Sayfa 406/721 İlkİlk ... 306356396404405406407408416456506 ... SonSon
Arama sonucu : 5765 madde; 3,241 - 3,248 arası.

Konu: Madam Despina

1.  Alıntı Originally Posted by hakan4554 Yazıyı Oku
    Burada hissenin geçmiş davranışları iyi analiz edilmeli yani çocukluğuna inilmeli bu davranış kalıbı çıkarılarak ileriye dönük projeksiyonu çıkarılabilir, bu hepsinde olur demiyorum. Hacimli karakterli hisselerde olur oyunu kurmak ve bozmanın kolay olmadığı hisselerde
    Benim üzerinde çalıştığım şey tamda bu.7 sinde ne ise 70 inde de odur hesabı.Tabi konjektür'de farklılıklar olabilir bazen ama genelde bu böyledir.

Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Üstad...
    "Gidecek her şeyi" bulmak zor. Gidecek bir şeyleri bulacak sistem değil...

Burada ilk @Slickman sormuştu. "Tarama formülünün açıklamasında hepsi aynı olanların bir kısmı gidiyor, diğerleri niye gitmiyor?" diye.
    Çünkü kısa vadeli bir tarama formülünde;
    "kimisi dipten döndüğü için,, kimisi düzeltmesini bitirdiği için, kimisi yeni bir zirve yaptığı için..." giriyordu listeye.
    UV koşulları da uygun olan hisseler KV de daha hızlı tepki verir,
    Dipten dönenler gibi...
    Sayın obblomovv;

Önce anlamadıklarımı sorayım:

Gidecek bir şeyleri bulacak sistem değil...

Sistemden kastınız yazdığımız algoritmalar ya da formüller değilse nedir?

"Tarama formülünün açıklamasında hepsi aynı olanların bir kısmı gidiyor, diğerleri niye gitmiyor?"

Buradaki hepsi aynı dediğiniz aynı kriterleri sağlayan senetler midir?

Kriterleri aynı olan senetlerin uzun vadeli ayıraçla seçilmesi gibi mi?

Şimdi de ben başımdan geçen bir olayı anlatayım;

O zaman ( aslında çok eski bir zaman ) DURDO şampiyon olarak listeme giriyordu. 1. sıradaydı ve ben % 100 hissede idim. Herşey olması gerektiği gibi idi kriterlerim çok güçlü bir şekilde karşılanıyordu. Ama ne hikmetse DURDO'nun altındaki listedeki senetler sıra ile primlerini yaptılar ama benim hisseye gelince tık yok... Böylelikle hissede yanlış olmasın 2-2,5 yıl geçirdim. Ona benzer bir olay da (adına destanlar yazdığım) PKART'ta başıma geldi. Yaklaşık 3 yıl da onda kaybettim. İki hissede de kazandım ama beklediğim prim ile geçirdiğim süreye bakınca ortada kaldım gibi bişey oldu. Akıllandım. Senet sayısını arttırmak ve daha güvenli bir strateji oluşturmak gerekiyordu. Şimdi ise bunlara kafa yoruyorum.

Özet: O zamanlar DURDO ve PKART niye gitmedi hala anlamış değilim...

3.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Sayın obblomovv;

Önce anlamadıklarımı sorayım:

Gidecek bir şeyleri bulacak sistem değil...

Sistemden kastınız yazdığımız algoritmalar ya da formüller değise nedir?

"Tarama formülünün açıklamasında hepsi aynı olanların bir kısmı gidiyor, diğerleri niye gitmiyor?"

Buradaki hepsi aynı dediğiniz aynı kriterleri sağlayan senetler midir?

Kriterleri aynı olan senetlerin uzun vadeli ayıraçla seçilmesi gibi mi?

Şimdi de ben başımdan geçen bir olayı anlatayım;

O zaman ( aslında çok eski bir zaman ) DURDO şampiyon olarak listeme giriyordu. 1. sıradaydı ve ben % 100 hissede idim. Herşey olması gerektiği gibi idi kriterlerim çok güçlü bir şekilde karşılanıyordu. Ama ne hikmetse DURDO'nun altındaki listedeki senetler sıra ile primlerini yaptılar ama benim hisseye gelince tık yok... Böylelikle hissede yanlış olmasın 2-2,5 yıl geçirdim. Ona benzer bir olay da (adına destanlar yazdığım) PKART'ta başıma geldi. Yaklaşık 3 yıl da onda kaybettim. İki hissede de kazandım ama beklediğim prim ile geçirdiğim süreye bakınca ortada kaldım gibi bişey oldu. Akıllandım. Senet sayısını arttırmak ve daha güvenli bir strateji oluşturmak gerekiyordu. Şimdi ise bunlara kafa yoruyorum.

Özet: O zamanlar DURDO ve PKART niye gitmedi hala anlamış değilim...
    Şahsi fikrimi özetleyeyim:
    1-Piyasa açısından bakarsak(yazılımcı dilinde farklı olmakla birlikte) Algoritma denilen şey de, kompleks veya basit bir formüle dayalıdır. Yani aralarında Al-Sat emri dışında bir fark yok.
    Yani elbette ki bir takım gösterge ve formüllerden bahsediyoruz.
    2-Aynen. Evet. Geçmişteki gönderilerde mevcut. "Bulamadım!" derseniz yeni bir simülasyon yapabiliriz.
    3-"Söylediklerim sizin süzgecinizden geçince hala aynı anlamı mı ifade ediyor?" emin değilim ama... Geride örneğini verdim. Günlük IM göstergesi'nin etkisi ile Yıllık IM göstergesinin etkisi aynı değil...
    4-Ben bütün ayıraçlardan bağımsız olarak, Haftalık hacmi 10M TL altında hisseleri direkt liste dışında bırakır, tarama listesine bile sokmam zaman kaybı diye.
    Sözünü ettikleriniz de bu türden. "Ağa ne derse o olur...!" kıvamında hisseler. 5 yıl nadasa bırakır paşa. Sonra %5000 yapar. Mümkün.
    Bu tür hisselerde Teknik çalışmaz.
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Şahsi fikrimi özetleyeyim:
    1-Piyasa açısından bakarsak(yazılımcı dilinde farklı olmakla birlikte) Algoritma denilen şey de, kompleks veya basit bir formüle dayalıdır. Yani aralarında Al-Sat emri dışında bir fark yok.
    Yani elbette ki bir takım gösterge ve formüllerden bahsediyoruz.
    2-Aynen. Evet. Geçmişteki gönderilerde mevcut. "Bulamadım!" derseniz yeni bir simülasyon yapabiliriz.
    3-"Söylediklerim sizin süzgecinizden geçince hala aynı anlamı mı ifade ediyor?" emin değilim ama... Geride örneğini verdim. Günlük IM göstergesi'nin etkisi ile Yıllık IM göstergesinin etkisi aynı değil...
    4-Ben bütün ayıraçlardan bağımsız olarak, Haftalık hacmi 10M TL altında hisseleri direkt liste dışında bırakır, tarama listesine bile sokmam zaman kaybı diye.
    Sözünü ettikleriniz de bu türden. "Ağa ne derse o olur...!" kıvamında hisseler. 5 yıl nadasa bırakır paşa. Sonra %5000 yapar. Mümkün.
    Bu tür hisselerde Teknik çalışmaz.
    Anladım, ayrıntılı cevabınız için teşekkür ederim...

5.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Anladım, ayrıntılı cevabınız için teşekkür ederim...

Sevgiler, selamlar.

6.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Açın bakın.... Bu başlığın ilk teknik analizi...
    "Gidecek bir şeyleri bulmak" gerçekten zor değil.
    Her şeyin her hareketini bilmek...

Hocam bu senin grafikteki bölge burada işaretlediğim yermi.

7.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

Hocam bu senin grafikteki bölge burada işaretlediğim yermi.
    Yaklaşık olarak orası hocam.

8. Peki geçmişe bakarak bu şekilde bir sümülasyon yapsak olabilirmi.

Sayfa 406/721 İlkİlk ... 306356396404405406407408416456506 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •