Sayfa 626/657 İlkİlk ... 126526576616624625626627628636 ... SonSon
Arama sonucu : 5250 madde; 5,001 - 5,008 arası.

Konu: ALCAR - Alarko Carrier

Alıntı Originally Posted by honky Yazıyı Oku
    Dostum yüzde 50 zarardayiz TL bazında dolar bazında daha fazla
    Biz kumar oynamak için borsaya yatırım yapmadık.
    Sağlam uluslararası ortaklı bir firmayla ortaklık kurduk.sakin gulmeyin kendi capimizda.borsanin kuralı bu zaten.kucuk sermaye büyük sermayeye hizmet eder bir iki kuruş da biz sebepleniriz mantığı ile.
    Üç bes kuruş da temettü alırsak kar oluyordu.
    Ama şirket ne yaptı temettumuzu yedi
    Şirketin değerini de düşürdü yada spekle dusurttu.amac nedir senin benim üç kuruşluk sermayeyi hiç etmek.
    Sen hissene sahip çıkmazsan biz de vaveylayi basariz.daha doğrusu çare ararız.

Sizin görüşünüz nedir peki?
    Kurbanlık kuzu gibi bekleyelim mi?
    Ülkenin notu falan filan s 400 İran ambargosu falan filan bunların çözümünu mu bekleyeceğiz.
    Bakınız size şunu söylemek istiyorum
    Şirket veya ABD li ortagi biz şirketin değerine ulaşıncaya kadar alıma başlayacağız desin.yeter.yeter de artar.
    Bu hisse 2 ye katlar.
    Şirket tek lot almadan 2 ye katlar.
    Olmazsa gelin yüzüme tükürün.
    Bunu açıklamak çok mu zor?ama amaç nedir dar tahta olduğu için girenler çıksın ondan sonra yükselsin.
     Alıntı Originally Posted by honky Yazıyı Oku
    Peki dostum ihracat yapan bir firma nasıl olur da yüzde 50 geriler bunu anlatabilir misiniz?
    Bu arada ihracatta başarısı ödüllendirildi haberi yolluyor.
    Buradaki ters korelasyon analizi nedir size göre?
    Aynı şekilde kasainda döviz bol olan soda şirketi döviz kurları nedeniyle yukarı giderken temettü bedelsiz verirken bizim güvendigimiz hisse nasıl gerileyebilir?
    İhracatta rekor kırarken bir de?
    2 liraya yakın temettü veren dediğim dediğim şirket 3 lirya yakın (bürüt) temettü vermiş... ben yazacaklarımı yazdım ama bence oturup biraz düşünün ve mümkünse 2- 3 defa okuyun yazılanları... unutmayın ülkede kriz emareleri had safhada iken MB başkanının görevden alındığı bir ülkede yaşıyoruz...
    sizin dediklerinizi düşündüğümüz için yazımda belirttiğim şekilde hareket etmiştim ama ters gitti ve rota değiştirdim.. lütfen düşünerek yazın ve hareket edin çünkü sorduğunuz soruların cevapları zaten mesajımda var...

2. Sn tövbekar görüslerinize katılıyorum, fakat hisse geri alımı noktasında ihtizari bir kayıt düsmek gerekiyor. ALGYO'da hisse geri alımı yapıldı ama nedense hisse fiyatı en tepedeyken yapıldı ve su an yapılmıyor. Bu enteresan değil mi?

Su noktada son derece haklısınız, ALGYO genel kurul toplantısı sonrasında neredeyse diplerde actı hisse.

Sn Honky, bence bu durumu sadece sirket cözebilir. O yüzen talebimizi direkt sirkete ve diger ortagına yapmalıyız diye düsünüyorum. Bir de benim bildigim kadarı ile CARRİER hisse alamıyor aralarındaki anlasmadan dolayı. Aynı sekilde Alarko'da alamıyor. Hisse geri alımını sadece ALCAR sirket olarak yapabilir.

Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Onlarca kez mail attım, hiçbirine cevap yazmadilar,şimdi alcarin yönetim kurulu ABD li üyelerinin e mail adreslerini bulmaya çalışıyorum,bulursam buradan paylaşacağım sizlere.

Lenovo A7010a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by undebah Yazıyı Oku
    Sn tövbekar görüslerinize katılıyorum, fakat hisse geri alımı noktasında ihtizari bir kayıt düsmek gerekiyor. ALGYO'da hisse geri alımı yapıldı ama nedense hisse fiyatı en tepedeyken yapıldı ve su an yapılmıyor. Bu enteresan değil mi?

Su noktada son derece haklısınız, ALGYO genel kurul toplantısı sonrasında neredeyse diplerde actı hisse.

Sn Honky, bence bu durumu sadece sirket cözebilir. O yüzen talebimizi direkt sirkete ve diger ortagına yapmalıyız diye düsünüyorum. Bir de benim bildigim kadarı ile CARRİER hisse alamıyor aralarındaki anlasmadan dolayı. Aynı sekilde Alarko'da alamıyor. Hisse geri alımını sadece ALCAR sirket olarak yapabilir.

Evet onu biliyorum ama bir defaya mahsus aralarında anlaşarak alım yapabilir.hatta alacağım der hisse gerçek değerine ulaşırsa almam ibaresi koyar ve almaz.yani Allah'ın emri değil hisse almam demek.bir defaya mahsus alacağım dersin oyunu bozarsin.

Şimdi volna bey tutturduk bir kriz lafı ama kriz demek cincede fırsat demek.yani TL değer kaybetti kime yarar bu ihracat yapanlara yarar.evet bakın şirket kaç ülkeye ihracat yapmış ve kazanç artmış ve hissede bundan olumlu etkilenmesi gerekirken ne oluyor hisse geriliyor.hem ihracat başarısı ödüllendirildi haberine rağmen.demek ki burada bir manipülasyon var.hisse 60 lardan nereye inmiş ihracat artarken 30 35 e inmiş.
    Acaba yanlış mı düşünüyorum????

Sn tövbekar görüslerinize katılıyorum, fakat hisse geri alımı noktasında ihtizari bir kayıt düsmek gerekiyor. ALGYO'da hisse geri alımı yapıldı ama nedense hisse fiyatı en tepedeyken yapıldı ve su an yapılmıyor. Bu enteresan değil mi?

Hisse geri alım için ayrılan miktar belli bir miktardı ve limitin sonuna gelindi. eğer şirket derse ki benim hissem çok değerli bütün mal varlığımı hisseye yatırm için harcarım o zaman elinde nakiti kalır mı? yğksekten yapılması belki de mal teslimatı idi kimbilir... eğer ALCAR alsa orada da teslimat yapılır ve gene küçük yatırımcı elinde mal ile kalıverir diye düşünüyorum...

Geçen gunlerde ww Türkiye de yatırım yapabilirim dedi doğuş oto ne kadar yükseldi
    Ortada fol yok yumurta yokken.
    Biz CARRİER ile ortagiz ihracat rekoru kiriyoruz odullendiriliyoruz ama hisse yerlerde

Acaba cumhurbaşkanlığı makamına şöyle bir yazı kaleme alsak mi?
    Biz ülkemizin geleceği için dövize yatırım yapmadık.tl ye bağlı olarak hisse senedi aldık.ama şirketin ihracat başarısı aldığı dönemde bile paramizin yüzde 50 sini kaybettik.hisse üzerinde manipülasyon yapıldığına inanmaya başladık.konunun araştırılması için bize yardımcı olabilir misiniz?
    Teşekkür ederim
    Nasıl olabilir mi arkadaşlar?

Teşekkür klimasan
    Şubat 2019 dan temmuz 2019 a kadar 460 lardan 10 lara kadar istikrarlı olarak yükseldiğn için.
    Hem patronuna hem piyasa yapicina hem de sana güvenip parasını sana yatiran tüm yatırımcılarına.

Seni ayakta alkisliyorum

8 temmuz 2019
    saat 15,40.

Sayfa 626/657 İlkİlk ... 126526576616624625626627628636 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •