Sayfa 236/721 İlkİlk ... 136186226234235236237238246286336 ... SonSon
Arama sonucu : 5765 madde; 1,881 - 1,888 arası.

Konu: Madam Despina

1.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Hayır, ANHYT hem haftalık hem de günlük takibimde olan bir hisse diye tabloda göstermek istedim. ANHYT alış yerinin çok daha önceleri olduğunu biliyorum. Hata bende kusura bakmayın.

Hisseleri tek tek inceleyemiyorum. Her birine ayrı ayrı trend de çizecek ne bilgim ne de zamanım var. Tabloda derece yapanları zoomluyorum hepsi o. Söz gelimi bahsettiğiniz AYGAZ ve TMSN'da da hemfikiriz ama eminim alış yerleri çok farklıdır. Dikkat çekiş fiyatları farklı farklı... Haftalık StochRSI tablosu yayınlıyorum, 2 yıl test edilecek vaziyette. Tablo çok başarılı ilerliyor. Kendin 1 tane hisse aldın mı derseniz, hayır... Söylediğiniz gibi kimse kimseye birşey dayatmıyor aslında, beğenilse de beğenilmese de yayınlıyorum ben...

Yazılımınızın bir resmini gördüm. Orada sonuçlanacak periyotlar için kutucuklar oluşturmuşsunuz. Periyotları çakıştırmaktan kastım birkaç periyotta aynı sinyali veren senetler diyorum sanki daha başarılı olabilir gibi geldi bana. Bu sadece bir düşünceydi. Hatamız varsa affola...
    Hah! Şimdi anlaştık.
    Estağfurullah. Telefondan bakıyordum. Hakikaten de kafa durmuş sanırım.

Elbette Anhyt ve diğer sözünü ettiğimiz hisselerin tümü zaten bayağı bir süre önce "al sinyali" üretmiş hisseler.
    Nasıl diyeyim? Doğru ifade mi bilmiyorum ama...
    "Zaten bir yükseliş trendi içerisinde olup, ivmesini arttıran hisseleri tespit çabası" denebilir sanırım uğraşıma.

Aslında benim de yaptığım sizinkinin benzeri. Trend yapmış, yükselme potansiyeli olan her şeyi alacak ana param olmadığına göre... Yükselme eğilimi olanlar arasında, yüksek ivme oluşturabilecekleri tespit çabası benimki de.
    Ben de onlara zoom yapmaya çalışıyorum.
    Haftalık anaparada min %3 getirinin, bir veya birkaç hissede bekleyerek elde edilebilecekten daha yüksek olduğunu düşünüyorum.
    Belki de yanılıyorumdur. Zaman gösterecek.

Tabi ki vadesi, sermayesi, stratejisi farklı insanlar için alım-satım yerleri de farklı.
    Ttrak bundan haftalar önce al vermiş bir hisse örneğin, keza Mgros...
    Orta/uzun vade yatırım yapmak isteyen biri elbette ki çok daha önce maliyetlenmiş olmalı bu senetlerde.

Gün içerisinde kullandıklarım da dahil hemen bütün gösterge ve taramalarım çoklu zamanlı(Multi Time Frame) dır.
    Ancak sadeleştirmek ve hisse sayısını azaltmak adına tek bir periyot için yayınlıyorum elbet.
    Ancak gerek kendim için, gerek listeye düşenleri, gerekse sorulanları çoklu zamanlı bakıyorum tabii.
    Görüşünüze de katılıyorum.

Yayınlandığım listenin dışında Haftalık bir versiyonu da ekranımda sabittir.

Teşekkürler. Önerileriniz için bu arada
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Hah! Şimdi anlaştık.
    Estağfurullah. Telefondan bakıyordum. Hakikaten de kafa durmuş sanırım.

Elbette Anhyt ve diğer sözünü ettiğimiz hisselerin tümü zaten bayağı bir süre önce "al sinyali" üretmiş hisseler.
    Nasıl diyeyim? Doğru ifade mi bilmiyorum ama...
    "Zaten bir yükseliş trendi içerisinde olup, ivmesini arttıran hisseleri tespit çabası" denebilir sanırım uğraşıma.

Aslında benim de yaptığım sizinkinin benzeri. Trend yapmış, yükselme potansiyeli olan her şeyi alacak ana param olmadığına göre... Yükselme eğilimi olanlar arasında, yüksek ivme oluşturabilecekleri tespit çabası benimki de.
    Ben de onlara zoom yapmaya çalışıyorum.
    Haftalık anaparada min %3 getirinin, bir veya birkaç hissede bekleyerek elde edilebilecekten daha yüksek olduğunu düşünüyorum.
    Belki de yanılıyorumdur. Zaman gösterecek.

Tabi ki vadesi, sermayesi, stratejisi farklı insanlar için alım-satım yerleri de farklı.
    Ttrak bundan haftalar önce al vermiş bir hisse örneğin, keza Mgros...
    Orta/uzun vade yatırım yapmak isteyen biri elbette ki çok daha önce maliyetlenmiş olmalı bu senetlerde.

Gün içerisinde kullandıklarım da dahil hemen bütün gösterge ve taramalarım çoklu zamanlı(Multi Time Frame) dır.
    Ancak sadeleştirmek ve hisse sayısını azaltmak adına tek bir periyot için yayınlıyorum elbet.
    Ancak gerek kendim için, gerek listeye düşenleri, gerekse sorulanları çoklu zamanlı bakıyorum tabii.
    Görüşünüze de katılıyorum.

Yayınlandığım listenin dışında Haftalık bir versiyonu da ekranımda sabittir.

Teşekkürler. Önerileriniz için bu arada
    Tekrar ellerinize sağlık, ben teşekkür ederim... İzlemeye devam, iyi geceler...

3.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Tekrar ellerinize sağlık, ben teşekkür ederim... İzlemeye devam, iyi geceler...
    Bilmukabele. İyi geceler.

4.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    #Doas KO, Periyot:Ay.

Geldi "Çokomel" li yerlere...

Özelden #Doas(Liste Dışı) sorulmuştu.
    Madem geçtik bilgisayar başına...

Geçen hafta Aylık Kumo bulutunun üzerine pin atıp, bulutun içine döndü.
    Hala güçlü görünüyor ve 9.17 üzerinde tutunabildiği sürece, yukarı yönlü deneyecektir diye düşünüyorum.
    Aşağı hareketlerde ise 9.17 dışında, Fibo 8.98, Günlük IM desteği ise an itibari 8.8TL.

Yukarı yönlü hareketin devamı için 9.56 Aylık Im direncinin üzerine atamasa bile bulut içinde kalması gerekiyor ki...
    O da Aylıkta 9.17 veya üzeri kapanış yapması gerekir anlamına geliyor.

sayın obblomovv,

izninizle iki sorum olacak,

1. Madam Despina kimdir?

2. Sadece trade mi ediyorsunuz yoksa UV tuttuğunuz hisseler var mı?
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

6.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    sayın obblomovv,

izninizle iki sorum olacak,

1. Madam Despina kimdir?

2. Sadece trade mi ediyorsunuz yoksa UV tuttuğunuz hisseler var mı?

Merhabalar.

1- İşletmecisi ile aynı adı taşıyan sevdiğim bir meyhane:
    https://eksisozluk.com/madam-despina--987109

2- Uzun bir süredir 3 günden uzun süre taşıdığım kağıt olmadı.

Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Özelden #Doas(Liste Dışı) sorulmuştu.
    Madem geçtik bilgisayar başına...

Geçen hafta Aylık Kumo bulutunun üzerine pin atıp, bulutun içine döndü.
    Hala güçlü görünüyor ve 9.17 üzerinde tutunabildiği sürece, yukarı yönlü deneyecektir diye düşünüyorum.
    Aşağı hareketlerde ise 9.17 dışında, Fibo 8.98, Günlük IM desteği ise an itibari 8.8TL.

Yukarı yönlü hareketin devamı için 9.56 Aylık Im direncinin üzerine atamasa bile bulut içinde kalması gerekiyor ki...
    O da Aylıkta 9.17 veya üzeri kapanış yapması gerekir anlamına geliyor.

Teşekkürler sayın obblomovv

8.  Alıntı Originally Posted by StranGe_PassenGer Yazıyı Oku
    Teşekkürler sayın obblomovv

Rica ederim. Yeniden zorluyor 9.56 seviyesini umarım üzerine atar ve kalıcı olur...:

Sayfa 236/721 İlkİlk ... 136186226234235236237238246286336 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •