Sayfa 625/682 İlkİlk ... 125525575615623624625626627635675 ... SonSon
Arama sonucu : 5453 madde; 4,993 - 5,000 arası.

Konu: ALCAR - Alarko Carrier

Alıntı Originally Posted by undebah Yazıyı Oku
    Sn tovbekar daha önce de 1994'den beri ALCAR'ın aynı durumda oldugunu belirtmiştiniz. Sanırım bayagı deneyimlisiniz bu konuda. Sizce peki ne yapalım?

Böyle bir günde 100 lot hacim nedir Allah askına?

Ben bugün sirketin yatırımcı ilişkilerine basvurup randevu talep edelim diyorum. Sonucta bu sorun cözümsüz degil. Sirket ile fikir alısverisinde bulunalım. Aramızdan bir temsilci de bu konuda görüssün. Görüşme talebimizi reddetmeyeceklerdir diye umuyorum.

Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Üstat 6 Mayıs ta bir haber var
    İhracat başarısı ödüllendirildi diye
    Bence borsadaki başarısı da ödüllendirildi diye de haber yapması gerekir şirketin.ky nin yüzde 50 parasını erittim.temettuyu de vermedim.nasil olsa hakkını arayan soran yok diye.

Ya Allah aşkına biri bana anlatsın anlayan biri anlatsın.
    İhracat başarısı olacak ama bu hissene yansiyamayi bırak hissen yarı fiyatına inecek.
    Burada nasıl bir dolap dönüyor.hic mi Allah korkusu yok.para kazanmayı bıraktık ana paramizi kurtaralım derdindeyiz.

Ya hakkımızı arayınca da suçlu oluyoruz.
    Şirket desin ki benim değerim 35 TL eyvallah.ona da eyvallah deriz.ama 60 lardayken ihracat başarısı yoktu 30larda ilaveten ihracat başarısı haberi var ve hisse yerlerde.
    İhracat demek döviz demek döviz 4 lerden 6 ya gelmiş yuzde 40 50 de dövizden gelir var ama hisse bir şekilde çakılıyor.
    Manipülasyon mu var ne var kardeşim.ortaya cikarilsin

2. "Ömer Bey merhabalar,

Malumunuz oldugu üzere yatırımcısı oldugum sirketimizin piyasa degeri son 1 yıldır sürekli düsmektedir. Bu sorunun cözümü icin sizlerin elinizden geleni yaptıgına ve yapacagına inancım tamdır.

Fakat, piyasa degerinin sürekli düsmesi biz yatırımcıları endiseye sevk etmektedir. Bu konunun çözümü icin sizlerin de uygun görecegi bir zamanda, yürürlükteki mevzuat cercevesinde, cesitli iletisim kanalları aracılıgı ile (webcast, twitter ya da yüzyüze) soru cevap seklinde, yatırımcılar ile görüsmenin faydalı olacagına inanıyorum. Mümkünse daha genis katılım saglanması icin webcast olması tercih nedenidir.

Simdiden tesekkür eder, sizlere ve ALCAR ailesine iyi calısmalar dilerim.

Saygılarımla"

Yukarıdaki metni de Ömer Bey ve Cem Bey'e ilettim ben

3. 1-Sirketimizden randevu talep edelim ve bu konuda görüslerimizi paylasalım,
    2-Es zamanlı olarak CARRIER ile bu durumu bilgilendirelim.
    3-Analistlerin de bu konuda dikkatini cekelim

Cözüm önerileri olarak ise:

1-Hisse geri alımı,
    2-Alınması gereken stratejik kararların alınması
    vs. vs. vs.

Ama bunları yaparken kesinlikle yapıcı olmak gerektigini düsünüyorum. Sonuc olarak bu sorunun cözümü cok zor degil. Ayrıca bizler bu sirketin yatırımcısıyız. Ve bu sirket de gercekten cok degerli bir sirket. Baska önerisi olan da belirtsin lütfen.

Kesinlike Yatırım Tavsiyesi Değildir.

1-Sirketimizden randevu talep edelim ve bu konuda görüslerimizi paylasalım,
    2-Es zamanlı olarak CARRIER ile bu durumu bilgilendirelim.
    3-Analistlerin de bu konuda dikkatini cekelim

Cözüm önerileri olarak ise:

1-Hisse geri alımı,
    2-Alınması gereken stratejik kararların alınması
    vs. vs. vs.

Ama bunları yaparken kesinlikle yapıcı olmak gerektigini düsünüyorum. Sonuc olarak bu sorunun cözümü cok zor degil. Ayrıca bizler bu sirketin yatırımcısıyız. Ve bu sirket de gercekten cok degerli bir sirket. Baska önerisi olan da belirtsin lütfen.

Kesinlike Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Üstad hisse yükselirse benim 1lotum varsa şirketin 1milyon hissesi var 10 milyon 100 milyon hissesi var.duserse de aynı şekilde.

Ama ihracat başarısı yapan şirket nasıl olur da yüzde 50 ye varan şekilde erir? Bunun izahı var mı? Bu olsa olsa manipülasyondur.dupeduz manipülasyon hem.
    Bunu bitirecek olan da dediğiniz gibi şirket.
    Az önce dedim yine tekrar ediyorum kardeşim ben sirketimin gerçek değerine ulaşıncaya kadar hisselerimi alacağım.
    Tek cumlelik açıklama.hepsi bu.manipulasyon papilusyaon hiçbir şey kalmaz.
    Bir lot dahi almadan hisse zirvesine çıkar.
    Kimsede burada vakit kaybetmez.
    Benim senin ne zorun var yok ABD ye yok şirkete yazı yaz şunu yap bunu yap.
    Sen dünya deviyle ortaksin.ortakligin tecruben birikimin bunu gerektirir.yazik Üzeyir bayin kemikleri sızlıyordur bu durumdan

5. https://www.tradingview.com/x/TiamKCw1/

35.84 altında yine göstergeler negatife dönüyor. Saat 11.23 ve toplam işlem hacmi 500 lot.

Alıntı Originally Posted by honky Yazıyı Oku
    Dostum yüzde 50 zarardayiz TL bazında dolar bazında daha fazla
    Biz kumar oynamak için borsaya yatırım yapmadık.
    Sağlam uluslararası ortaklı bir firmayla ortaklık kurduk.sakin gulmeyin kendi capimizda.borsanin kuralı bu zaten.kucuk sermaye büyük sermayeye hizmet eder bir iki kuruş da biz sebepleniriz mantığı ile.
    Üç bes kuruş da temettü alırsak kar oluyordu.
    Ama şirket ne yaptı temettumuzu yedi
    Şirketin değerini de düşürdü yada spekle dusurttu.amac nedir senin benim üç kuruşluk sermayeyi hiç etmek.
    Sen hissene sahip çıkmazsan biz de vaveylayi basariz.daha doğrusu çare ararız.

Sizin görüşünüz nedir peki?
    Kurbanlık kuzu gibi bekleyelim mi?
    Ülkenin notu falan filan s 400 İran ambargosu falan filan bunların çözümünu mu bekleyeceğiz.
    Bakınız size şunu söylemek istiyorum
    Şirket veya ABD li ortagi biz şirketin değerine ulaşıncaya kadar alıma başlayacağız desin.yeter.yeter de artar.
    Bu hisse 2 ye katlar.
    Şirket tek lot almadan 2 ye katlar.
    Olmazsa gelin yüzüme tükürün.
    Bunu açıklamak çok mu zor?ama amaç nedir dar tahta olduğu için girenler çıksın ondan sonra yükselsin.
    Sn tovbekar daha önce de 1994'den beri ALCAR'ın aynı durumda oldugunu belirtmiştiniz. Sanırım bayagı deneyimlisiniz bu konuda. Sizce peki ne yapalım?

Böyle bir günde 100 lot hacim nedir Allah askına?

Ben bugün sirketin yatırımcı ilişkilerine basvurup randevu talep edelim diyorum. Sonucta bu sorun cözümsüz degil. Sirket ile fikir alısverisinde bulunalım. Aramızdan bir temsilci de bu konuda görüssün. Görüşme talebimizi reddetmeyeceklerdir diye umuyorum.

inşaat sektörü Türkiye içinde uzun bir krize girdi. eğer okudu iseniz ben kendi adıma şirketteki hisselerimi % 50 zararla sattım kötü bir şirket değil ama bir middet daha buralarda kalacaktır diye düşünüyorum. kaldı ki daha önceki yıllarda en azından 5000 lot ALCAR alıp emekliliğimde temettü desteği oluşturmak isrediğimi muhtemelen belirttim... şirketin satmak istediği arsa güzel yerde ama maalesef o da kriz nedeniyle satılamıyor... efemdim temettü veriyoruz diye reklam yapıyorlardı demek bence abesle iştigal krizlerde şirketin geleceği önemlidir ve fedakarlık yapılmalıdır. ne S;P;K ne de diğer kurumlar buna bir şey diyemeyecekleri gibi bankalara temettü verme yasağı getiren bizim SPKmız diye hatırlıyorum...
    geri alımla ilgili şirketin CEO su konuştu bunu sn Volna da yazdı ama sanırım gözünüzden kaçtı ki ceonun söyledikleri doğrudur...
    ya hissenize sahip çıkacak ve uzun müddet beklemeyi göze alacaksınız ya da tercihinizi yapacaksınız...
    ben tercihimi satıp çıkarak yaptım siz mücadele edeceksiniz belki ama benim vechemden bakınca sanki biraz iş sulanıyor gibi geliyor ki bu yüzden uyardım... ne yatırm tavsişyesidir ne de benim fikirlerim doğrudur . sadece biraz itidal i,yi gelir...
    bu arada bizim borsamızda 1,25 lira temettü verip 8 liralarda ya da 2 liraya yakın temettü verip 6 liralarda olan şirketler var ve birisi de dış ticaret şirketi yanlış hatırlamıyorsam...

https://www.tradingview.com/x/TiamKCw1/

35.84 altında yine göstergeler negatife dönüyor. Saat 11.23 ve toplam işlem hacmi 500 lot.

Sevgili Tim ve İsib başkanları
    Bistte ortağı olduğumuz alcar şirketini ihracatta gösterdiği başarıdan dolayı 6 Mayıs'ta odullendirmissiniz.
    Bundan dolayı size teşekkür ederiz.
    Aynı şekilde borsada işlem gören şirketimiz de istikrarlı bir şekilde her gün düşüyor.
    Başarılı olduğu için bu konuda da odullendirmenizi istiyoruz.

Tim ve İsib başkanlarına buna benzer şekilde mektup yazarsak nasıl olur usta?

Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    inşaat sektörü Türkiye içinde uzun bir krize girdi. eğer okudu iseniz ben kendi adıma şirketteki hisselerimi % 50 zararla sattım kötü bir şirket değil ama bir middet daha buralarda kalacaktır diye düşünüyorum. kaldı ki daha önceki yıllarda en azından 5000 lot ALCAR alıp emekliliğimde temettü desteği oluşturmak isrediğimi muhtemelen belirttim... şirketin satmak istediği arsa güzel yerde ama maalesef o da kriz nedeniyle satılamıyor... efemdim temettü veriyoruz diye reklam yapıyorlardı demek bence abesle iştigal krizlerde şirketin geleceği önemlidir ve fedakarlık yapılmalıdır. ne S;P;K ne de diğer kurumlar buna bir şey diyemeyecekleri gibi bankalara temettü verme yasağı getiren bizim SPKmız diye hatırlıyorum...
    geri alımla ilgili şirketin CEO su konuştu bunu sn Volna da yazdı ama sanırım gözünüzden kaçtı ki ceonun söyledikleri doğrudur...
    ya hissenize sahip çıkacak ve uzun müddet beklemeyi göze alacaksınız ya da tercihinizi yapacaksınız...
    ben tercihimi satıp çıkarak yaptım siz mücadele edeceksiniz belki ama benim vechemden bakınca sanki biraz iş sulanıyor gibi geliyor ki bu yüzden uyardım... ne yatırm tavsişyesidir ne de benim fikirlerim doğrudur . sadece biraz itidal i,yi gelir...
    bu arada bizim borsamızda 1,25 lira temettü verip 8 liralarda ya da 2 liraya yakın temettü verip 6 liralarda olan şirketler var ve birisi de dış ticaret şirketi yanlış hatırlamıyorsam...
    Peki dostum ihracat yapan bir firma nasıl olur da yüzde 50 geriler bunu anlatabilir misiniz?
    Bu arada ihracatta başarısı ödüllendirildi haberi yolluyor.
    Buradaki ters korelasyon analizi nedir size göre?
    Aynı şekilde kasainda döviz bol olan soda şirketi döviz kurları nedeniyle yukarı giderken temettü bedelsiz verirken bizim güvendigimiz hisse nasıl gerileyebilir?
    İhracatta rekor kırarken bir de?

Sayfa 625/682 İlkİlk ... 125525575615623624625626627635675 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •