Sayfa 152/721 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon
Arama sonucu : 5765 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: Madam Despina

1.  Alıntı Originally Posted by Argo Yazıyı Oku
    Ticarette ana mantık şöyledir; â€Malı Ucuza Al, Ederine Sat.â€

Peki bu strateji uygulanabilir mi?

Serbest piyasada ortamında yatırım aracının ucuz mu yoksa pahalı mı olduğunu anlamak kolay değildir. Hatta tespit edilse bile kazanç çok uzakta olabilir.
    Örneğin borsada X hissesinin temel ve teknik parametrelere göre ucuz olduğunu düşünelim. Peki bu hisse neden bu kadar ucuzlamıştır?

Sebepleri

Hisse ile ilgili temel sorunlar vardır. Örneğin rakipleri ile mücadele edemiyordur veya bulunduğu sektör cazibesini kaydediyordur. Yönetim, şirketi iyi yönetemiyordur. Birçok temel neden olabilir. Bu durumlarda bu hisse ne kadar ucuz görünürse görünsün alınmaz.

Slogan, ya da doğru formül olarak okuyun, şu olmalıdır: â€Doğru yatırım aracını tespit et; doğru zamanda al, doğru zamanda sat/ağırlığı azalt veya yükseltâ€.

https://paratakipcisi.com/en-iyi-yatirim-nasil-yapilir/
    Siteniz hayırlı olsun.
    Elinize/emeğinize sağlık.
    Belli ki iyi emek harcamışsınız.
    Ancak aşağıdaki yazı(nız) sorunlu gözüküyor:

https://paratakipcisi.com/son-5-yili...yatirim-araci/

"Sonuç ve Değerlendirme
    Son 5 yılın şampiyonu Altın. Ancak…
    Son 1 yılda makro ekonomik verilerde meydana gelen bozulmanın faiz ve bono/tahvili popüler hâle getirdiği dolayısıyla trendin bu araçlardan yana olduğu aşikâr olsa da uzun vadede bu trend dönecektir. Bu faiz oranlarıyla kredi arzının ne durumda olduğunu başta bir yazıda açıklarız ama şu kadarını söyleyelim, bu oranlarla ne vatandaş ne de kurumlar kredi çekebiliyor. Bu da tabii ki harcama ve yatırımlara dolayısıyla da büyümeye negatif etki ediyor.
    Kısacası mevcut mevduat ve kredi faiz oranları sürdürülebilir değil.
    Dövizdeki dolayısıyla altındaki bu inanılmaz rakamlar da sizi aldatmasın, getirinin çoğu yine son 1 yıldaki bozulmanın sonucu. Grafikler 2018 başına kadar neredeyse yatay, volatilite son derece düşük.

“O zaman doğru cevap nedir?†diye soranlara kapanış cümlesiyle cevap verelim.

Yapılan sayısız bilimsel araştırmaya göre ülke farkı gözetmeksizin en iyi getiri sağlayan yatırım aracı, açık ara borsadır. (En garantisi demedim.)
    "

1-Verileriniz; Türkiye gerçekleri ve kabul edilebilir düzeyde doğru.
    2-Lakin çıkarımınız enternasyonel:
    "Yapılan sayısız bilimsel araştırmaya göre ülke farkı gözetmeksizin en iyi getiri sağlayan yatırım aracı, açık ara borsadır."
    3-Hangi bilimsel araştırmalar? Atıf, veri, link yok.
    Eee karşılaştırdığımız bütün veriler TRY tabanlı ve Türkiye' ye ait istatistiklerdi...
    Çıkarım nasıl bu kadar genel oldu o vakit?

Sonuç;
    Bu güzel yazı, son paragrafta buruk bir tad bırakıyor ağızda.
    Elinize sağlık yeniden.
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

2.  Alıntı Originally Posted by magirus Yazıyı Oku
    Bir suredir foruma bakamamistim, cumartesi kotu havada 50 sayfa okumak iyi geldi acikcasi.
    Sn. Obblomovv uygun oldugunuzda ov xau/usd inceleyebilirmisiniz?
    selamlar,
    Merhaba.
    Siz orta vade demişsiniz ama...
    Ben mevzuyu yıllık grafik üzerinden anlatmayı tercih ederim.
    Önce yıllıkta dikkatimi çeken bir değere atıf yapayım sonra orta vade öngörümü de ekleyeyim:

#Xau/Usd(Gold-Altın), Vade:KOU, Periyot: Yıl+Ay

Önce yıllık grafiği bi koyalım. Çünkü uzun vadeli trende ilişkin ipucu orada...:

Ichimoku Tenkansen dikkati çekmek istediğim(grafikte turuncu gösterge).
    Bu gösterge ilgili periyodda 9 barlık (yüksek+düşük)/2 değerini ifade eder.
    Yukarıdaki grafikte yeşil okları bulursanız, demek istediğimi anlayacaksınız.
    Neyse gelelim mevzuya.
    1527.70 Fibo seviyesinin üstünde tutunamamış şimdilik. Ama grafiğimizin "Yıllık" olduğunu unutmayalım.
    En son söylenmesi gerekeni en başta söyleyeyim.
    İşaret fişeği yıl sonunda 1483.79 USD altında veya üzerinde oluşudur bence.

Yıllıkta bu seviye üzerinde kapanış "uzuuuun bir trendin habercisi" sayılabilir ve grafiğe Fibo uzatma seviyelerini eklemek için, yani eski zirvenin aşılabileceği zaman gelmiştir. Yine bence!

Bu referansla:
    Kalan 3 ayda aşağı yönlü bir harekette 1.411,75 ilk destek, 1.358,69USD ikinci destek olacaktır.
    Daha kısa vadede ise 1.521 seviyesi üzeri yukarı yönlü ataklara, 1.470 altı desteğe doğru çekilişlere neden olabilir.
    Örneğin 1.411...
    Haftalıkta ise 1.476 üzerinde kaldığı sürece yeni ataklar dener diye düşünüyorum.

Peki olumlu senaryoda hareket biçimi ne olur diye bir senaryo kurgularsak...:
    Yaklaşık Fibo seviyesine de denk gelen, kanal üst bandını yukarı kırarsa, eskisinin 300 USD genişlikte olduğunu düşünürsek... Aşağıdaki 2. kanal içerisinde harekete devam eder sanırım...:

Velhasılı Yıllık kapanış önemli...

3. Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

Altın ile ilgili yazıyı başka bir yazar yazdı. Onun adına konuşmak istemem ama aslında bende size katılıyorum

Kendisiyle bu konuda yaptığım konuşmada kendisini savunmuştu tabi haklı yönleri de vardı.

Yazı ile ilgili geri dönüşleri mutlaka değerlendiriyordur. (Kendisi biraz altını sever etkisinde kalmış olabilir.)

4.  Alıntı Originally Posted by Argo Yazıyı Oku
    Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

Altın ile ilgili yazıyı başka bir yazar yazdı. Onun adına konuşmak istemem ama aslında bende size katılıyorum

Kendisiyle bu konuda yaptığım konuşmada kendisini savunmuştu tabi haklı yönleri de vardı.

Yazı ile ilgili geri dönüşleri mutlaka değerlendiriyordur. (Kendisi biraz altını sever etkisinde kalmış olabilir.)

Ben burada günde 50 yazı yazıyorum.
    1 Allahın kulu geri, bildirim tepki vermiyor.
    Geri bildirim iyidir.
    Neyse. Başarılar dilerim.

5.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku

Ben burada günde 50 yazı yazıyorum.
    1 Allahın kulu geri, bildirim tepki vermiyor.
    Geri bildirim iyidir.
    Neyse. Başarılar dilerim.
    Geri bildirim iyidir doğru, kişinin emeklerinin boşa gitmediğini, değer gördüğünü, olumlu da olsa olumsuz da olsa verilen çabanın eleştirilmeye değer bulunduğunu gösterir.

Marifet iltifata tâbidir demişler.

Adam hacı olur mu gitmekle Mekke'ye,
    Eşek derviş mi olur taş çekmekle tekkeye?

Ben de bir taş çekmek isterdim tekkeye, ufak da olsa bir katkım olsun isterdim ama İçimoku'yu bir Japon dövüş sanatı sanıyordum forumda görene kadar.

Bu saatten sonra da derviş de olamam zaten. Kısaca takipteyiz, okuyoruz sessiz çoğunluk gibi. Okuyoruz da yazılanlara göre işlem yapmak, eyleme geçmek, riks almak başka iş. O, başka bir dersin konusu.

Eğerle meğer evlenmişler, keşke adlı çocukları olmuş.

6. Abi uzun yaşamın formülünü bulan uzmanlardan;

Keşke değil. İyi ki de....
    İyi ki deyince
    Olumlu dan görüyomuşun yani 3 bantta

Ama bilmek te mühim
    Mesela kim bilir
    İnternete bakmadan Madam Jospina hanfendinin hangi Sırp kralın kızı olup , tarihte çığır açan kimin anası olduğunu?

ilgi bilgi silgi
    Keşke iyiki hakiki

7.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Geri bildirim iyidir doğru, kişinin emeklerinin boşa gitmediğini, değer gördüğünü, olumlu da olsa olumsuz da olsa verilen çabanın eleştirilmeye değer bulunduğunu gösterir.

Marifet iltifata tâbidir demişler.

Adam hacı olur mu gitmekle Mekke'ye,
    Eşek derviş mi olur taş çekmekle tekkeye?

Ben de bir taş çekmek isterdim tekkeye, ufak da olsa bir katkım olsun isterdim ama İçimoku'yu bir Japon dövüş sanatı sanıyordum forumda görene kadar.

Bu saatten sonra da derviş de olamam zaten. Kısaca takipteyiz, okuyoruz sessiz çoğunluk gibi. Okuyoruz da yazılanlara göre işlem yapmak, eyleme geçmek, riks almak başka iş. O, başka bir dersin konusu.

Eğerle meğer evlenmişler, keşke adlı çocukları olmuş.
    Eyvallah Oralet reyiz.
    Biz senin zaten kendine has katkılarını seviyoruz.

Zaten bir başkasının aklıyla işlem yapmak...
    Akıllıca olmaz.
    Mesele daha çok pekiştirme.

Diyelim kafanda bir enstrümana dair bir fikir var, ikinci bir görüş arıyorsun.
    Gerçi bizim KY bunu da yanlış yapıyor.
    Aldığı, alacağı pozisyona uygun olanları filtreleyip, geri kalanı yok sayıyor.

Dahası da; aslında bu mesele yabancı bir ülkeden aldığın silahla savaşa girmek gibi.
    Eskiden yazıyordum, atıyorum: "kanal desteği 8.75(+5kr/gün)" hani ekranı yoksa bile takip edebilsin insanlar diye...
    Ama etmiyor ki. Tüyo arıyor bizim vatandaş genel olarak.

Mesele "kar suyu kaçırmak!"
    Örnek olsun diye söylüyorum. X hisse düşebilir/çıkabilir diye, mantıklı bir gerekçe ile birisi bir şey söylüyorsa,
    bakış açını değiştirip, başka biçimde bakabilmek için motive olabiliyorsan,
    -"Ulan bak böyle de olabilir!" diyorsan ne ala.

8.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Abi uzun yaşamın formülünü bulan uzmanlardan;

Keşke değil. İyi ki de....
    İyi ki deyince
    Olumlu dan görüyomuşun yani 3 bantta

Ama bilmek te mühim
    Mesela kim bilir
    İnternete bakmadan Madam Jospina hanfendinin hangi Sırp kralın kızı olup , tarihte çığır açan kimin anası olduğunu?

ilgi bilgi silgi
    Keşke iyiki hakiki
    Ehehehe senin de sağlığına Moruk hocam.

Eskiden bu kişisel gelişim meselelerini salakça bulurdum.
    Değil abi. Bir(sayıyla 1) insanın işine bile yarıyorsa "kısmi" doğrudur.
    Plasebo(Türkçe' de böyle mi yazılıyor emin değilim.) yararını yok sayanın Allah belasını versin.

Sayfa 152/721 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •