Sayfa 624/682 İlkİlk ... 124524574614622623624625626634674 ... SonSon
Arama sonucu : 5453 madde; 4,985 - 4,992 arası.

Konu: ALCAR - Alarko Carrier

bazı hususlarda söylenenler ve yapılması düşünülenler maalesef hisse değerini daha düşürücü etki yapabilir... eski bir AŞCAr yatırımcısı halen de grup şirketlerinden birinin yatırımcısı olarak kendimi uyarmak zorunda hissediyorum...

Alıntı Originally Posted by Volna Yazıyı Oku
    carrier bunları bilmiyor mu...?????

patrondan jest mi ?

ayhan yavrucu dinlediniz mi. lütfen bir açın dinleyin.
    Dostum patron dediğim Alarko değil
    Carrier in sahipleri
    Önceki yazılarımı okuduysan dinledigimi görürsün.alarko grubundan bir şey bekleme.
    Kasası döviz dolu olan algyo bile yerlerde sürünüyor.kimseye para koklatmaz bunlar.sonucta dinleri paraya dayalı.
    Bu Alarko grubu arsa mutehattilik inşaat vb işlerle adı bilinen firma klima ile sadece Carrier in ortağı unvanıyla tanınıyor.
    Nasıl ortaksa ortağın adı bile yetecekken baymak vb firmalar daha fazla piyasaya hakimler.

Bugün bize selam çaktilar anlaşılan yüzde 3.5 la.
    Herhalde 3.5 atsanız da hisseyi yukseltmeyecegiz diyor patron
    Biz de her gün Carrier şirketine emali atarız.
    Sıkıntı yok
    Spk ya da şikayet dilekçesi yazarız.
    Temettü veriyoruz diye reklam yaptılar bu sene üzerine yattilar diye.

3. Saat 10 20 algyo hacim 1milyon 300 +1.88 bizim mal hacim 3000 tl -1.88 amkç

Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    bazı hususlarda söylenenler ve yapılması düşünülenler maalesef hisse değerini daha düşürücü etki yapabilir... eski bir AŞCAr yatırımcısı halen de grup şirketlerinden birinin yatırımcısı olarak kendimi uyarmak zorunda hissediyorum...
    Dostum yüzde 50 zarardayiz TL bazında dolar bazında daha fazla
    Biz kumar oynamak için borsaya yatırım yapmadık.
    Sağlam uluslararası ortaklı bir firmayla ortaklık kurduk.sakin gulmeyin kendi capimizda.borsanin kuralı bu zaten.kucuk sermaye büyük sermayeye hizmet eder bir iki kuruş da biz sebepleniriz mantığı ile.
    Üç bes kuruş da temettü alırsak kar oluyordu.
    Ama şirket ne yaptı temettumuzu yedi
    Şirketin değerini de düşürdü yada spekle dusurttu.amac nedir senin benim üç kuruşluk sermayeyi hiç etmek.
    Sen hissene sahip çıkmazsan biz de vaveylayi basariz.daha doğrusu çare ararız.

Sizin görüşünüz nedir peki?
    Kurbanlık kuzu gibi bekleyelim mi?
    Ülkenin notu falan filan s 400 İran ambargosu falan filan bunların çözümünu mu bekleyeceğiz.
    Bakınız size şunu söylemek istiyorum
    Şirket veya ABD li ortagi biz şirketin değerine ulaşıncaya kadar alıma başlayacağız desin.yeter.yeter de artar.
    Bu hisse 2 ye katlar.
    Şirket tek lot almadan 2 ye katlar.
    Olmazsa gelin yüzüme tükürün.
    Bunu açıklamak çok mu zor?ama amaç nedir dar tahta olduğu için girenler çıksın ondan sonra yükselsin.

Alıntı Originally Posted by hopese Yazıyı Oku
    Saat 10 20 algyo hacim 1milyon 300 +1.88 bizim mal hacim 3000 tl -1.88 amkç
    Beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır
    Email atmayı unutmayın
    Ne kadar çok email o kadar hızlı karar gelebilir.
    Artık comagi soktuk bir kere arı kovanina
    Burada da yazmayı ihmal etmeyin
    Hisse gerçek değerine ulaşıncaya kadar her gün email atalım.
    Gerekli açıklama yapılıncaya kadar her Allah in günü yazalim

Sayın uzman ve diğer arkadaşlar Toshiba için de bir email hazirlarsaniz sevinirim.

Alıntı Originally Posted by undebah Yazıyı Oku
    Sorun sirketin gercek piyasa degerinin olusmaması. Bir de alınması gereken stratejik kararların alınmaması. Yoksa sirketimiz de kar rekoru kırmıyor acıkcası. son 2 ceyrek bilancosu da örnek bir bilanco degil. Fakat yönetimin elinde imkanları olduguna inanıyorum. Yoksa sorun sirketin ticari faaliyetleri degil. Yöneticilerin karlılıgı artırmak icin ellerinden geleni yaptıgına inanıyorum. Sonucta bu sirketin asıl sahibi belli. Onlar da elbetteki yüksek kar rakamı ile güzel bilanco acıklamak arzusundalardır.

Ben cuma günü e-mail gönderdim. Ayrıca ALCAR'dan mali işler veya yatırımcı ilişkileri departmanından da randevu isteyip konuyu yüz yüze aktarmanın faydalı olacagı düsüncesindeyim.

Belirttiğimiz sorunlar cözümsüz degil. Kücük bir fon ile hisse geri alımı planı ile hisse fiyatlarının daha istikrarlı olacagına inanıyorum mesela.

Ayrıca,Yapıcı olmak gerektigi kanaatindeyim.

Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Sevgili undebah
    Hayırlı sabahlar
    Sizden ricam Toshiba firması için de bir email hazırlayıp paylaşmanız
    Bize çok yarar sağlayacaktır diye düşünüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    Sn tovbekar daha önce de 1994'den beri ALCAR'ın aynı durumda oldugunu belirtmiştiniz. Sanırım bayagı deneyimlisiniz bu konuda. Sizce peki ne yapalım?

Böyle bir günde 100 lot hacim nedir Allah askına?

Ben bugün sirketin yatırımcı ilişkilerine basvurup randevu talep edelim diyorum. Sonucta bu sorun cözümsüz degil. Sirket ile fikir alısverisinde bulunalım. Aramızdan bir temsilci de bu konuda görüssün. Görüşme talebimizi reddetmeyeceklerdir diye umuyorum.

8. https://www.alarko-carrier.com.tr/tr...eri/analistler

Linkteki analistler bizim sirketi degerlendiriyor.

Sayfa 624/682 İlkİlk ... 124524574614622623624625626634674 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •