Sayfa 643/721 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693 ... SonSon
Arama sonucu : 5765 madde; 5,137 - 5,144 arası.

Konu: Madam Despina

1.  Alıntı Originally Posted by çaylakyatırımcı Yazıyı Oku
    Sağolasın usta aldım mesajı. Doğru diyorsun günlük de bakmak lazım. Yavaş yavaş öğrenmeye çalışıyorum çok da vakit ayıramıyorum bu işlere şu ara. Farklı farklı sistemler denemek için uzun vade grafik de bakmaya çalışıyorum. Örnek tüpraş uzun bir süredir sürünüyor ve kabaca bir düşen çizdiğimizde daha sürünmeye de devam edicek gibi. Temel analizde kullanılan iskontolu terimini grafikte görmek daha kolay sanki. Bir düşen trend var veya önemli 50-100 haftalık ortalama ya da daha kısa vade. Fiyat üzerine çıkamıyor ama illaki çıkacak. Biriktirme türü hisselerde(aylık) iş yapar gibi düşünüyorum. İskontolu iken biriktir sonra sat gibi. Tabiki çok uzun zaman bekletebilir veya düşmeye devam edebilir. Ama zaten istikrarlı ve nadiren böyle iskontolara(1-2 yıllık kötü performans) düşen de 10-15 hisseden fazla yoktur heralde. Bilemedim yanlış da olabilir bu görüşlerim daha yolun başındayız zamanla bir sistem oturturum diye düşünüyorum.
     Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Elbette. Bu işler zamanla, tecrübe ile...
    Temel açıdan söyleyecek pek bir şeyim yok.
    Teknik açıdan söyleyebileceklerimi ise hemen grafiğe döküp geliyorum.

Madem TUPRS örneği verdin...
    Onun üzerinden bakalım:

Grafiğin en üstünde Camarilla Pivot seviyeleri var(işaretli olan 4. destek seviyesi)
    2. sırada Geleneksel Pivot destekleri 1.seviye(İşaretli olan Yıllık Pivot desteği).
    En altta da Haftalık IM(İşaretli olan Senkou Span B).

Bu üçünün(hatta bence biri bile yeter) altında fiyatlanan babamın şirketinin senedi olsa uzun vade için almam...
    Haaa yakından takip ediyorumdur... Kısa vade bile al-sat yaparım.
    Haaa bu senet için ucuz mudur bu fiyat olabilir. Ama ne zaman döneceği meçhul.
    Bu göstergelere göre 5 aydır ucuz zaten. Bir 5 ay daha ucuz kalmayacağını kim bilebilir...?

Son trik... Bunun tersi de trend yapacak senetleri bulmayı sağlayabilir. İncele derim.

https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

2.  Alıntı Originally Posted by delpiero7474 Yazıyı Oku
    Brisa yorumu alabilir miyim ?

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Selamlar.

#BRISA, KO, Gün.

Bu da Cuma iyi toparlayanlardan. Destekten güzel tepki vermiş ve önemlisi Aylık Pivot üzerinde kapatmış.
    Haftalık RSI 70 i aşağı kırmış ama... Ben pek önemsemiyorum şahsen.
    Büyük yeşil oklarla işaretlediğim seviyeler altında kapanış olmadığı sürece,
    bana göre "oyna devam" formasyonu.

3.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Selamlar.

#BRISA, KO, Gün.

Bu da Cuma iyi toparlayanlardan. Destekten güzel tepki vermiş ve önemlisi Aylık Pivot üzerinde kapatmış.
    Haftalık RSI 70 i aşağı kırmış ama... Ben pek önemsemiyorum şahsen.
    Büyük yeşil oklarla işaretlediğim seviyeler altında kapanış olmadığı sürece,
    bana göre "oyna devam" formasyonu.

Teşekkür ederim

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Nasıl durum ahali?
    Gece seansında vadeliyi vermişler sanırım?
    Var mı fikri yorumu olan?

Hocam al sat yapmıyoruz akşamdan aksama bakıyoruz ahayat ve aracı kurumlar ana kağıtlar bir kentimiz bile yok 😂

6.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Nasıl durum ahali?
    Gece seansında vadeliyi vermişler sanırım?
    Var mı fikri yorumu olan?
    fikir için bilgi gerek ve maalesef benim bilgim fikir sahibi olmak için yeterli değil...

bilgi sahibi olduğuna inandığım kişilerin yorumlarının hemen hepsi benzer: bir düzeltme gelecek... ne zaman gelecek, ne kadar düzeltecek konusunda size danışman isterim: 109 bin, 105 bin, 96 bin... yoksa dümdüz mü olacağız? siz nasıl yorumlarsanız?

saygılar selamlar...

7. bir de TTKOM ile ilgili yorum yapabilirseniz çok mutlu olurum.

8. Yıllık ve Aylık birinci direnç şuan destek oldu,yukarıda 118.500 var geçebilirse

Sayfa 643/721 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •