi bunlar La casa de papel izliyor spek bildiğin her hamleyi elli kez düşünmüş psikoloji üzerine iyi eğitimli. balık gibi çek bırak yapıyor ne zaman zokayı yuttun ham diye çekiyor oltadasın... ama bende izledim hazırım yani
    Tahta hareketlerine lafim yok lakin, pr sorumlulari olmamis bildigin sokaktan toplayip klavye basina koymuslar��

8.  Alıntı Originally Posted by Siren Yazıyı Oku
    Tahta hareketlerine lafim yok lakin, pr sorumlulari olmamis bildigin sokaktan toplayip klavye basina koymuslar��

Ben hamdi abiyi takip ederdim o ne derse anladın sen. piarları da ii önce senden görüntüsü çizerek güven kazanıyor sonra bi bakıyorsun terste bir de bakıyrosun puff yok olmuş

Sayfa 312/418 İlkİlk ... 212262302310311312313314322362412 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •