Sayfa 617/721 İlkİlk ... 117517567607615616617618619627667717 ... SonSon
Arama sonucu : 5765 madde; 4,929 - 4,936 arası.

Konu: Madam Despina

Selamun aleykum geçmiş bayramınız mübarek olsun benim boeing yatırımım kısa sürdü 120 den aldıklarımi bugün 153 den den verdim dolar la para kazanmak başka şeymiş bunu öğrendim parayı orda tutuyorum düşerse 130 lara alirim tekrar burada işler kesat acsel 10 11 sindiriyor ismen de patinajda kozaa da öyle yanlız ege gübre yarının kağıdı olur birde is c de hareket olacak gibi ytd

2.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Selamun aleykum geçmiş bayramınız mübarek olsun benim boeing yatırımım kısa sürdü 120 den aldıklarımi bugün 153 den den verdim dolar la para kazanmak başka şeymiş bunu öğrendim parayı orda tutuyorum düşerse 130 lara alirim tekrar burada işler kesat acsel 10 11 sindiriyor ismen de patinajda kozaa da öyle yanlız ege gübre yarının kağıdı olur birde is c de hareket olacak gibi ytd
    A.S. İyi yapmışsınız. Hakkımızda hayırlısı.
    https://www.kisavade.com/
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

3. " Nasıl ve neden?" i henüz bilmemekle birlikte, endeks güzel gidiyor.
    Her kim başarıyorsa tebrik etmek lazım.
    104.424 milat olarak cepte.
    Şimdi 106.329 da benim gözüm.
    Üstünde 108 ve 110.xxx ler hızlı gelir.
    104.424 milat demiş miydim?

4. Herkese merhaba, Ittifak holding ile ilgili aşağıdaki gibi haber geldi , bu nasıl etkiler gidişatı , yorum yapabilecek varmıdır, üstadlardan yardım rica ediyorum

İttifak Holding, 10.000.000 TL değerinde tahsisli sermaye artırımına giderek, sermayesini 100.000.000 TL'ye çıkarma kararı aldı

BORSAGUNDEM.COM

İttifak Holding (ITTFH) Yönetim Kurulu, bugün (28 Mayıs) gerçekleşen toplantıda tahsisli sermaye artırımına gitme kararı aldı.

Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamaya göre, 90.000.000 TL sermayeye sahip holding, sermayesini 10.000.000 TL artırarak 100.000.000 TL'ye çıkarmak için çalışmalara başladı.

Açıklamada, onay alınması halinde tahsisli olarak gerçekleştirilecek sermaye artırımında 10.000.000 TL nominal değerli B grubu payın Noya Çelik Sanayi ve Ticaret'e satılacağı belirtildi.

İttifak Holding'in kayıtlı sermaye tavanı ise 600.000.000 TL seviyesinde bulunuyor.

Holdingin KAP'a gönderdiği açıklamanın tamamı şu şekilde:

Şirketimizin 28.05.2020 tarihli gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısında;

1-Şirketimizin 600.000.000 TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içinde, 90.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin 100.000.000 TL'ye artırılmasına, artırılacak sermayeyi temsil eden beheri 1,0 TL nominal değerli 10.000.000 TL payın diğer ortakların yeni pay alma hakları tamamen kısıtlanarak tahsisli ihraç edilmesine,

2- Sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilecek, toplam 10.000.000 TL nominal payın, B grubu imtiyazsız ve Borsa'da işlem görebilir nitelikte olmasına,

3- Tahsisli olarak gerçekleştirilecek sermaye artırımında 10.000.000 TL nominal değerli B grubu payın Noya Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye satılmasına ve satış işleminin Borsa İstanbul A.Ş.'nin Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedür kapsamında yapılmasına,

4- Borsa İstanbul A.Ş.'de satışı yapılacak payların satış fiyatının Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedür'ün 7.1 maddesine göre hesaplanacak fiyattan gerçekleştirilmesine,

5- Aracılık işlemleri için Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş. ile aracılık sözleşmesi imzalanmasına,

6- Bu konu ile ilgili Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Borsa İstanbul (BİST), Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) ve Takas ve Saklama Bankası A.Ş. (TAKASBANK) ve diğer resmi ve özel kuruluşlar nezdinde gerekli başvuruların yapılmasına ve sermaye artırımının gerektirdiği işlemlerin SPK Tebliğleri ve diğer mevzuat çerçevesinde tamamlanmasına, bu işlemlerin yürütülmesi için şirket yönetim kurulunun yetkili kılınmasına, oy birliği ile karar verilmiştir

Teşekkürler

5. Yani YP önemli diyorsun hocam.

6.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

Yani YP önemli diyorsun hocam.

Ben pivotları önemserim üstad. Hele de endeks, ekonomi, piyasa ile ilgili endişeler mevcutken Yıllık Pivot' un üzerinde kalabilmesini daha da önemsiyorum.
    Hele bugün de Yıllık Pivot üzerinde Haftalık ve Aylık kapanışı yapmış olması...

7.  Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
    Ben pivotları önemserim üstad. Hele de endeks, ekonomi, piyasa ile ilgili endişeler mevcutken Yıllık Pivot' un üzerinde kalabilmesini daha da önemsiyorum.
    Hele bugün de Yıllık Pivot üzerinde Haftalık ve Aylık kapanışı yapmış olması...
    Hedef 112.000
    Kemerleri baglayalım üstad

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

8.  Alıntı Originally Posted by streak Yazıyı Oku
    Herkese merhaba, Ittifak holding ile ilgili aşağıdaki gibi haber geldi , bu nasıl etkiler gidişatı , yorum yapabilecek varmıdır, üstadlardan yardım rica ediyorum

İttifak Holding, 10.000.000 TL değerinde tahsisli sermaye artırımına giderek, sermayesini 100.000.000 TL'ye çıkarma kararı aldı

BORSAGUNDEM.COM

İttifak Holding (ITTFH) Yönetim Kurulu, bugün (28 Mayıs) gerçekleşen toplantıda tahsisli sermaye artırımına gitme kararı aldı.

Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamaya göre, 90.000.000 TL sermayeye sahip holding, sermayesini 10.000.000 TL artırarak 100.000.000 TL'ye çıkarmak için çalışmalara başladı.

Açıklamada, onay alınması halinde tahsisli olarak gerçekleştirilecek sermaye artırımında 10.000.000 TL nominal değerli B grubu payın Noya Çelik Sanayi ve Ticaret'e satılacağı belirtildi.

İttifak Holding'in kayıtlı sermaye tavanı ise 600.000.000 TL seviyesinde bulunuyor.

Holdingin KAP'a gönderdiği açıklamanın tamamı şu şekilde:

Şirketimizin 28.05.2020 tarihli gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısında;

1-Şirketimizin 600.000.000 TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içinde, 90.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin 100.000.000 TL'ye artırılmasına, artırılacak sermayeyi temsil eden beheri 1,0 TL nominal değerli 10.000.000 TL payın diğer ortakların yeni pay alma hakları tamamen kısıtlanarak tahsisli ihraç edilmesine,

2- Sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilecek, toplam 10.000.000 TL nominal payın, B grubu imtiyazsız ve Borsa'da işlem görebilir nitelikte olmasına,

3- Tahsisli olarak gerçekleştirilecek sermaye artırımında 10.000.000 TL nominal değerli B grubu payın Noya Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye satılmasına ve satış işleminin Borsa İstanbul A.Ş.'nin Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedür kapsamında yapılmasına,

4- Borsa İstanbul A.Ş.'de satışı yapılacak payların satış fiyatının Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedür'ün 7.1 maddesine göre hesaplanacak fiyattan gerçekleştirilmesine,

5- Aracılık işlemleri için Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş. ile aracılık sözleşmesi imzalanmasına,

6- Bu konu ile ilgili Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Borsa İstanbul (BİST), Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) ve Takas ve Saklama Bankası A.Ş. (TAKASBANK) ve diğer resmi ve özel kuruluşlar nezdinde gerekli başvuruların yapılmasına ve sermaye artırımının gerektirdiği işlemlerin SPK Tebliğleri ve diğer mevzuat çerçevesinde tamamlanmasına, bu işlemlerin yürütülmesi için şirket yönetim kurulunun yetkili kılınmasına, oy birliği ile karar verilmiştir

Teşekkürler

Hocam özelden de direkt sorduğunuz için yanıtlıyorum. Yoksa çok da fikir beyan etmek isteyeceğim bir şirket ve konu değil...
    O zaman neden fikir beyan ediyorum? Yanılıyor olabilirim ama şu "ayrıntı" dikkatimi çekti paylaşayım istedim.
    Yanlışsam belki biri düzeltir.

Ne diyor metinde?(Bu arada tamamen gönderdiğiniz metne dayanarak konuşuyorum):

Amaç:
    Tahsisli(KY ve borsa yatırımcısı dışarıda tutularak) sermayenin 10.000.000 TL arttırılması.

Yöntem:
    10.000.000 nominal paylı, B grubu imtiyazsız ve Borsa'da işlem görebilir nitelikte senedin Noya Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ye satışı.

Sonuç:
    Bugünkü kapanışı ne ITTFH hisselerinin?
    2.78TL. Çarpalım 10.000.000 adet ile = 27.800.000 TL.

Çıkarım(Madde 4' e kadar anladığım):
    Özetle şirket diyor ki; ben 27.800.000TL piyasa ederi bulunan 10.000.000 hisseyi, 10.000.000 TL' ye satıyorum.
    Bunu da sermayeye ekleyeceğim.

4. Maddede atıfta bulunulan "Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedür'ün 7.1 maddesi" ni de aşağıya ekledim.

Bu senede ilişkin daha önce "operasyon vb" haberleri okuduğumu da hatırlıyorum.
    Haaa geri planda bir bildikleri bir amaçları vardır, bilemem ama...
    Burada KY veya borsa yatırımcısı yararına bir şey göremiyorum.

7.1. Borsa’da İşlem Gören Ortaklıkların Payları İçin:
    Payları Borsa’da işlem gören ortaklıkların paylarının; şirket yönetiminin el değiştirmesi
    sonucunu verecek miktarda ve anılan ortaklığın dahil olduğu grup dışındaki önceden
    belirlenmiş alıcı kişilere işbu Prosedür kapsamında satışında fiyat serbest bir şekilde belirlenir.
    Payları Borsa’da işlem gören ortaklıkların dahil oldukları aynı grup içerisinde ve grup içi
    ortaklar arasında yapılacak pay alış veya satışlarına ilişkin işlemler ile şirket yönetiminin el
    değiştirmesine yol açmayacak işlemlerde; işleme baz alınacak fiyat;
     başvuru tarihi itibariyle bir önceki haftanın son iş gününden geriye doğru veya
     başvuru tarihinden önceki iş gününden başlamak üzere geçmiş 10 iş günü
    boyunca oluşmuş ağırlıklı ortalama fiyatların ortalaması alınıp en yakın fiyat
    adımına yuvarlanması suretiyle tespit edilir. İşlem fiyatı, baz fiyata +/- % 20
    uygulanarak bulunan fiyat aralığında serbestçe belirlenir.
    Başvuru tarihinden itibaren 10 iş günü içerisinde ortaklık tarafından işlem gerçekleştirilmediği
    için yeniden başvuru yapılması halinde, işlem fiyatı yeni başvuru tarihi esas alınarak yeniden
    hesaplanır. Bu marjlar dahilinde taraflarca serbestçe belirlenen fiyattan işlemin işbu Prosedür
    kapsamında gerçekleşmesinin Borsa Genel Müdürlüğünce uygun görülmesi, işlem fiyatının
    Borsaca tekeffül edildiği anlamına gelmez.
    Ancak, aşağıda belirtilen hallerde toptan alış satış işlemlerinde işlem fiyatı, fiyat marjları
    dışında belirlenebilir:
    i) Borsa’da işlem gören ortaklıkların paylarının ikincil halka arz yoluyla satışının,
    zorunlu olmamakla birlikte Borsada toptan alış satış işlemleri kapsamında yapılması
    mümkündür. Bu durumda, işbu Prosedür’de geçerli fiyat marjlarının uygulanması esas
    olmakla birlikte, sözkonusu satışlarda, yatırımcı talebini teşvik etmek amacıyla, farklı
    5
    yatırımcı gruplarına veya farklı ödeme koşullarına bağlı olarak yapılacak ilave prim
    veya ilave iskonto uygulaması sonucunda oluşacak fiyatlar, Borsa tarafından uygun
    görülmesi halinde, fiyat marjları dışında kalabilir.
    ii) Daha önce gerçekleşen toptan alış satış işlemlerinde belirli bir süre ile sınırlı
    olmak üzere, alıcılara anlaşma fiyatından ilave pay alım hakkı verilmesi durumunda,
    konuya ilişkin bilgilerin önceden gerçekleşen satış işleminde kamuya açıklanması ve
    işlemin talep edildiği tarihten asgari 2 iş günü önce başvurulması kaydıyla, ilave satış
    işlemi anlaşma fiyatından gerçekleştirilebilir. Ek satış hakkı SPK’nın konu ile ilgili
    düzenlemelerine uygun olarak gerçekleştirilebilir.

https://www.borsaistanbul.com/docs/d...r.pdf?sfvrsn=8

Sayfa 617/721 İlkİlk ... 117517567607615616617618619627667717 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •