Sayfa 223/721 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323 ... SonSon
Arama sonucu : 5765 madde; 1,777 - 1,784 arası.

Konu: Madam Despina

1.  Alıntı Originally Posted by Zülfü Aşkın Yazıyı Oku
    AKÇAY a yolunuz düşer ise çaylar benden...
    Hadi şehir içi tamam da...
    Akçay' a çaya gelinmez Zülfü hocam yahu.
    Hani rakı masası falan belki de...

Zorunlu not: Yatırım tavsiyesi olmayı, alkol dostunuz değildir
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

2.  Alıntı Originally Posted by slickman Yazıyı Oku
    Duydum abi, hah işte bana böyle kağıtlarla gel abidik gubidik kağıtlarla işimiz olmaz
    Dostum kusura bakma ama... Yarattığın imaj hiç de alıp bekleyecek bir tip değil...

Bendeki imajın aynen şöyle:

3. #Goody, KOU, Gün.
    Otomotivciler gider de, Lastikçiler durur mu?
    Bu da kırmış düşenini.
    Lakin önünde görece daha çok direnç var.

500G ortalama: 3.16TL
    3A pivot direnci: 3.06TL
    Haftalık Ichimoku: 3.22-3.57TL
    Haftalık ortalamalar: 3.13-3.20 TL
    Aylık ortalamalar:3.11-3.20 TL...

Özetle 3.22-3.57 arası direnç dolu. Lakin görüntü pozitif.
    3.22 üzerinde daha da güçlenecektir.

Not:2.99 Fibo seviyesi üzerinde kaldığı sürece tabii ki.

4.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Dostum kusura bakma ama... Yarattığın imaj hiç de alıp bekleyecek bir tip değil...

Bendeki imajın aynen şöyle:

Yok abi ya bunların hepsi çok beklemekten aslında. Borsada çok yeniyim, 3-4 yıllık bir maceram var. İlk aldığım senet tcell idi, aldım ertesi gün zarar yazmaya başladım, hatta aldığım andan itibaren. Sonra galiba 2 yıl bekledim maliyete gelmesini gelince sattım. Elde var sıfır. Sonra tkfen aldım klasik o da aldığım anda düşmeye başladı. 8 den aldım 3.5 u gördüm. Maliyet düşürdüm maliyete gelince sattım. Sonra clebi aldım aynen onda da aldığım andan itibaren zarar. Biraz kara geçince sattım. Sonra eczacı, o da aynı kader. Daha hatırlamaığım bunun gibi kaliteli kağıtlar diye gördüğümüz kağıtlar hiçbirinden kazanamadım. Hepsinde de minimum iki yıl beklemişimdir. Velhasıl bu işte bir terslik var. Sonra aslan ve tatgd aldım onlarda da halen zarardayım. Maliyete gelince satarım yine sıfır hatta eldeki para dolar karşısında kıyaslarsak zarardayım bile maliyetine çıksam da.
    Bakınca hepsi BIST 100 kağıdı hatta bazıları BIST 30. Napalım abi bunları görünce zarar ettikten sonra insan acaba diyor ne ayak bunlar.

5. #Otkar, U, Hafta.

Bunu da bir şarkı ile irdeleyelim: "Olamaz mı? Olabilir!"

6.  Alıntı Originally Posted by slickman Yazıyı Oku
    Yok abi ya bunların hepsi çok beklemekten aslında. Borsada çok yeniyim, 3-4 yıllık bir maceram var. İlk aldığım senet tcell idi, aldım ertesi gün zarar yazmaya başladım, hatta aldığım andan itibaren. Sonra galiba 2 yıl bekledim maliyete gelmesini gelince sattım. Elde var sıfır. Sonra tkfen aldım klasik o da aldığım anda düşmeye başladı. 8 den aldım 3.5 u gördüm. Maliyet düşürdüm maliyete gelince sattım. Sonra clebi aldım aynen onda da aldığım andan itibaren zarar. Biraz kara geçince sattım. Sonra eczacı, o da aynı kader. Daha hatırlamaığım bunun gibi kaliteli kağıtlar diye gördüğümüz kağıtlar hiçbirinden kazanamadım. Hepsinde de minimum iki yıl beklemişimdir. Velhasıl bu işte bir terslik var. Sonra aslan ve tatgd aldım onlarda da halen zarardayım. Maliyete gelince satarım yine sıfır hatta eldeki para dolar karşısında kıyaslarsak zarardayım bile maliyetine çıksam da.
    Bakınca hepsi BIST 100 kağıdı hatta bazıları BIST 30. Napalım abi bunları görünce zarar ettikten sonra insan acaba diyor ne ayak bunlar.
    Abi Tkfen' de 3.5 u gördüysen sen yeni yatırımcı olamazsın ki!
    Dediğin en azından 2015 tir.
    Aynı kağıt 2019 da 27.40 zirvesinden döndü. Bu haliye bile beklesen %300 kârın varmış.

Neyse özetle... Benim felsefem şudur:
    Hayatta en kolay(ve aslında tek) değiştirebileceğin şey kendin... Kendi bakış açındır.
    Hani gavurlar sıkça kullanır bir Hitit duası vardır:

"Tanrım bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirebilme cesaretini,
    değiştiremeyeceğim şeyleri kabullenebilme iç huzurunu,
    ve ikisi arasındaki farkı anlayabilme aklını ver"

Temel öğrenmeye çalış. Teknik kurcala...
    Yoksa bizim borsa al-unut türünde bir piyasa değil...

7.  Alıntı Originally Posted by slickman Yazıyı Oku
    Teklifim ilk olarak sana...
    Ama okurum diyen başkaları da varsa özelden e-posta adresini yollasın.
    Teknik analiz konulu Türkçe döküman linki vereyim.
    "Yok okumam" diyorsan da...
    Sana armağan etmek istediğim bir şarkı var:
    https://www.youtube.com/watch?v=Ul0qEpswXj8

Not: Link Google drive olduğu için e-posta istedim.
    Yoksa gizli saklı bişey yok.

8.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Abi Tkfen' de 3.5 u gördüysen sen yeni yatırımcı olamazsın ki!
    Dediğin en azından 2015 tir.
    Aynı kağıt 2019 da 27.40 zirvesinden döndü. Bu haliye bile beklesen %300 kârın varmış.

Neyse özetle... Benim felsefem şudur:
    Hayatta en kolay(ve aslında tek) değiştirebileceğin şey kendin... Kendi bakış açındır.
    Hani gavurlar sıkça kullanır bir Hitit duası vardır:

"[FONT="]Tanrım bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirebilme cesaretini,[/FONT]
    [FONT="]değiştiremeyeceğim şeyleri kabullenebilme iç huzurunu,[/FONT]
    ve ikisi arasındaki farkı anlayabilme aklını ver"

Temel öğrenmeye çalış. Teknik kurcala...
    Yoksa bizim borsa al-unut türünde bir piyasa değil...
    Dedim ya abi 3-4 yıllık diye, 2014 ortalarından sonra tanışmışımdır. Ama hiç hoş başlamadım. Ha hata bende alım yerini satım yerini bilmediğim için oluyor. O zamanlar senin liste gibi bir listem olsaydı sonuç farklı olabilirdi. Ama neyse bundan sonrası için hiç değilse daha doğru kararlar alabilirim umarım. Zannettiğin iki kısa vadeli değilim bilakis aldığımı 2 yıldan önce satmamışımdır hiçbir kağıdı. Hatta çoğu zaman kızıyordum kendime karı görünce sat birkaç defa da ondan pişman oldum sonra tekrar zarar.
    Velhasıl Son cümlene katılıyorum.

Sayfa 223/721 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •