Sayfa 3/974 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 7788 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Ortaya Karışık

1. tuprs 117 tl den beri negatif uyumsuzluğa rağmen gitti.. hem tepeler uyumsuz hem de diplerdeki aykırılığa rağmen

2. Deniz hocam şu dolara bir el atsan, grafiği gözüme hiç güzel görünmüyor, her an bayrağın direğini dikecekler gibi bir his uyandırıyor

Ne dersin?

3.  Alıntı Originally Posted by denizkiraz42 Yazıyı Oku
    tuprs 117 tl den beri negatif uyumsuzluğa rağmen gitti.. hem tepeler uyumsuz hem de diplerdeki aykırılığa rağmen
    Hocam despc bakabilir misin? Ben baktım. Sanki gideri var gibi , görüşün önemli benim için, teyit lazım bana

Hisse konusunda kesinlikle ytd. Kendi kararınızı kendiniz verin. Kendi paranızı kendiniz harcayıp mutlu olun.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    3,101
     Alıntı Originally Posted by denizkiraz42 Yazıyı Oku
    yalnız üstat sen rsi uyumsuzluk dedinde tuprastaki negatif uyumsuluğa rağmen hissenin gidişini gördün mü?
    Satım varantıda listeme aldım kendilerini
    Petrolde en ufak bir gerilemede buda iner ...
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Nothing else Matters

5. ARCLK

6. bu forumun kötü özelliğide kapanan sayfalardan alıntı yapılamıyor..
    biraz geç kalmıssın açığa satış ya da varanta

7.  Alıntı Originally Posted by PARDUS Yazıyı Oku
    Bu ülkenin derdi çok

Ancak şunu söyleyebilirim, agustos eylül aylarında görülen dipten bu yana bir çok banka hissesi %50-70 arasında pirim yapmış, ancak kim o dönemde cesaret edebilirdi o fiyatlardan hisse almaya... Ekonominin en temel göstergesi bankaların kredi hacmidir, agustostan bu yana daralan kredi hacmi son 2-3 haftadır artmaya başladı, yani banklaar tekrar kredi veriyor ve insanlarda kullanıyor, bu ekonomik toparlanmanın en temel göstergesidir... ha ben beklerim tamamen gözle görülür bir iyileşme ararım işsizliğin %10 altında düşmesi lazım derseniz, atı alan zaten üsküdarı geçmiş olur...

S400 benide kara kara düşündüren bir sıkıntı konunun nereye varacağını kestirmek zor, dediklerine göre patriot ve F35 verilmeyecek, bizimkilerin zaten pek patriot almaya niyetli olduğunu sanmıyorum, o modası geçmiş hurdalara o kadar para vermeye değmez sırf amerika baskısını azatlmak için alabiliriz dendi, ancak işimize gelirse alrıız deniyor,, F35 e ihtiyaç var ancak ölüm kalım meselsi de değil,, ancak bir diğer konu bu s400 alımına bulaşan tüm kişi ve kurumların amerikanın yaptırım uygulamasıda ihtimaller dahilinde, işte bu işin renginide değiştirir, kimine görede iş bir şekilde tatlıya bağlanacak.. konunun ucu o kadar açık ki her tarafa gidebilir..

Ab ye gelince, bizim AB de ne işimiz var zaten onuda anlamış değilim, 82 milyon nufuslu ve hayat standardı AB nin altında olan bir ülkeyi AB alır mı? Mümkün değil, Zaten bizim AB ye gimemizde çok ciddi bir hata olur, en önemli sebebi bana göre yunanistan bulgaristan gibi ülkelere bakıldığında anlaşılır. Bu ülkelerdeki eğitimli genç nufus direk almanya fransa gibi ülkelere yerleşiyor, geriye kalan eğitimsiz yaşlı çoluk çocuğun olduğu yunanistan ve bulgaristan, nufuslarına bakın 30 yıldır artmıyor neredeyse ve ciddi anlamda yaşlı bir nufusları var. Bu konuda çok dikkatli olunmalı. Gerçi hukumetinde çok istekli olduğunu düşünmüyorum da, işte biz vazgeçmedik onlar istemedi noktasına getiriyor.

Bu arada borsada bankalara yabancı girişi oluyor, ancak şu ortamda tahvil faizi ve doların yukarı yönlü eğilim göstermesi seçim öncesi bir operasyon ihtimalini uyandırıyor..

Son olarak, geçen yıl nisan-mayıs-haziran aynlarında enflasyon her ayda %2 üzerinde, bu şekilde istkirarlı bir şekilde gidebilirsek baz etkisinden dolayı temmuza kadar enflasyon %15-16 lara kadar düşmüş olur, sene sonuna doğru ise eylül ve ekim aylarından sonra %12 lere hatta belki altına bile düşebilir. İşte bu benim beklediğim en önemli konu..

Ancak yine bir sıkıntı çıkar ve dolar uçmaya başlarsa, kur artışı ardından enflasyonu da beraberinde getirir, enflasyon bu sefer tam düşecekti derken düşmemeye başlar...

Bana kalırsa şu an en büyük sıkıntı önüne gelenin dolar yükselecek diye dolara hucum etmesi,kısa vadeyi bilmem ama orta ve uzun vadede bu dolar peşinde koşanların muhtemelen canı çok fena yanacak, tabi yukardaki kötü senaryonun gerçekleşmesi durumundada belkide kazanacaklar kim bilir..
    Hocam biraz önce kapanan topikteki mesajıma cevap verebilirseniz çok sevinirim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    3,101
    sn Pardus
    Daha önceki sayfalarda konustuk bu ülkede ekonomi denilence akıla taş toprak beton geliyor
    Kredi oranı yükseldi ama nasıl ? Bankalara yapılan zorlama baskı ile ,
    Bunlar olurkende Riskli kredilerde bir artış var buda bankalar üzerine baskı oluşturuyor.
    irana ambargo süresi bitmesine az kaldı, venuzella olayida kapimizda bitmiyor bir türlü,
    Cds 300 üzerinde,
    Enflasyona hic girmiyorum nasıl düsürüldüğü ortada...
    Bende dövizde bir operasyon bekliyorum seçim öncesi,

hsbc bir günde 120 milyon dolar kazandı krizde.
    https://www.bloomberg.com/news/artic...-currency-rout
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Nothing else Matters

Sayfa 3/974 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •