Sayfa 9/721 İlkİlk ... 78910111959109509 ... SonSon
Arama sonucu : 5765 madde; 65 - 72 arası.

Konu: Madam Despina

Sn Obblomovv ve Sn NSHYDN, Sasa yorumunuz icin tesekkurler, Saygilar

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Arkadaslar selamlar
    Oncelikle topik hayirli olsun. 24 yasinda atanamamış broker'ım. Kpss ye girdim atama bekliyorum. Cüzi sayilabilecek ayiptir soylemesi 447.889 liralik bir param var.

Köyde babadan kalan tarlalari sattim. Faiz falan yalan, reel getirisi ekside. Borsaya girmek istiyorum.

Aslinda Eyt'liyim bi yandan da. Emeklilikte yaşa takilanlardanim yani. 25 yil calissam emekli olacam.

Bu 25 yilin dolmasini beklerken iyi bi kac hisse alayim köşeyi doneyim diyorum.

Köşeyi dönünce karsima ne cikacagini da bilmiyorum. Topigi okuyunca Soda hissesinden ovguyle bahsedildigini gordum.

Tum parama Soda alsam 1 yil sonra 2 katina cikmasa da en azindan bi yuzde 60 getiri yapar mi? Yoksa Japon yeni mi alsam? Gram altin al diyenler de oldu ama gram gram ugrasamam ben onunla aldim mi kiloyla almam lazim. Tek seferde de parami yatirmak istemiyorum 2 kilo altina.

Burayi okuyup bilgilenmeye calisacagim. Hisse adi vermek yasakmis sanirim.

Evlenmek icin kız veya erkek tavsiyesini gani gani vermek serbestken ki kötü cikarsa hem başa bela oluyor hem de yillarca nafaqa oduyosun ama saglam hisse adi vermek yasak. Nasil job ben de don't understand.

Kusura don't look, my Turkce biraz zayif. Dogma buyume Scotland'liyim. Tr ye yilda 1 kez gelirim ve amcamgillerle dayimgillerin köyüne gider sonra da Antalya İzmir Muglada tatil yaparim. Hepinize iyi aksamlar dilerim. Burda daha güneş batmadi. Gunes batarsa dolunay var. Full moon.

Take care. Byee.
    Hoşgeldiniz . Ben de düşünüyordum SODA ya yatırım yapmak istiyordum, sonra bir arkadas SODA ya yatıracağına Granada al dedi? Ne dedim? Ford grandana deyince aklıma gençlik geldi, mazallah ‘granny’ ye girer diye ben de ‘tanus’ aldım.

Sonra kontapetal pisikletlere merak saldım, çocuklar mahallede pisikleti görmedikleri için haşat ettiler, ben de tanusa müzik sistemi büyük apolloler derken, sıfırı tükettim şimdi 21 lira 36 kuruşum bir de lot altı APPLE ve GOOGLE hissem var. Ne yapmalıyım ?

Burda deneyimli abiler yardımlarını esirgemezse sevinirim. Saygılarımla

Mahçup Sağasolabakan
    Muğla-Ortaca
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

3.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Arkadaslar selamlar
    Oncelikle topik hayirli olsun. 24 yasinda atanamamış broker'ım. Kpss ye girdim atama bekliyorum. Cüzi sayilabilecek ayiptir soylemesi 447.889 liralik bir param var.

Köyde babadan kalan tarlalari sattim. Faiz falan yalan, reel getirisi ekside. Borsaya girmek istiyorum.

Aslinda Eyt'liyim bi yandan da. Emeklilikte yaşa takilanlardanim yani. 25 yil calissam emekli olacam.

Bu 25 yilin dolmasini beklerken iyi bi kac hisse alayim köşeyi doneyim diyorum.

Köşeyi dönünce karsima ne cikacagini da bilmiyorum. Topigi okuyunca Soda hissesinden ovguyle bahsedildigini gordum.

Tum parama Soda alsam 1 yil sonra 2 katina cikmasa da en azindan bi yuzde 60 getiri yapar mi? Yoksa Japon yeni mi alsam? Gram altin al diyenler de oldu ama gram gram ugrasamam ben onunla aldim mi kiloyla almam lazim. Tek seferde de parami yatirmak istemiyorum 2 kilo altina.

Burayi okuyup bilgilenmeye calisacagim. Hisse adi vermek yasakmis sanirim.

Evlenmek icin kız veya erkek tavsiyesini gani gani vermek serbestken ki kötü cikarsa hem başa bela oluyor hem de yillarca nafaqa oduyosun ama saglam hisse adi vermek yasak. Nasil job ben de don't understand.

Kusura don't look, my Turkce biraz zayif. Dogma buyume Scotland'liyim. Tr ye yilda 1 kez gelirim ve amcamgillerle dayimgillerin köyüne gider sonra da Antalya İzmir Muglada tatil yaparim. Hepinize iyi aksamlar dilerim. Burda daha güneş batmadi. Gunes batarsa dolunay var. Full moon.

Take care. Byee.
    Hocam Antalya'ya gelince özelden yazın .borsaci arkadaslar kemere geldimi mutlaka bana yazarlar.cok gelen oldu bu yaz

yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.ytd

Arkadaşlar çok utandım. 8 üye 38 ziyaretçi görünce. Yanlış bir şey yaptığımın farkına geç vardım. Neyseki 5 foruma yazdım sanırım. Yoksa diğerlerine yazmaya kalksam durum o biçim. Neyse sn Oblomov sanırım bana gerekeni yapacak. Ne dese haklı. Boş beleş konusuyorken ben bir de patavatsizlik üzerine eklenince anca bu çıkıyor.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Başlığın hayırlara vesile olsun inşallah

6. Başlığınız hayırlı uğurlu olsun.

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Cari %15 temettü hikayesi dışında, Isdmr' in Eregl ile organik bağı var yanlış hatırlamıyorsam...

Bu da 60 dk Eregl:

Bu hanım kızımızla ilgileniyorum , başlık parası tekrar 7 lirayı görür mü acaba orta vadede ?

Dimitris hc sende tam ghapci ciktın.
    "Yaşam kendini tecrube edemeyecegin kadar kısa ise başkalarının tecrübelerini deneyebilecegin kadar uzun" Yazdıklarım söylediklerim ve düşüncelerim yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 9/721 İlkİlk ... 78910111959109509 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •