Sayfa 978/1003 İlkİlk ... 478878928968976977978979980988 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 7,817 - 7,824 arası.

Konu: KAREL - Karel Elektronik

1.  Alıntı Originally Posted by ogrtmen33 Yazıyı Oku
    Sermaye 58 milyon yıllık kar 2 katı gelir mi acaba ne dersiniz
    2 katından fazla olablir. şahsi tahminim 135-145m arası. üstü olur altını beklemiyorum açıkçası. gabi herkes kendi kararını versin bu benim şahsi görüşümdür.

Sent from my SM-C7000 using Tapatalk
    Yatırım Tavsiyesi Değildir...

2. 80 milyon altı. Kötü
    80-90 milyon arası ORTA
    90-100 milyon İYİ
    100-110 milyon ÇOK İYİ

110-120 milyon MÜKEMMEL
    120-130 milyon MÜKEMMEL ÖTESİ
    130 ve üzeri TUTMAYIN KARELİ ROKET

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

Alıntı Originally Posted by ogrtmen33 Yazıyı Oku
    Sermaye 58 milyon yıllık kar 2 katı gelir mi acaba ne dersiniz
    2 katı rahat gelir.
    Benim beklentim 130 milyon tl civarıdır. ytd

Batuhan

Alıntı Originally Posted by tybalt Yazıyı Oku
    Akıllı Şehirler, yeni teknoloji ve yaklaşımlarla insan hayatına değer katan, yaşam kalitesini iyileştiren, çevreye ve doğal kaynaklara saygılı, şehirler demektir. Bunu akıllı teknolojiler sayesinde daha yaygın, hızlı, daha az maliyetle ve daha verimli yapmak esastır.

Akıllı şehirlerde öne çıkan teknolojik enstrümanlar IoT yani nesnelerin interneti, bulut teknolojileri, 5G, dijitalleşme uygulamaları olacaktır.

Belediyelerin teknolojik gelişmelere uygun yapılanma ile hizmet üretmelerine destek olmak amacıyla 15-16 Ocak 2020 tarihlerinde Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliğiyle “Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi” düzenlendi. ATO Congresium'da gerçekleşen etkinlikte Karel, Türkiye’nin en büyük ve öncü teknoloji şirketlerinden biri olarak hem fuar alanında hem de etkinlikte konuşmacı olarak yer aldı. Karel standında Türkiye’nin haberleşme elektroniği alanındaki en büyük yerli Ar-Ge’si olan Karel Ar-Ge tarafından geliştirilen Akıllı Şehir Uygulamalarına yönelik 5G çekirdek şebekesi yazılımları, nesnelerin interneti, dijitalleşme, Endüstri 4.0 ve bulut teknolojileri üzerindeki ürün ve çözümleri sergilendi.

Karel Ar-Ge Bilgi ve İletişim Teknolojileri Mühendislik Direktörü Dr. Alper Sarıkan’ın konuşmacı olarak yer aldığı kongrede ziyaretçiler Truva Salonu 47A’daki Karel standında akıllı çözümlerimizi inceledi.

Iot konusunu çok kapsamlı bir konu.Bu konunun içerisinde pozisyon olarak karel tam olarak nerede ?

Tahminim ve bizim için güzel olacak olan, şirketin hem donanım ( iot temelli elektronik kart tasarımı ve satışı ) hemde yazılım kısmında aktif olacağı, kendi ürünlerini kendi yazılım tabanınında haberleşmesini sağlayacak bütüncül yapının karel bünyesinde lisanslanarak sağlanması olacaktır. Bu bize hem satış hemde lisans hakkı almamızı sağlar. Nvidia gibi hem donanım parçası hemde yazılım lisansı satmış oluruz.

Akıllı şehirler ve belediyecilik konusu ise dünyada farklı yaklaşımların olduğundan, bunun türkiyedeki uygulama örneklerini somut olarak görmeden çok hayal kurmanın doğru olacağını düşünmüyorum. Bu hikaye, henüz içi doldurulan ancak bügünden yarına sonuç alınamayacak daha major bir hikaye.

Akıllı şehirlerden kavramının içini anladığım kadarıyla sensörler ve sensörler üzerinden tanımlanan büyük verinin belediyeler tarafından verimlilik ve sistem güvenliği amacıyla kullanımı oluşturmaktadır. Burada sensör denilen şey, içerisine sim kart yerleştirilen bir sayaç olabilir, bir termal kamera olabilir, belediye sınırları içerisindeki kavşakların otomatik sayım ile yönlendirilmesi olabilir, belediyenin altyapısının numaratajlandırılması olabilir vb.. ancak her alanda karelin olacağı ya da anlaşılacağı bir hikaye de olmayacaktır.

Mesela, sayaç örneğini baz alırsak, sayaç üreten bir firma bildiğim kadarıyla değiliz ve türkiyede bu konuda birçok yerli yabancı firma var.. Firmalar ile anlaşırsanız kendi yazılımlarını vermekte ve yazılım üzerinden veriler işlenebilmektedir. Numarataj ve varlık yönetimi için zaten CBS uygulaması var ve bunun türkiyede mimarı BAŞARSOFT firmasıdır ve belediyeler, dağıtım şirketleri genellikle başarsoft ürününü kullanıyorlar. Bildiğim kadarıyla biz bir CBS firması da değiliz, çalışmalar var mı onu da tam olarak bilmiyoruz.

Şimdi başarılı örnek dedikleri bir kaç haber ekliyorum. https://www.trabzon.bel.tr/fck-sayfalar.aspx?id=4312 linktede görüleceği gibi, Trabzon belediyesi sosyal yaşamı desteklemek adına engellilerin araçlarının şarj olabilmesi için şarj istasyonu kurmuş. Burada karşımıza e-şarj altyapısına sahip gerel gibi firmalar çıkacaktır.

Peki karel bu akıllı belediyeciliğin neresinde olacaktır. Güvenlik (tedes-radar-kamera uygulamaları) İletişim altyapısı uygulamaları ( modem -pbx uygulamaları ), yazılım tabanlı büyük veriyi saklayan ve belli algoritmalar ile bunları işleyen ana server işleticisi kapsamında işlemler olabilir.

Sözün özü, akıllı şehirler kavramı için hayal kurmanın şu an için erken olduğu, benim gözümde şirketin asıl hikayesinin 5g iletişim altyapı sağlayıcılığı ( alcatel ,ericson burada asıl şirketler) ve savunma sanayi yeteneklerinin geliştirilmesi olduğudur. Bu iki konu için, hisseyi tutamaya devam ediyorum.

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

4. Karelin ketun bir şirket olduğu konusunda Yatırımcıları hemfikirdir herhalde...Resmen kapalı kutu...Daha alt statüde bulunan fonet bile yatırımcısını bigilendirme ve şeffaflık adına en ufak bir iş ilişkisini kap a yolluyarak bilgilendirmesini yapıyor....Karel yatırımcı ilişkilerine
    neden iş ilişkilerinizi kap a yollamıyorsunuz dediğimizde yatırımcılarımızı korumak ve şirketin menfaatleri için diyor...ve bunu papağan gibi her sorana tekrarlıyorlar....traji komik aynı zamanda hiç etik değil.....Aselsan çatır çatır gelişmeleri kap bildiriyor sizce çok düşüncesiz ve sorumsuz bir eylem mi yapıyor...Daha dün işlem gören ardyz bu gün havelsanla iş ilişkisini yollamış....mesela daha alt statüde fonet...adamlar 2ml luk iş ilişkisini yollamış ve işi aldıkça yatırımcısını bilgilendiriyor...Bu şirketlerin yöneticileri sorumsuz bakın gelişmeleri yatırımcılarıyla paylaşıyor..şirket menfaatlerini hiç ediyor mu diyeceğiz...Bu ne pehriz bu ne lahana turşusu...Güzelim bir hikayesi olan şirketi rezil hüsva durumuna düşürmek için sanki özen gösteriyorlar...en azından ky nin üzerinde oluşan algı bu yönde...Çakallar çeşmenin başını tutmuşlar...saadet zinciri misali..vur yukarı ver aşağı....Allahtan korkuları yok...Kendilerine yerli milli derler...iyi güzelde Borsada şirketin kariyerini ve değerini ortaya koyan fiatlama bu kadar mı acımasız ve adice yapılır.....Sadece ve sadece Allaha havale ediyorum....Şirket havada uçan kuşu ağzıyla yakalasa da fiatlamada ve oyun kurmada en sıradışı baskılar entrikalar ön planda...şirketinizde yerliliğinizde sizin olsun alın başınızda paralayın.....kendi kişisel hislerim...asla tavsiye niteliği vs değildir...
    Yatırım tavsiyesi değildir..

5.  Alıntı Originally Posted by DahaFazlaOlmaz Yazıyı Oku
    80 milyon altı. Kötü
    80-90 milyon arası ORTA
    90-100 milyon İYİ
    100-110 milyon ÇOK İYİ

110-120 milyon MÜKEMMEL
    120-130 milyon MÜKEMMEL ÖTESİ
    130 ve üzeri TUTMAYIN KARELİ ROKET

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Bu beklentileriniz son çeyrek için mi yoksa yıllık mı?Garip olmuş biraz.

6. Ben iyi düşünmek istiyorum.Şirket sahipleri 3 kardeş 3 mühendis.Şirketi sıfırdan kurdular bu günlere büyüyerek getirip dahada büyütüyorlar.Bu kardeşler borsadaki hisselerine değilde şirketlerine odaklanmışlar.Borsadaki hisse fiyatları değilde şirketin büyümesine odaklanmışlar.Bence doğrusunu yapıyorlar.Yani parayı, karı borsadan değilde şirketlerinden kazanıyorlar.O yüzdendir ki şirketin hisselerinde herkes atını oynatıyor.Ben onlara çakallar diyorum.Dün gördünüz 18. 77 den 18.15 e düşürdüler.62 kademe dile kolay.Patronların veya tahta yapıcının hiç bir varlıkları yok.Olsaydı buna izin verirlermiydi.Takaslara bakıyorum.Al gülüm ver gülüm.Birisi bu gün alıyor yarın satıyor.Kapa sadece bilançoları gönderiyorlar.Haber ve hikaye olmayınca kimseninde haberi olmayınca hisse fiyatları sağlam duramıyor.Ben karın 130 milyon üstünde gelerek en güzel cevabı vereceğine inanıyorum.Bu hisse için en güzel haber,satış.ortaklık,ihale,buluş vs vs vs nin artık bilanço olduğunu biliyorum.Bizlere düşen sabır sabır sabır ve bilançoyu beklemek...

7. Sn trend

O kadar haklısınız ki,ben hissenin bu kadar baskılanıp,küçük yatırımcının mağdur edilmesi,küstürülmesi,kan kusturulmasına şirketin bu ketum tavrının çanak tuttuğunu düşünüyorum.Sanki bistteki kapı aktif olarak kullanan şirketler yanlış yapıyor,yatırımcısını korumuyor,ama karel milyonlarca liralık iş yapan karel,bırakın iş haberi göndermeyi,tahmini bilanço tarihini bile söylemiyor.sanırsınız küçük yatırımcı düşman,bilgi paylaşımı ve şeffaflık sıfır,küçük yatırımcıya olan bu kinin,bu nefretin nedeni nedir??ben yatırımcı ilişkilerine bununla ilgili 3-4 tane mail attım.bir tanesine bile lütfedip bir cvp yazılmadı.bu mu kurumsallık,bu mu şeffaflık??benim büyük bir şirketim var,herşey yolunda gidiyor ama şirketime yatırım yapmış küçük yatırımcılar art niyetli kişi ya da kişiler tarafından kan kusturuluyor ve şirketin ketum tavrı bu yaşananlara çanak tutuyor,bu durumda ne düşünmemiz gerekiyor.spknın herhangi bir yaptırımı olsa bununla ilgili inanın oraya da yazarım ama,bu konuyla ilgili bir yaptırım yok maalesef,bu sadece zihniyetle ilgili,Allah patronun da,speğin de iyisine denk getirsin,umarım yüzümüz güler...
     Alıntı Originally Posted by trend1966 Yazıyı Oku
    Karelin ketun bir şirket olduğu konusunda Yatırımcıları hemfikirdir herhalde...Resmen kapalı kutu...Daha alt statüde bulunan fonet bile yatırımcısını bigilendirme ve şeffaflık adına en ufak bir iş ilişkisini kap a yolluyarak bilgilendirmesini yapıyor....Karel yatırımcı ilişkilerine
    neden iş ilişkilerinizi kap a yollamıyorsunuz dediğimizde yatırımcılarımızı korumak ve şirketin menfaatleri için diyor...ve bunu papağan gibi her sorana tekrarlıyorlar....traji komik aynı zamanda hiç etik değil.....Aselsan çatır çatır gelişmeleri kap bildiriyor sizce çok düşüncesiz ve sorumsuz bir eylem mi yapıyor...Daha dün işlem gören ardyz bu gün havelsanla iş ilişkisini yollamış....mesela daha alt statüde fonet...adamlar 2ml luk iş ilişkisini yollamış ve işi aldıkça yatırımcısını bilgilendiriyor...Bu şirketlerin yöneticileri sorumsuz bakın gelişmeleri yatırımcılarıyla paylaşıyor..şirket menfaatlerini hiç ediyor mu diyeceğiz...Bu ne pehriz bu ne lahana turşusu...Güzelim bir hikayesi olan şirketi rezil hüsva durumuna düşürmek için sanki özen gösteriyorlar...en azından ky nin üzerinde oluşan algı bu yönde...Çakallar çeşmenin başını tutmuşlar...saadet zinciri misali..vur yukarı ver aşağı....Allahtan korkuları yok...Kendilerine yerli milli derler...iyi güzelde Borsada şirketin kariyerini ve değerini ortaya koyan fiatlama bu kadar mı acımasız ve adice yapılır.....Sadece ve sadece Allaha havale ediyorum....Şirket havada uçan kuşu ağzıyla yakalasa da fiatlamada ve oyun kurmada en sıradışı baskılar entrikalar ön planda...şirketinizde yerliliğinizde sizin olsun alın başınızda paralayın.....kendi kişisel hislerim...asla tavsiye niteliği vs değildir...
    VIA_G4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. sahneye en son assolistler çıkar inşallah bekledigimize deger

Sayfa 978/1003 İlkİlk ... 478878928968976977978979980988 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •