Sayfa 49/721 İlkİlk ... 3947484950515999149549 ... SonSon
Arama sonucu : 5765 madde; 385 - 392 arası.

Konu: Madam Despina

1. Örnek grafik #Tavhl:

End of the story.
    İyi akşamlar. İyi haftasonları.
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    4- 5 yaşlarındaki çocukların bilişsel düzeyinde sorumluluk almayıp başkalarını suçlama eğilimi vardır. Kapıya çarpsa, suçu kapıya atıp kapıyı dövmeye başlar.
    Benim oğlan yere düştü geçen gün abisini çağırdı '' abi yeri döv '' diye .

Dolar, ekonomi hakkında bizimkilerin de bilişsel düzeyi 4- 5 yaşlarındaki çocuk kadardır.
     Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Ya kendinizi ifade edememişsiniz veya talihsiz bi yorum olmuş...
    Meselenin temelinde "Türklerin" döviz alması olduğunu düşünüyorsanız bu zaten yanlış.
    Dövizdeki yükseliş öncesi de zaten döviz mevduatı TL yi geçmişti.
    Buradan çıkarılacak bi sonuç varsa; vatandaşın ülke parasına güvenmediğidir.
    Bunun için de halk eleştirilmez.
    "Son haftaya giriyorduk" demişsiniz...
    Bu ülkenin tek realitesi, derdi "yerel" bir seçim olamaz... Olmamalı.
    Bir vatandaş olarak ben görüp, "maalesef" diye, 2 gün öncesinden uyarabiliyorsam, "bu sorun bağıra-çağıra gelmiş" demektir.
    Önlem alacağımız yerde şakalı, komikli videolar çekerek içerideki potansiyel müşterilere oynanan oyunu devam ettirmeyi tercih ediyorsak, dış güç diye ağlamaya hakkımız yok.

Oy toplarken, dibs satarken vergi alırken vatandaş, diğer zamanlarda provakatör...
    Döviz getirsin, borç versin, yatırım yapsın isterken dost ve müttefik, diğer zamanlarda dış güç...

Don Kişot' la yardımcısı Sancho ' nun acıklı hikayesini de mi okumadınız çocukluğunuzda?
    İlginç bakış açınız var. Buralarda yorum yaparken 800 açıdan bakıp, ne kadar ters anlaşılabilir düşünerek dikkatli olmam lazım anladım.

Cevaplara demogoji desem sert olur, siyasi desem hakkınız var eleştiremem, felsefi desem ekonomi ile ters, saldırgan desem geçmişiniz temiz, düşmanmısınız bana desem geçmişim temiz diye düşünüyorum...vs uzatmayayım

Aşırı milliyetçiyim ama "Türklerin" kelimesini kullanma hatası yapmışım, amiyane tabirle gavur zannedildim sanırım. Aşırı gergin, sinirli, üzgün ruh haliyle Cuma gecesine kadar dolar izleyen biri olarak pazartesi mesai başlamasıyla ülkemizdeki alımların patlaması korkusuyla bu cümle kurulmuştur. Bilişsel düzeyim ise doların artması ülkeme zararlıdır, beni üzer. Eğer bu 4-5 yaşındaki çocuk bakış açısı ise, doların yükselmesine sevinenler de mandacıdır diyelim o zaman??? (sözüm meclisten dışarı)

İkinci konu ise yerel seçime global bakış açısıdır. Eğer sadece bu forumda bu konu başlığı içinde yaşamıyorsak, erken seçim laflarının bile havalarda uçuştuğu, seçime kadar devletin direneceği ama sonrasında doların 8-10 olacağı gibi lafların gündemden düşmediğini, MB rezervlerin bir yılda 13 milyar dolar erimesine rağmen sadece son bir ayda 7 milyar dolar eridiğini...vs birçok konunun bu "basit olması gereken" yerel seçimin ne kadar belirsizlik oluşturduğunu sanırım kabul edersiniz. Ayrıca hafızasında Ağustos 2018 kur şoku (dolar: 7,23TL görülmüştür) olan bu insanlar, seçim belirsizliği ile diken üstünde olduğundan, en ufak kur yükselmesinde yine dolara sarılıp uçuracağını sanırım garipsemezsiniz.

3.  Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku
    İlginç bakış açınız var. Buralarda yorum yaparken 800 açıdan bakıp, ne kadar ters anlaşılabilir düşünerek dikkatli olmam lazım anladım.

Cevaplara demogoji desem sert olur, siyasi desem hakkınız var eleştiremem, felsefi desem ekonomi ile ters, saldırgan desem geçmişiniz temiz, düşmanmısınız bana desem geçmişim temiz diye düşünüyorum...vs uzatmayayım

Aşırı milliyetçiyim ama "Türklerin" kelimesini kullanma hatası yapmışım, amiyane tabirle gavur zannedildim sanırım. Aşırı gergin, sinirli, üzgün ruh haliyle Cuma gecesine kadar dolar izleyen biri olarak pazartesi mesai başlamasıyla ülkemizdeki alımların patlaması korkusuyla bu cümle kurulmuştur. Bilişsel düzeyim ise doların artması ülkeme zararlıdır, beni üzer. Eğer bu 4-5 yaşındaki çocuk bakış açısı ise, doların yükselmesine sevinenler de mandacıdır diyelim o zaman??? (sözüm meclisten dışarı)

İkinci konu ise yerel seçime global bakış açısıdır. Eğer sadece bu forumda bu konu başlığı içinde yaşamıyorsak, erken seçim laflarının bile havalarda uçuştuğu, seçime kadar devletin direneceği ama sonrasında doların 8-10 olacağı gibi lafların gündemden düşmediğini, MB rezervlerin bir yılda 13 milyar dolar erimesine rağmen sadece son bir ayda 7 milyar dolar eridiğini...vs birçok konunun bu "basit olması gereken" yerel seçimin ne kadar belirsizlik oluşturduğunu sanırım kabul edersiniz. Ayrıca hafızasında Ağustos 2018 kur şoku (dolar: 7,23TL görülmüştür) olan bu insanlar, seçim belirsizliği ile diken üstünde olduğundan, en ufak kur yükselmesinde yine dolara sarılıp uçuracağını sanırım garipsemezsiniz.
    Kaan ;
    Paşam ver demektense , köşem var demeyi tercih ederim .

İyi insan olmanın da ,hoşgörünün de , sevmenin de sermayesi bedava.. Sevin lan birbirinizi !
    S.Alışık

4.  Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku

Şahsi fikrimi söyleyeyim;
    Daha önceki gönderimde de hakaret olarak algılanacak birşey söylediğimi düşünmüyorum.
    Fikrimi söyledim.
    Yine söylerim.

"Bazı görece doğruları, büsbütün yanlışların arasına serpince, hepsi doğru olmuyor! " ne yazık ki.

İletişim bir sanat. Hele yazılı iletişim bambaşka bir alan. "Ama ben öyleydim... Canım sıkkındı, dolar artmıştı, hissem düşmüştü...!" ye bağlarsak, karşılıklı iki kelam edecek ortam kalmaz. Çünkü "herkesin bir derdi var, durur içerisinde..." demişler.

Sözünü ettiğiniz süreçleri, aynı ülkede yaşıyor olma vasfı ile, "hatta" sizden daha derin hissederek biz de yaşıyoruz. İstisna olmanızı gerektiren bişey yok yani.

Kimin ne konuştuğu da şahsen beni ilgilendirmez.
    Hele "Türkiye' de ki yerel bir seçimle ilgilenecek global gücün zaten Allah belasını vermiştir! " Sözünü etmeye değmez.

Sen zatürre olur yatağa düşersen, gripte öldürür, nezle de....

Ülke/vatandaş aleyhine sonuçlanan her ne varsa, izin verenin de, sebep olanın da Allah belasını versin.

Ek: Sormayı unutmuşum!
    Kaç yaşındasınız hocam? Türkiye' de "beka sorunu yaratmayan, dış güçlerin muhalefeti desteklemediği, kaç yerel/genel/C. B. seçimi gördünüz?" merak ettim.
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

5.  Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    Bence en iyisi 1 dönüm yer alıp altına 1 milyon metreküp hacimli tank inşa edip ikiye bölüp yarısına benzin yarısına mazot doldurmak.
    Baktim kii Malkocoglu papua yeni gine'li prenseslerle gününü gün etmekteeee ,feth ettiği kalelerdeee onlarlaa pesküvitt yemekteee görüyorum kii ondan hayır yok ülkemeee açıılınnn goo goooo power rangerss, nı nı nı nınının ! diyerekten tüm dünyayı kurtarmaya geliyorummm

İyi insan olmanın da ,hoşgörünün de , sevmenin de sermayesi bedava.. Sevin lan birbirinizi !
    S.Alışık

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by Eyözgürlük Yazıyı Oku
    Baktim kii Malkocoglu papua yeni gine'li prenseslerle gününü gün etmekteeee ,feth ettiği kalelerdeee onlarlaa pesküvitt yemekteee görüyorum kii ondan hayır yok ülkemeee açıılınnn goo goooo power rangerss, nı nı nı nınının ! diyerekten tüm dünyayı kurtarmaya geliyorummm

S.Alışık
    Püskevit o pesküvit değil . Papua yeni gine ve prenses ) çok tezat dostum bari latin amerikadan bi yer yazaydın
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

7. https://www.instagram.com/p/BvTfOzLn...d=a4sefr88ajok

Krizin ilk vurduğu kişi Balatacı Necip abi. Yazık olmuş diycem ama keşke o krediyi çekip Kaka Kola alana kadar ya güzel bi hisse alaymış ya da dölar bee. Tühh.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku

Dostum , benim yazdığım sana hitaben yazılmamıştı aslında, obblomovv abinin mesajına ekleme yapmıştım.
    Öncesinde de Soda sayfasından tanışık olduğumuz icin kişisel algılamamız pek olmuyor , sen onu yadirgamış olmalısın. Merak etme biz de her zaman görüyoruz dışarıdan gelenler başlangıçtaki bu halini.

Fikirlerine gelince , fazla uzatmadan şöyle diyeyim; kim neyi kazanirsa kazansın sağlam bir krize gireceğiz; kim neyi kazanırsa kazansın döviz yükselecek. İsimlerin değişmesi önemli değil önemli olan masaya konan fatura ve o faturayı ödemek için çekeceğimiz sıkıntı.

Sayfa 49/721 İlkİlk ... 3947484950515999149549 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •