Sayfa 149/721 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249649 ... SonSon
Arama sonucu : 5765 madde; 1,185 - 1,192 arası.

Konu: Madam Despina

1.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    #Kozaa Vade:OU, Periyot:Gün.
    Çalışırsa... Çanak formasyon hedefi 11TL

Edit:Kozal yazmışım bir göz onda olunca...
    Doğrusu Kozaa

https://twitter.com/teknikcioblomov/...258047488?s=20
    Gidiyör...
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by Tuncay2534 Yazıyı Oku
    Osman arkadaşım,yazmakla anlatılmaz ama evet ayda 500 kenara atabilir.ama yazdığım gibi herşeyden kısarlarsa.neyse konuyu uzatmak istemiyorum.sadece tek kişi ile olması imkansıza yakın olduğu içün yazdım.
    Belki de bu adam Odtü’de makine mühendisliği okudu, bitmeden 4 sınıfta eğitmine berlin üniversitesinde devam etti, mezun oldu ve mercedes fabrikasına girdi mühendis olarak ve şimdi ayda 5500 oyro alıyor. Olamaz mı ? Olabilir...

Neden 2000 euro/ ay maaşta takıldınız sn tuncay?
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

3.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku

#Soda dün 5,69, #Sise bugün 4,43 e değdi.
    Ölmedilerse en azından bi kaç kademe tepki vermeleri lazım.
    Şişe de kısa vadeli göstergeler, "yeter artık...!" diye yalvarıyor...
    Kapanışı günün yükseğinden yaparsa şaşırmam.

4.  Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    Belki de bu adam Odtü’de makine mühendisliği okudu, bitmeden 4 sınıfta eğitmine berlin üniversitesinde devam etti, mezun oldu ve mercedes fabrikasına girdi mühendis olarak ve şimdi ayda 5500 oyro alıyor. Olamaz mı ? Olabilir...

Neden 2000 euro/ ay maaşta takıldınız sn tuncay?
    Arkadaş ım ben yaş ina baktım,normal bir işçi olarak değerlendirdim.daha geniş bir şekilde yazmak istemedim.mesela ben döküm firmasında çalışıyorum,hergun 136 km yol yapıyorum aldığım maaş ortalama 1950 avro.ama daha iyi bir fabrikada çalışıp benimle aynı işi yapıp,benim gibi 10 senelik bir işçi 3500 avro net maaş alabilir.yada taşeron firmadan gelir aynı işi yapar 1200 avro net maaş alabilir.benim firmam yol parası ödemez,başka firma öder.benim firmam ekstra tatil parası,yılbaşı parası ödemez,diğer firma öder.yani.bu şekilde düşünürsek dünyanın her tarafında aynı işi yapıp,daha fazla yada daha az kazanan insanlar var.almanya'da kesinti oranı yüksektir.mesela ben evliyim ,benim çalışma numaram 3, ben'den yüzde 33 civarı kesinti olur,hanımınki 5 tir ,yüzde 43 civarı kesinti vardır.ben arkadaşı bekâr ve normal bir iş çi olarak değerlendirdim.Sayın osman ada dediğim gibi yazmakla bitmez.çünkü benim yaşadığım yerde 100 m2 daire 700 avro kirası,buyuk şehirde 1500-2000 avro vardır.
    Sayın obblomovv,sayfayı gereksiz işgal ettim özür dilerim.

5.  Alıntı Originally Posted by Tuncay2534 Yazıyı Oku
    Arkadaş ım ben yaş ina baktım,normal bir işçi olarak değerlendirdim.daha geniş bir şekilde yazmak istemedim.mesela ben döküm firmasında çalışıyorum,hergun 136 km yol yapıyorum aldığım maaş ortalama 1950 avro.ama daha iyi bir fabrikada çalışıp benimle aynı işi yapıp,benim gibi 10 senelik bir işçi 3500 avro net maaş alabilir.yada taşeron firmadan gelir aynı işi yapar 1200 avro net maaş alabilir.benim firmam yol parası ödemez,başka firma öder.benim firmam ekstra tatil parası,yılbaşı parası ödemez,diğer firma öder.yani.bu şekilde düşünürsek dünyanın her tarafında aynı işi yapıp,daha fazla yada daha az kazanan insanlar var.almanya'da kesinti oranı yüksektir.mesela ben evliyim ,benim çalışma numaram 3, ben'den yüzde 33 civarı kesinti olur,hanımınki 5 tir ,yüzde 43 civarı kesinti vardır.ben arkadaşı bekâr ve normal bir iş çi olarak değerlendirdim.Sayın osman ada dediğim gibi yazmakla bitmez.çünkü benim yaşadığım yerde 100 m2 daire 700 avro kirası,buyuk şehirde 1500-2000 avro vardır.
    Sayın obblomovv,sayfayı gereksiz işgal ettim özür dilerim.
    Estağfurullah.
    Da! Sonuca bağlanabilecek bir vâka gibi durmuyor.
    Varsayımsal şeyler bunlar. Bir verili örnek üzerinden tartışmadıkça sonu gelmez.
    Ancak eldeki en belirgin veri, en azından kullanılan para birimi Euro' nun, TL' den stabil oduğu.
    Enflasyon karşısında ezilen maaşınız için endişelenmeniz gerekmediği.
    Bu bile ücretli için büyük dert.

6. Sayın obblomovv, bakın 10 senedir döküm firmasında çalışıyorum.her sene battık batacağız dediler,son 5 senedir zam almadan çalıştı insanlar.Geçen sene firma batıyoruz dedi,devlet el koydu,tam kapanırken,son gün satıldı.satın alan kişide,zam yapmayı bırak,birde kanuni olmayan şekilde bizleri çalıştırdı,( akort çalıştık,normal maaş aldık)ekmek teknemiz diye çalıştık,ses etmedik.gerçekten yazmakla anlatılmaz ve sonuç sene sonu firma kapanıyor.enlasyon karşısında ezilen çok ama ses eden yok.neyse konu yazdıkça uzar.eğer merak eden varsa özelden telimi yazarım arar,istediği cevapları veririm.herkese bol kazanç lar,kolay gelsin.

7. #Sise, Kıpkısa, Periyot:30dk.

Burada da tutunamazsa köteğin büyüğü arkadan geliyor sanırım...
    Açığa satışta yukarı adım zorunluluğu da kalkmışken.... 4.38 de tutmayabilir sarkarsa...

8.  Alıntı Originally Posted by Tuncay2534 Yazıyı Oku
    Sayın obblomovv, bakın 10 senedir döküm firmasında çalışıyorum.her sene battık batacağız dediler,son 5 senedir zam almadan çalıştı insanlar.Geçen sene firma batıyoruz dedi,devlet el koydu,tam kapanırken,son gün satıldı.satın alan kişide,zam yapmayı bırak,birde kanuni olmayan şekilde bizleri çalıştırdı,( akort çalıştık,normal maaş aldık)ekmek teknemiz diye çalıştık,ses etmedik.gerçekten yazmakla anlatılmaz ve sonuç sene sonu firma kapanıyor.enlasyon karşısında ezilen çok ama ses eden yok.neyse konu yazdıkça uzar.eğer merak eden varsa özelden telimi yazarım arar,istediği cevapları veririm.herkese bol kazanç lar,kolay gelsin.
    Neyse hocam haklısınız.
    Şimdi iki ülkenin yıllık enflasyon oranlarını, kişi başı milli geliri vb. grafik haline getirmek koymak hem uzun iş, hem de belli ki kafanızdakine cevap olmayacak. Dediğiniz gibi özelden yürüsün bence de.
    Bilmukabele.

Sayfa 149/721 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249649 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •