Sayfa 537/721 İlkİlk ... 37437487527535536537538539547587637 ... SonSon
Arama sonucu : 5765 madde; 4,289 - 4,296 arası.

Konu: Madam Despina

1. USDTRY, KO, Gün.

6.9527 altı kapanış halinde bir kez daha 6.9195TL ye doğru gevşeyebilir gibi duruyor.

https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Tamam mı? Devam mı? StranGe_PassenGer hodjam?
    10.15 üzerinde kapanışlarla işler sertleşebilir.
    Yok ben sattım diyorsan çıkarım takipten

DOAS uçtu gitti sayın obblomovv. Ben dün sattım. Gitti köz gibi %10 daha kazanç. (Tamam nankörlük etmeyeyim %3'ünü EREGLi verdi geri)

Valla size DOAS sormak totem gibi oldu. Hatırlar mısınız bilmem ama Aralık veya Ocak ayında da sormuştum o zaman da uçmuştu.

Artık satıp çıktığım için DOAS sormayacağım size.

Edit: Alıntı uçmuş yine

3.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Özelden #Doas(Liste Dışı) sorulmuştu.
    Madem geçtik bilgisayar başına...

Geçen hafta Aylık Kumo bulutunun üzerine pin atıp, bulutun içine döndü.
    Hala güçlü görünüyor ve 9.17 üzerinde tutunabildiği sürece, yukarı yönlü deneyecektir diye düşünüyorum.
    Aşağı hareketlerde ise 9.17 dışında, Fibo 8.98, Günlük IM desteği ise an itibari 8.8TL.

Yukarı yönlü hareketin devamı için 9.56 Aylık Im direncinin üzerine atamasa bile bulut içinde kalması gerekiyor ki...
    O da Aylıkta 9.17 veya üzeri kapanış yapması gerekir anlamına geliyor.

Alıntı Originally Posted by StranGe_PassenGer Yazıyı Oku
    Teşekkürler sayın obblomovv
    DOAS uçtu gitti sayın obblomovv. Ben dün sattım. Gitti köz gibi %10 daha kazanç. (Tamam nankörlük etmeyeyim %3'ünü EREGLi verdi geri)

Valla size DOAS sormak totem gibi oldu. Hatırlar mısınız bilmem ama Aralık veya Ocak ayında da sormuştum o zaman da uçmuştu.

Artık satıp çıktığım için DOAS sormayacağım size.

Buldum bile. Hayırlısı bakalım. Bol kazançlar.

Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Buldum bile. Hayırlısı bakalım. Bol kazançlar.
    O zamandan sonra 60 kuruş civari temettü ile birlikte 10,5 gibi satmıştım 13 küsür vurmuştu. Şimdi de 9,3'dan verdim bakalım kaçı vuracak?

Ama dediğim gibi hisseleri kendi arasında fiyatlıyorum. Yaklaşık 2 DOAS 1 Arçelik ediyorken Arçelik'ten çıkıp DOAs almıştım. Ben sattığımda 1,75 DOAS ediyordu. Benim kendi hesabımla Arçelik veya EREGL'den aynı lotum var ama şu kadar da nakit var.

Sürekli hissede olan birisi olarak benim için net ve gerçek kar bu şekilde hesaplanıyor

O zamandan sonra 60 kuruş civari temettü ile birlikte 10,5 gibi satmıştım 13 küsür vurmuştu. Şimdi de 9,3'dan verdim bakalım kaçı vuracak?

Ama dediğim gibi hisseleri kendi arasında fiyatlıyorum. Yaklaşık 2 DOAS 1 Arçelik ediyorken Arçelik'ten çıkıp DOAs almıştım. Ben sattığımda 1,75 DOAS ediyordu. Benim kendi hesabımla Arçelik veya EREGL'den aynı lotum var ama şu kadar da nakit var.

Sürekli hissede olan birisi olarak benim için net ve gerçek kar bu şekilde hesaplanıyor
    Valla çok cesursunuz şu dönemde iki günden fazla hisse taşımıyorum ki, ISYAT, EREGL, TRKCM vb hisseleri iki-üç yıl taşımışlığım vardır sabırlıyımdır ama şu anda borsadaki her şey bana simülasyonda yatırım yapıyoruz gibi geliyor.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

6. Bu gün hamgi kriterle irdeleyelim hisseleri?
    Önerisi olan var mı?

Son barda;

1-Günlük IM bulutunun üzerine çıkanlar?
    2-Haftalık pivot direncini kıranlar,
    3-Bütün ortalamaların üzerine atanlar,
    4-Aylık pivot direncini kıranlar,
    5-3 Aylık pivot direncini kıranlar,
    6-Yıllık pivot direncini kıranlar,
    7-Hepbiri,
    8- Hiçbiri?

7.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Bu gün hamgi kriterle irdeleyelim hisseleri?
    Önerisi olan var mı?

Son barda;

1-Günlük IM bulutunun üzerine çıkanlar?
    2-Haftalık pivot direncini kıranlar,
    3-Bütün ortalamaların üzerine atanlar,
    4-Aylık pivot direncini kıranlar,
    5-3 Aylık pivot direncini kıranlar,
    6-Yıllık pivot direncini kıranlar,
    7-Hepbiri,
    8- Hiçbiri?
    1-3-4 tercihim, elinize sağlık hocam

herkes kendi aklını kullansın, ytd using Tapatalk
    Al sat yat uyu bekle tüyo vesaire değildir. Aracı kurumunuza danışınız. Sadece kişisel yorumlarımdır, beni bağlar.

Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Valla çok cesursunuz şu dönemde iki günden fazla hisse taşımıyorum ki, ISYAT, EREGL, TRKCM vb hisseleri iki-üç yıl taşımışlığım vardır sabırlıyımdır ama şu anda borsadaki her şey bana simülasyonda yatırım yapıyoruz gibi geliyor.
    Ben de çıkmayı düşündüm. Vazgeçme nedenim virüs öncesi olan dolar bazlı varlığımın hala %33 gerisinde olmam. Eminim bir çok kişi de aynı durumdadır.

MSCI ve Dolar bazlı Endeks 2009 krizinin dahi altında. TL bazlı olarak baktığımız zaman "oooo bu ortamda neden 100binlerdeyiz endekste" denebilir ama dolar bazlı fena durumdayız. Aylıkta MSCITR 2009 dibi 22,5 Dolar. Şu an daha yeni 20 doları geçtik.

Bence yeni dip zor ihtimal. Yeni bir olumsuz gelişme olmalı.

Sayfa 537/721 İlkİlk ... 37437487527535536537538539547587637 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •