Special Days Image
Sayfa 506/721 İlkİlk ... 6406456496504505506507508516556606 ... SonSon
Arama sonucu : 5765 madde; 4,041 - 4,048 arası.

Konu: Madam Despina

1.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    #NETAS, KO, Gün+Hafta.

13.54 hem Fibo seviyesi, hem geçmişden gelen Aylık Pivot direnci...
    Velhasıl-ı önemli bir seviye haline gelmiş.
    Bugün denemiş ama üzerinde kalamamış.
    Grafik görüntü güzel.
    Elimde olsa "oyna devam" derdim kendime 13.06 altı kapanışlar olmadığı sürece.
    Yukarı harekette 14.xx lerde bolca direnç mevcut yine de..
    Grafikte işaretledim:

Teşekkür ederim

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Allah sizden razı olsun hocam. Yeni üye oldum ama forumu epeydir takip ediyorum. Sizlerin iyi niyetle ve sabırla yaptığınız paylaşımlar için teşekkür ediyorum. Olası endeks düzeltmede takip edebileceğimiz bir hises varmı? Tabiki yatırım tavsiyesi olmadan. Allah sizden razı olsun değerli hocam.

3.  Alıntı Originally Posted by esma Yazıyı Oku
    Allah sizden razı olsun hocam. Yeni üye oldum ama forumu epeydir takip ediyorum. Sizlerin iyi niyetle ve sabırla yaptığınız paylaşımlar için teşekkür ediyorum. Olası endeks düzeltmede takip edebileceğimiz bir hises varmı? Tabiki yatırım tavsiyesi olmadan. Allah sizden razı olsun değerli hocam.
    Bilmukabele.

Endekste bir düzeltme halinde, sırf endeks için önceden tahmin edilemeyecek kadar çok çarpan olacaktır.
    Söz gelimi USDTRY kuru.
    Düzeltmenin lokal mi global mi olduğu.
    Ekonomi yönetiminin nasıl bir aksiyon alacağı...
    Yabancının ve büyük yatırımcının bunu nasıl karşılayacağı.
    O günler gelirse ve bunlara dair ipuçları oluşursa ancak belki fikir beyan etmek mümkün.

Bizim piyasamızda üst perdeden konuşan "Endeks oraya gelir, buradan döner... Endeks buradan dönünce o da buraya gider...!" diyen çok insan var.
    Ben o kadar uzağı "görebilmeyi bırakın, görülebileceğine bile inanmıyorum."
    E haliyle; o durumda hangi hisse ve hisselerin gidebileceğini de bilmiyorum maalesef.

Size de yararı olur umuduyla, sürece dair genel geçer küçük çıkarımlar yapalım:

Örneğin: USDTRY' de yukarı yönlü güçlü bir atak mı bekliyoruz?
    "Kasasında yabancı para cinsinden fazlası olan şirketleri almak mâkul..."
    Derler ama değil.
    USDTRY' de güçlü bir atak bekliyorsanız direkt kendisine yatırım yaparsınız.
    Çünkü yukarıdaki koşulları yerine getiren şirketler de ilk şokla düşerler...

Endekste düzeltme mi bekliyorsunuz?
    "En defansif şirketleri alın"
    Derler ama değil.
    Düşüşün derinliğini bilmediğiniz sürece en iyi ihtimalle bekle/gör stratejisi uygulamalısınız.

Kanımca temel sorun şudur:
    Yıllar süren yukarı trendlerde kazanmış,
    veya en azından kaybetmemiş yatırımcı trendin döndüğüne inanmak istemez.

Açın bakın geride 50 tane grafiği var endeksin. Hem TL hem USD.
    TL bazında bile 2018' in zirvesine varmamız 2 yıl aldı. Zirvede geçen süre ise 1 ay.
    2018 ile bugün yaşananları kıyaslamak istemeyiz sanırım.
    USD bazında ise 1995' in zirvesinin biraz üzerindeyiz...

Bu piyasada UV' de TL bazında kazanma şansınız %50.
    Ama tek yönlü yatırımla %25 bile değil...
    USD bazında...
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

4. Sizi yordum hakkınızı helal edin. Sizi ve forumdaki diğer hocaları takip etmeye devam edeceğiz. Teşekkürler. ..

Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Bilmukabele.

Endekste bir düzeltme halinde, sırf endeks için önceden tahmin edilemeyecek kadar çok çarpan olacaktır.
    Söz gelimi USDTRY kuru.
    Düzeltmenin lokal mi global mi olduğu.
    Ekonomi yönetiminin nasıl bir aksiyon alacağı...
    Yabancının ve büyük yatırımcının bunu nasıl karşılayacağı.
    O günler gelirse ve bunlara dair ipuçları oluşursa ancak belki fikir beyan etmek mümkün.

Bizim piyasamızda üst perdeden konuşan "Endeks oraya gelir, buradan döner... Endeks buradan dönünce o da buraya gider...!" diyen çok insan var.
    Ben o kadar uzağı "görebilmeyi bırakın, görülebileceğine bile inanmıyorum."
    E haliyle; o durumda hangi hisse ve hisselerin gidebileceğini de bilmiyorum maalesef.

Size de yararı olur umuduyla, sürece dair genel geçer küçük çıkarımlar yapalım:

Örneğin: USDTRY' de yukarı yönlü güçlü bir atak mı bekliyoruz?
    "Kasasında yabancı para cinsinden fazlası olan şirketleri almak mâkul..."
    Derler ama değil.
    USDTRY' de güçlü bir atak bekliyorsanız direkt kendisine yatırım yaparsınız.
    Çünkü yukarıdaki koşulları yerine getiren şirketler de ilk şokla düşerler...

Endekste düzeltme mi bekliyorsunuz?
    "En defansif şirketleri alın"
    Derler ama değil.
    Düşüşün derinliğini bilmediğiniz sürece en iyi ihtimalle bekle/gör stratejisi uygulamalısınız.

Kanımca temel sorun şudur:
    Yıllar süren yukarı trendlerde kazanmış,
    veya en azından kaybetmemiş yatırımcı trendin döndüğüne inanmak istemez.

Açın bakın geride 50 tane grafiği var endeksin. Hem TL hem USD.
    TL bazında bile 2018' in zirvesine varmamız 2 yıl aldı. Zirvede geçen süre ise 1 ay.
    2018 ile bugün yaşananları kıyaslamak istemeyiz sanırım.
    USD bazında ise 1995' in zirvesinin biraz üzerindeyiz...

Bu piyasada UV' de TL bazında kazanma şansınız %50.
    Ama tek yönlü yatırımla %25 bile değil...
    USD bazında...

Her gönderiniz sabır kokuyor. Başarılarınızın devamını dilerim üstad

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Her gönderiniz sabır kokuyor. Başarılarınızın devamını dilerim üstad
    Gönderilerinizin birinde hisse tutma sürenizin kısa olduğunu, bu konuda biraz sabırsız olduğunuzu söylediğinizi hatırlıyorum. O gönderinizi şimdi bulamadım. Yanlışım varsa düzeltin lütfen. Diyeceğim o ki bu kadar sabırla analiz gerçekleştiriyorsunuz. İnşallah hisse tutma sürenizi (buna ben de dahil) uzatır ve bol kazanca ulaşırsınız...

Tekrar ellerinize sağlık diyorum, tekrar başarılar dilerim...

Duhul
    Jul 2017
    İkamet
    güneşin doğduğu yer
    Gönderi
    984
    Sn.obblomovv elimde hisse yok dediniz. Şoktayım inanın bazı sektörler bağıra bağıra gidiyor. Bilanço beklentileri var. Dipten alanlar parayı iki katına çıkardılar. Bizim gibi tepeden yakalanlar ise beklemedeyiz anaparadan zarar etmemek için. Bu arada size zahmet ADEL e bakabilir misiniz? Uçacak kaçacak diye twiterde grafikler paylaşıyorlar. Şimdiden teşekkür ederim...

SM-J110H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

Bu resimde burada bulunsun hocam sende bir göz at eksik görürsen tamamlarız.Sıra ile gidersek önümüzdeki hafta için,
    Mavi kanal alt bant 11.1 eur, orta kesikli çizgi 12.4 eur, alt siyah çizgi 13 eur, mavi kanal üst bant 13.9 eur.

Haftalık Euro grafta siyah kanal alt çizgi 13 euro idi, 13.13 eur.kapanışla kanal içinde şuan. 12.97 eur.kadar gevşemeler kabul edilebilir.Yukarı devamı halinde 13.82 euro sarı kanal alt bandı.

Sayfa 506/721 İlkİlk ... 6406456496504505506507508516556606 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •