Special Days Image
Sayfa 293/721 İlkİlk ... 193243283291292293294295303343393 ... SonSon
Arama sonucu : 5765 madde; 2,337 - 2,344 arası.

Konu: Madam Despina

1.  Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    Üstad oblo deprem bist i tetikler mi ?
    Olduğu yere ve şiddetine orantılı olarak evet.
    Marmara fayında(Allah korusun) şiddetli bir deprem ilk artçılardan sonra GYO' ların, düzcam üreticilerinin vb hisselerine yansır.
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

2.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Rica ederim. Son 24 saatimi TKFEN ile geçirdim sayılır. Hafta sonu ayrıntılı fikrimi de yazarım.
    İşe yarar, yaramaz...

Vakit bulmuşken etraflıca #TKFEN hakkındaki fikrimi yazayım.
    Genel bir bakış açısı oluşturmak adına çeşitli göstergeler ve zaman dilimlerinde inceleyelim bakalım...
    Neden 20.60 dan dönmüş. Nereye kadar çekilebilir. Olası tepki ne olabilir vb...

1-Neden 20.60' dan döndü:

Daha önce de yazmıştım topiğinde. 20.61 Fibo direnci. Ve bu seviyeler geçmişte de destek ve direnç olarak çalışılmış bir alan.
    Hissede yükseliş yönünde güçlü bir görüntü henüz oluşmadığından satış yönündeki baskı güçlü geldi.
    Grafikte hem 20.61, hem de diğer fibo seviyeleri ile birlikte, fiyatın geçmişte bu seviyelerdeki hareket biçimi mevcut:

Özetle henüz OBO-TOBO vb kafa karıştırmayı, panik olmayı, panikletmeyi gerektirecek bir durum yok ortada.
    Süreç olağan akışı ile işliyor.

Konuyu daha iyi açıklayabilmek için ortalamaları da içerecek şekilde grafiği değiştirelim.

Fiyat 20.60 dan dönünce gelen satışlarla, aynı(yakın) bölgede(20.2x - 20.3x) bulunan 200 günlük ortalama ve 50 Haftalık ortalamanın da altına çekildi.
    Ortalamaların da kendi arasındaki ilişki henüz güçlü bir yukarı tepkiyi destekleyecek güçte olmayınca...
    Fiyat alttaki desteklere doğru çekildi.
    Son düzenleme : obblomovv; 25-01-2020 saat: 16:24.

3. 2- Genel görüntü ne?

Bu soruya elbetteki tahta ve piyasa yapıcı cevap verecek.
    Geçmişteki örnekler ve göstergeler bakarak bir tahminde bulunmak gerekirse?

Yukarıdaki grafikteki ayrıntıları kaldırıp, sadece hacim ekleyip, periyodu da Aylık yapalım.
    27.40 zirvesinden sonra gelen düzeltmeyle, 17.10.2019 tarihinde görülen 16.42 dibine giden süreç
    ve dipten gelen tepki ile oluşan tarihi hacmi gözlemleyelim:

Özetle hacmin dipten dönüşü onayladığını söyleyebiliriz.

4. 3-Peki şimdi neler olabilir?

Aslında geçen hafta pek de büyük bir aksiyon olmadı hissede.
    Olumsuz sayılabilecekler:
    Önceki haftalık kapanış olan 19.91 seviyesinin 1 kademe altında haftalık kapanış yapması!!!
    Yükselen Ichimoku Tenkansenin(günlük - anlık değer: 20:14 ) altında kalması.
    Aylık IM Kijunsen' in(19.97= altına sarkması(Henüz aylık kapanış olmadı!).

Bununla birlikte 20 günlük dahil ortalamaların üzerinde ve 19.66 üzerinde kaldığı sürece
    ortalamaları da yukarı sürükleyerek kendi aralarındaki ilişkilerin de düzelmesini sağlayarak güçlenecek.
    Sonuç olarak da gelecek haftasonunu 19.97 üzerinde kapatması halinde, 2019 un 9. ayından bu yana
    ilk kez üzerine(IM Kijunsenin) çıkmış olacak.

Ezcümle:
    Geçen ay gördüğü en yüksek kapanış değerinin üzerinde hala(19.80),
    Son 3 ayda gördüğü en yüksek kapanış değerinin dibinde(19.91),
    Haftalık pivot değerinin(19.47) üzerinde idi kapanış,
    Aylık pivot değerinin(18.30) üzerinde...

Bunların üzerinde kaldığı sürece de yukarı potansiyel devam edecektir.
    Tabi aylık kapanışı, yani gelecek haftayı 19.97 üzerinde kapatması hoş olur.

Değilse... 19.80 altı kapanışlar halinde...
    Aşağı doğru:
    19.66TL anlık değeri olan 20 günlük ortalamadan başlayarak,
    19.20x seviyelerindeki desteklerine(50G ortalama, Haftalık IM Tenkansen) doğru çekilmesi olası.

Özetle kredili vb olmayan, orta/uzun vade beklemeyi başarabilenler için bir sorun yok benim bakış açımla.

5. Trend kirilimi olunca satmaliydik, Delikan Abinin tavsiyesine uymadik bu hissede, şimdi de ya sabır diyoruz.

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Mestan25 Yazıyı Oku
    Trend kirilimi olunca satmaliydik, Delikan Abinin tavsiyesine uymadik bu hissede, şimdi de ya sabır diyoruz.

Delikan abimizi tanımıyorum ama... Oralet hocama "bu kağıdın 18.x de gözü var haberin olsun!" dediğimi hatırlıyorum 2x.xx lerde.
    Elbette o da satmadı... Kısmet diyip geçmek lazım. Satmak için çok geç. Kısa vade almak için erken. Ama OV/UV için zamanı olabilir zannımca.

7.  Alıntı Originally Posted by Mestan25 Yazıyı Oku
    Trend kirilimi olunca satmaliydik, Delikan Abinin tavsiyesine uymadik bu hissede, şimdi de ya sabır diyoruz.

Bu arada naçizane fikrimi söyleyeyim.
    Bu tür senetlere ilişkin bir algı oluşuyor özellikle UV yatırımcısında.
    Bir periyotta sürekli artan senedi satmak, düzenli maaştan vazgeçmek gibi geliyor yatırımcısına.
    Ne kadar uzun vade yatırımcı olursanız olun... Fiyatı geçen yılın altına(şair burada geçen yıl sonu kapanışı demek istemiş) inen dolar bile olsa satılmalı bence. En azından zaman kaybetmezsiniz.
    En uzundan kısaya bu iş böyledir.
    Uzuuuuncu için geçen yılın kapanışı, orta vade 3 aylık, orta/kısa aylık, kısa haftalık, günlükçü dünkü kapanışın altına sarkan hissede zarar eder...

8. Oralet Osman zaten tam Tekfenzede Ben yine sat,al,al sat ile maliyeti düşürdüm, diğer hisselerdeki hareketle yirttik paçayı. Bundan sonra bu sayfanın müdavimiyim, okusaydım 18.**hedefinizi beklerdim.

Mende Oralet'ten füzun sabır istidadı var
    Âşık-Tekfen menim Osman'ın ancak oraleti var. )

Sayfa 293/721 İlkİlk ... 193243283291292293294295303343393 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •