Special Days Image
Sayfa 642/721 İlkİlk ... 142542592632640641642643644652692 ... SonSon
Arama sonucu : 5765 madde; 5,129 - 5,136 arası.

Konu: Madam Despina

1.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Sağolasın. Bilmukabele.

Genele soruyorum.
    N'abıyoruz haftaya?
    Alıyor muyuz endeksi? Satıyor muyuz?
    Hangi hisseler var göze çarpan?
    Bu konuda yorumsuzum üstad

Daha önceden Aygaz hakkında fikrinizi sormuştum 11.5x seviyelerinde geri çekilme ön görmüştünüz şuan 11.39a kadar geriledi endeksin düşmesi düşüşü sürdürürmü yoksa tekrardan ön görülen 13.xx seviyelerine doğru yol alır mı ?

2.  Alıntı Originally Posted by Daxi Yazıyı Oku
    Bu konuda yorumsuzum üstad

Daha önceden Aygaz hakkında fikrinizi sormuştum 11.5x seviyelerinde geri çekilme ön görmüştünüz şuan 11.39a kadar geriledi endeksin düşmesi düşüşü sürdürürmü yoksa tekrardan ön görülen 13.xx seviyelerine doğru yol alır mı ?
    11.3x seviyelerine yol almaz o belli. Niyesi aşağıda:

#AYGAZ, KO, Gün.

Cuma günü Aylık pivot desteğinin de(11.18) sarkmış. Buradaki ile birlikte 11.2x lerdeki destek şimdilik çalışmış gözüküyor..
    Henüz sadece yarım saatlikteki göstergelerde PU uyumsuzluk oluşmuş. Genele yayılırsa tekrar yukarı yönlü bir hamle olası.
    Bir kez daha aşağı yönlü bir aksiyonda yukarıdaki desteklere tutunamazsa bu defa 10.8x lerde alabilir soluğu.
    Ay boyunca 11.59 üzerinde kapanış yapamadığı sürece görüntünün zayıf olduğunu düşünmekte yarar var.
    11.18 aşağıda 11.50 yukarıda önemli seviyeler. Hangisini kırarsa o tarafa...

https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

3. Selamlar usta, nasılsın iyi misin
    Hem teknik analiz öğreneyim hem de pratik olsun diye haftalık bakıyorum ben de grafiklere. Geçen hafta enjsa froto almıştım. Daha stoplamaya gelmediler gelirlerse satarım çok kötü de durmadılar sanki endekse göre. Bakalım kısmet (öğrenmeye çalışıyorum çok kötü seçimlerse kusura bakmayın)

4.  Alıntı Originally Posted by çaylakyatırımcı Yazıyı Oku
    Selamlar usta, nasılsın iyi misin
    Hem teknik analiz öğreneyim hem de pratik olsun diye haftalık bakıyorum ben de grafiklere. Geçen hafta enjsa froto almıştım. Daha stoplamaya gelmediler gelirlerse satarım çok kötü de durmadılar sanki endekse göre. Bakalım kısmet (öğrenmeye çalışıyorum çok kötü seçimlerse kusura bakmayın)

Oooo selamlar dostum. Sağolasın. Sen de iyisindir umarım.
    Süper yapmışsın. Başarılar dilerim.
    Naçizane önerim Haftalık da bak ama dönüp sonra günlük durumuna da bak.
    Günlük formasyon ve grafikler Ayları bulan, Haftalık ise Yılları bulan süreçlere işaret edebilir.
    Haftalığı güzel gözüken bir enstrüman günlükte dönmüş olabilir. Hem zaman hem de para kaybettirebilir...
    Bu nedenle benim grafiklerimde hem Günlük, hem Haftalık, hem de Aylık göstergeler vardır... Öneririm.

Gelelim hisseler...

#ENJSA, KO, 240 DK, Ay.

ENJSA' nın durumu karışık... Bir tarihte listeye düşmüştü iyi de prim üretti.
    Cuma günü düşüş sonrası destekten dönüp iyi toparlamış. Kısa vade dirençlerin hemen altında kapatmış.
    Gün içinde 8.7x üzerine yerleşirse 8.83 başta olmak üzere eski değerlerine doğru hareketlenebilir.
    Ama asıl mesele o da değil... UV den söz ediyoruz...
    En sağdaki Aylık kanal. Üst bant değeri bu ay için 9.36TL. Eğim 25 KR/Ay.
    Kanalı yukarı kırmadığı sürece UV için atılan taş, ürkütülen kurbağa...?

5.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Oooo selamlar dostum. Sağolasın. Sen de iyisindir umarım.
    Süper yapmışsın. Başarılar dilerim.
    Naçizane önerim Haftalık da bak ama dönüp sonra günlük durumuna da bak.
    Günlük formasyon ve grafikler Ayları bulan, Haftalık ise Yılları bulan süreçlere işaret edebilir.
    Haftalığı güzel gözüken bir enstrüman günlükte dönmüş olabilir. Hem zaman hem de para kaybettirebilir...
    Bu nedenle benim grafiklerimde hem Günlük, hem Haftalık, hem de Aylık göstergeler vardır... Öneririm.

Gelelim hisseler...

#ENJSA, KO, 240 DK, Ay.

ENJSA' nın durumu karışık... Bir tarihte listeye düşmüştü iyi de prim üretti.
    Cuma günü düşüş sonrası destekten dönüp iyi toparlamış. Kısa vade dirençlerin hemen altında kapatmış.
    Gün içinde 8.7x üzerine yerleşirse 8.83 başta olmak üzere eski değerlerine doğru hareketlenebilir.
    Ama asıl mesele o da değil... UV den söz ediyoruz...
    En sağdaki Aylık kanal. Üst bant değeri bu ay için 9.36TL. Eğim 25 KR/Ay.
    Kanalı yukarı kırmadığı sürece UV için atılan taş, ürkütülen kurbağa...?

Aha formatı hiç değiştirmedim. Bu da tıpkısının aynı...
    Gün içi destekten dönüş. 240 dk. IM direncinin ve ortalamalarının hemen altında kapanış vb...
    Bunda yukarı marj ve eğim bir tık daha yüksek...:

#FROTO, KO, 240 DK, Ay.

6. Sağolasın usta aldım mesajı. Doğru diyorsun günlük de bakmak lazım. Yavaş yavaş öğrenmeye çalışıyorum çok da vakit ayıramıyorum bu işlere şu ara. Farklı farklı sistemler denemek için uzun vade grafik de bakmaya çalışıyorum. Örnek tüpraş uzun bir süredir sürünüyor ve kabaca bir düşen çizdiğimizde daha sürünmeye de devam edicek gibi. Temel analizde kullanılan iskontolu terimini grafikte görmek daha kolay sanki. Bir düşen trend var veya önemli 50-100 haftalık ortalama ya da daha kısa vade. Fiyat üzerine çıkamıyor ama illaki çıkacak. Biriktirme türü hisselerde(aylık) iş yapar gibi düşünüyorum. İskontolu iken biriktir sonra sat gibi. Tabiki çok uzun zaman bekletebilir veya düşmeye devam edebilir. Ama zaten istikrarlı ve nadiren böyle iskontolara(1-2 yıllık kötü performans) düşen de 10-15 hisseden fazla yoktur heralde. Bilemedim yanlış da olabilir bu görüşlerim daha yolun başındayız zamanla bir sistem oturturum diye düşünüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by çaylakyatırımcı Yazıyı Oku
    Sağolasın usta aldım mesajı. Doğru diyorsun günlük de bakmak lazım. Yavaş yavaş öğrenmeye çalışıyorum çok da vakit ayıramıyorum bu işlere şu ara. Farklı farklı sistemler denemek için uzun vade grafik de bakmaya çalışıyorum. Örnek tüpraş uzun bir süredir sürünüyor ve kabaca bir düşen çizdiğimizde daha sürünmeye de devam edicek gibi. Temel analizde kullanılan iskontolu terimini grafikte görmek daha kolay sanki. Bir düşen trend var veya önemli 50-100 haftalık ortalama ya da daha kısa vade. Fiyat üzerine çıkamıyor ama illaki çıkacak. Biriktirme türü hisselerde(aylık) iş yapar gibi düşünüyorum. İskontolu iken biriktir sonra sat gibi. Tabiki çok uzun zaman bekletebilir veya düşmeye devam edebilir. Ama zaten istikrarlı ve nadiren böyle iskontolara(1-2 yıllık kötü performans) düşen de 10-15 hisseden fazla yoktur heralde. Bilemedim yanlış da olabilir bu görüşlerim daha yolun başındayız zamanla bir sistem oturturum diye düşünüyorum.

Elbette. Bu işler zamanla, tecrübe ile...
    Temel açıdan söyleyecek pek bir şeyim yok.
    Teknik açıdan söyleyebileceklerimi ise hemen grafiğe döküp geliyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Elbette. Bu işler zamanla, tecrübe ile...
    Temel açıdan söyleyecek pek bir şeyim yok.
    Teknik açıdan söyleyebileceklerimi ise hemen grafiğe döküp geliyorum.
    Brisa yorumu alabilir miyim ?

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 642/721 İlkİlk ... 142542592632640641642643644652692 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •