Sayfa 332/721 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382432 ... SonSon
Arama sonucu : 5765 madde; 2,649 - 2,656 arası.

Konu: Madam Despina

1. Elinize sağlık hocam

herkes kendi aklını kullansın, ytd using Tapatalk
    Al sat yat uyu bekle tüyo vesaire değildir. Aracı kurumunuza danışınız. Sadece kişisel yorumlarımdır, beni bağlar.

2. Ichimoku, pivotlar ilişkisini anlatan bir takım örnekleri sayın BJK Coccinella' nın sayfasına(OltayaTakılanlar) yazdım.
    İlgisini çeken olursa:

https://www.hisse.net/topluluk/showt...=29535&page=99
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

3.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

Verdiğin bunca emeğe karşılık,eline koluna sağlık sn obblomovv.Benim resimde bu şekilde ilerliyor.
    Sarı kanal ortasındayız,buranın altında 109.000 civarları kanal alt bandı ve ortalama var.Yukarı dönüşte 119 üzeri pembe kanala girebilirsek,125.000 civarı gözüküyor.

Kolay gelsin hocam paylaştığın bilgileri okuyorum.
    Resimde görüldüğü üzere sarı kanal orta band üzerine çıkamayınca agresif bir satış yedik.Geçen hafta kapanışıda kanal altında oldu. ( 109.700 ) önümüzdeki hafta 109.800-900 arası buranın üzerinde haftalık kapanış yapamazsak alttaki ortalama 102300 mavi çizgi 96.000 seviyelerinde gözükmekte selamlar.

4.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

Kolay gelsin hocam paylaştığın bilgileri okuyorum.
    Resimde görüldüğü üzere sarı kanal orta band üzerine çıkamayınca agresif bir satış yedik.Geçen hafta kapanışıda kanal altında oldu. ( 109.700 ) önümüzdeki hafta 109.800-900 arası buranın üzerinde haftalık kapanış yapamazsak alttaki ortalama 102300 mavi çizgi 96.000 seviyelerinde gözükmekte selamlar.
    Teşekkürler dostum.
    Bilmukabele.
    Trend kanallarının öneminin bilincindeyim.
    Bir çok teknik ekolünün ve kitabınında da trend kanallarına atfettiği önemin farkındayım.
    Önemini de "hâşâ" yadsımıyorum.

Lakin geride kalan yazılarda belki görmüşsündür.
    Ben daha çok o kanalları yaratanın ne olduğu ile ilgileniyorum.
    Fikir alışverişi olsun diye soruyorum:
    O ihlaller niye var?
    İhlaller niye ve nasıl belli yerlerde sonlanıyor?
    Sonlanmazsa neden satış baskısı artıyor?
    vb.

Daha keskin satış/alış noktalarına ihtiyaç var gibi...
    Örnek:

Ez cümle; Soru şu:
    Elbette grafikteki yeşil okların altına kanal alt bandı çizmek de mümkün.
    Öyleyse! Bu koşullarda Aylık Ichimoku chikou span midir o kanal alt bandını yaratan?
    Yoksa orada bir kanal alt bandı olduğu için mi döndü fiyat oradan?
    Son düzenleme : obblomovv; 08-03-2020 saat: 18:32.

5. Piyasada panik satışların olduğu günlerde indikatörlerin bile feleği şaşar,eli sat tuşunda bekleyenler alıcı bulduğu her kademeye basar.
    O an hiç kimse yaw bunun aylık tenkansen'i burda trendi ortalaması burda diye bakmaz.Bazende stop patlatma babın'da inadına basar.Dolayısı ile indikatörlerin çoğu normal piyasa koşullarında iyi işleyebilir.
    Eğer neden buradan döndü konusunu irdelersek.Endex'te 100.000 seviyesi hem psikolojik,hemde altı boş bir seviye.
    Bu seviyenin altında 80.xxx li rakamlar gündeme gelebilir resimde bu seviyeler var.

6.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Piyasada panik satışların olduğu günlerde indikatörlerin bile feleği şaşar,eli sat tuşunda bekleyenler alıcı bulduğu her kademeye basar.
    O an hiç kimse yaw bunun aylık tenkansen'i burda trendi ortalaması burda diye bakmaz.Bazende stop patlatma babın'da inadına basar.Dolayısı ile indikatörlerin çoğu normal piyasa koşullarında iyi işleyebilir.
    Eğer neden buradan döndü konusunu irdelersek.Endex'te 100.000 seviyesi hem psikolojik,hemde altı boş bir seviye.
    Bu seviyenin altında 80.xxx li rakamlar gündeme gelebilir resimde bu seviyeler var.
    Yavvvv güzel dostum. "Panik piyasası" başka bir mevzuu. Göstergeye bakmayan trende hiç bakmaz. Koyar geçer.
    Deeee. Bunun benim söylediğim ile ilgisi ne?
    Şimdi yeniden arz-talebin nasıl oluştuğunu ve hangi koşullarda sağlıklı çalıştığını mı tartışalım?

7. [IMG]Bu koşullarda Aylık Ichimoku chikou span midir o kanal alt bandını yaratan? Yoksa orada bir kanal alt bandı olduğu için mi döndü fiyat oradan?[/IMG]

Yok hocam onu tartışmayalım,yukarıdaki cümlenin sebebini bulalım.

8. Peki hocam. Bulalım.
    Ben gerekçemi koydum.
    Grafik de ek' inde.
    Karşı teorini grafik eşliğinde koyarsan üzerinde tartışabiliriz.

Sayfa 332/721 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382432 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •