Sayfa 8/721 İlkİlk ... 6789101858108508 ... SonSon
Arama sonucu : 5765 madde; 57 - 64 arası.

Konu: Madam Despina

Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    9.01 üzeri iyidir. Assistant oblak.
    Occam's Razor. En basit cozum, cogunlukla en dogru olandir.

Rumuzu yazmak icin 3-5 kere dusunuyorsam, ortada bir sorun var demektir. Karisikliga secmeyeceksin.

Daha once kolay hatirlanabilen kodu olan hisselerin genellikle daha iyi prim yaptigini anlatan bir makale koymustum WSJ'den. En sevmedigim seyi oyle pis kodu olan hisseler. TRGYO mu secersin, SODA mi? Araci kurumu ariyorsun, telefonda yarim saat hisseyi bulmaya calisiyorsun. Araci kurumu birak, ben dusunmek zorunda kaliyorum her seferinde kodunu hatirlamam gerektiginde. Karisiklik iyi degil hicbir zaman.

Yani o baglamdan secilen isim bir nevi kisaltmadir, saygisizlik degil.

İnsan bir haber eder. Soda forumunu okurken gördüm. Neyse çok cümle kurupta burada şey etmiyim. Kısaca çok iyi birşey yapmışsın. Çok faydalanacak kişiler.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku

Rumuzu yazmak icin 3-5 kere dusunuyorsam, ortada bir sorun var demektir. Karisikliga secmeyeceksin.

Daha once kolay hatirlanabilen kodu olan hisselerin genellikle daha iyi prim yaptigini anlatan bir makale koymustum WSJ'den. En sevmedigim seyi oyle pis kodu olan hisseler. TRGYO mu secersin, SODA mi? Araci kurumu ariyorsun, telefonda yarim saat hisseyi bulmaya calisiyorsun. Araci kurumu birak, ben dusunmek zorunda kaliyorum her seferinde kodunu hatirlamam gerektiginde. Karisiklik iyi degil hicbir zaman.

SODA yı seçerim
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    İnsan bir haber eder. Soda forumunu okurken gördüm. Neyse çok cümle kurupta burada şey etmiyim. Kısaca çok iyi birşey yapmışsın. Çok faydalanacak kişiler.
    Bi nefeslen spenc hc . Daha 24 saat olmadı
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

5.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku

Ahahaha abi millet coin piyasasında at koşturuyor ki kodları(isimleri) bildiğin R2D2 dilinde sen hala neler peşindesin.
    Bi ara da "düz rakamlara gitmek ister fiyatlar" diye bi rivayet vardı. Sanırım Dow abi etmiş bi kelam yüz yıl önce...
    Takma isim bu adı üzerinde. Hatırlayanın da, hatırlamayanın da canı sağolsun.
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

6.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    İnşallah hocam. Biribirimizden öğreniyoruz, umarım işe yarayacak, emeğimize değecek bi ortam olur.
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Sn Oblomov kizabilir biliyorum. Fakat bir çok dürüstlüğü şu ortamda ondan aldım. Haberi bile yok, forumda paylastigimdan topigini. Hayırlı olsun kendisi için. Dostça yaptım ama kendi ne derse artık. Saygılar
    "Yaşam kendini tecrube edemeyecegin kadar kısa ise başkalarının tecrübelerini deneyebilecegin kadar uzun" Yazdıklarım söylediklerim ve düşüncelerim yatırım tavsiyesi değildir.

8. Arkadaslar selamlar
    Oncelikle topik hayirli olsun. 24 yasinda atanamamış broker'ım. Kpss ye girdim atama bekliyorum. Cüzi sayilabilecek ayiptir soylemesi 447.889 liralik bir param var.

Köyde babadan kalan tarlalari sattim. Faiz falan yalan, reel getirisi ekside. Borsaya girmek istiyorum.

Aslinda Eyt'liyim bi yandan da. Emeklilikte yaşa takilanlardanim yani. 25 yil calissam emekli olacam.

Bu 25 yilin dolmasini beklerken iyi bi kac hisse alayim köşeyi doneyim diyorum.

Köşeyi dönünce karsima ne cikacagini da bilmiyorum. Topigi okuyunca Soda hissesinden ovguyle bahsedildigini gordum.

Tum parama Soda alsam 1 yil sonra 2 katina cikmasa da en azindan bi yuzde 60 getiri yapar mi? Yoksa Japon yeni mi alsam? Gram altin al diyenler de oldu ama gram gram ugrasamam ben onunla aldim mi kiloyla almam lazim. Tek seferde de parami yatirmak istemiyorum 2 kilo altina.

Burayi okuyup bilgilenmeye calisacagim. Hisse adi vermek yasakmis sanirim.

Evlenmek icin kız veya erkek tavsiyesini gani gani vermek serbestken ki kötü cikarsa hem başa bela oluyor hem de yillarca nafaqa oduyosun ama saglam hisse adi vermek yasak. Nasil job ben de don't understand.

Kusura don't look, my Turkce biraz zayif. Dogma buyume Scotland'liyim. Tr ye yilda 1 kez gelirim ve amcamgillerle dayimgillerin köyüne gider sonra da Antalya İzmir Muglada tatil yaparim. Hepinize iyi aksamlar dilerim. Burda daha güneş batmadi. Gunes batarsa dolunay var. Full moon.

Take care. Byee.

Sayfa 8/721 İlkİlk ... 6789101858108508 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •