Sayfa 633/681 İlkİlk ... 133533583623631632633634635643 ... SonSon
Arama sonucu : 5446 madde; 5,057 - 5,064 arası.

Konu: ALCAR - Alarko Carrier

Eczacı Levi alı al moru mor bir şekilde İzhak?ın kapısını çalmış:

- Ne oluyor Levi?.. Nedir bu telaş?

- Sorma İzhak!.. Ben bugün sana mide ilacı veriyorum diye zehir vermişim!

- Eyvah!.. Ne olacak şimdi?

- Ne mi olacak? 5 milyon daha vereceksin!..

Fıkradaki gibi bu şirket bizi öldüreceği gibi yeniden de para isteyecek

2. İkinci Sünya Savaş'ında iki yahudi almanlara esir olmuştur. bunlardan biri diğerine almanların kendilerine ne yapacaklarını sorar. O da başlar anlatmaya;

-İki ihtimal var. Ya bizi öldürürler ya da esir kampına yollarlar.

Öldürseler sorun yok. Kampa gidersek iki ihtimal var. Ya kurşuna diziliriz yada gaz odasında öldürülürüz.

Kurşuna dizilirsek sorun yok, gaz odasına gidersek iki ihtimal var. Bizden ya sabun yaparlar ya da kağıt.

Sabun yaparlarsa sorun yok. Kağıt yaparlarsalar iki ihtimal var. Ya gazete kağıdı oluruz ya da tuvalet kağıdı.

Gazete kağıdı olursak sorun yok tuvalet kağıdı olursak işte o zaman boku yedik.

Derimod yüzde 400 bedelli açıkladı
    Alcar siz de yuzde 400 değil yüzde 900 bedelli açıklayın.
    Temettü vermedin eyvellah sermaye artırımı yapmadın o da tamam.
    Bari yüksek bir bedelli patlatin.
    Biraz aksiyon yaşayalım.

4. Bu yahudilerin yapmayacağı iş değil! Parayı çooooook severler...

Alıntı Originally Posted by felix35 Yazıyı Oku
    Bu yahudilerin yapmayacağı iş değil! Parayı çooooook severler...
    Dini duygularla hareket etmek doğru olmaz kanımca.bizim dinimiz hoşgörüye dayalı.
    Adamlar Türkiyeye yatırım yapmış.tosuncuk gibi paralari yurtdışına yemek için cikarmamislar.
    Benim en kızdığım husus şirket temettüyu keserek kendi şirketini korumaya aldı eyvellah ama biz ortaklarini hiç dusunmedi hisseyi yüzde 50 geriletti.simdi yatırım uzmanı çıkıp aman biz karışmayız falan demesi yakışık almaz bu alemde patrondan habersiz hisseyi kimse hareket ettiremez.asagi yukarı farketmez.
    İkinci husus ihracat ödülü alıyor 50 ülkeye ihracat yapıyor ve endeks bilmem nereye çıkmış alcar yerinden kimildamiyor.yuzde 50 zirvesinden uzakta.dolar bazında zararimizi çıkarmak için 100 TL olması gerekir.
    Hepsini geçtim bu kadar ödüle rağmen 60 80 arasında yatay bir bandda hareket etmesi gerekirdi.
    Bütün bu bilgiler ışığında bu şirkette 2 husus göze çarpıyor
    1 patron hisseleri baskiliyor kottan çıkmak dahil her şeyi planlıyor.pd dd 1 de tutuluyor.gozden kaçırmamak gerek.
    2.spekuletor manipülasyon yapiyor.dusunun tim ihracat ödülü veriyor hisse yüzde 50 geriliyor.

Bu durumda bize patron yada ABD li Carrier yardımcı olacak geri alım hisse hakettiği değere ulaşıncaya kadar yapacak.
    Yada konu SPK ya iletilecek hisse üzerinde manipülasyon olduğu olmadığı araştırılacak.

6. oğlu babasından harçlık ister;

+ baba, bana 250 dolar lazım.

Baba çılgına döner;

- neee? 100 dolar mı? 50 doları ne yapacaksın? 20 dolar neyine yetmiyor? al sana 10 dolar.

deyip 10 doları oğlunun üstüne atar. oğlu parayı cebine koyarken sırıtır.

ehe ehe. zaten 10 dolar lazımdı. böle yapacağını bildiğim için 250 dolar istedim.

Baba sinirlenir.

Demek verdiğim para sahte olmasa babanı kazıklayacaktın !!!

Acaba bize de çakma ALCAR mı çaktılar. İşimiz çooook zor bizler aldıkça o yükselmiyecek ama almaya ve beklemeye devam Nakti vakit rahat nasıl olsa. 😂😂😂😂 kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir..

7. Borsadan çıkmak isteyen şirketler için pay alım teklifi fiyatı Kanun’un 24. maddesi uyarınca açıklamadan önceki otuz gün içinde borsada oluşan ağırlıklı fiyatların aritmetik ortalaması olarak belirlenmiştir.
    Borsadan ayrılmak isteyen şirketlerin başvuruları üzerine SPK her bir talebi;
    - İlgili mevzuat,
    - Son bir ay içinde hisse fiyatında
    yapay bir fiyat oluşumu (baskılama olup olmadığı),
    - Mali tablolarda fiyat oluşumunu etkileyecek bir hata/yanlışlık olup olmadığı,
    - Kamuoyuna açıklanmamış fiyat oluşumuna etki edebilecek bir bilgi olup olmadığı,
    - Endekse ve sektör ortalamasına göre hisse fiyatında izah edilemeyen bir durumun olup olmadığı gibi kısaca azınlık pay sahiplerinin de menfaatlerini koruyucu bir yaklaşımla inceleyecektir.
    30 günlük ortalama fiyat; mali tablolarda ve borsadaki hisse fiyatında herhangi bir problem olmayan şirketlere uygulanacak genel bir kuraldır. Uyulması gereken şartların biri veya bir kaçının bulunduğu başvurularda Kurul;
    - Başvuruyu kabul etmeme,
    - Mali tablolarda düzeltme,
    - Borsa fiyatında yapay fiyat varsa bu dönemi dikkate almama,
    - Belirlenen 30 günlük sürenin dışında ilave yöntemlerle ve sürelerle fiyat tespiti isteme, gibi azınlık ortakların menfaatlerini koruyacak tedbirleri alacaktır.
    Şirketin borsadan çıkarılmasına SPK tarafından karar verilmesi durumunda, hisse sahiplerinin önünde 2 seçim vardır:
    1) Bu hisseler borsada işlem göremeyeceğinden 3 yıl boyunca belirlenen fiyattan ellerindeki hisse senetlerini iade ederek paralarını alabileceklerdir.
    2) Şirket Borsa Kotundan çıkınca, artık SPK denetimi de söz konusu olmayacaktır.
    Fakat isteyen ortağın hisse senedini satmama hakkı vardır. Bu durumda Türk Ticaret Kanunu hükümleri kapsamında şirketteki ortaklık payını (ne kadar küçük olur ise olsun) devam ettirir.

İsteyen ortak kalacak

Prof. Dr. Ünal Tekinalp hocaya sordum: Borsadan çıkmak isteyen bir şirketin ortakları fiyatı beğenmedikleri için veya ortaklıktan çıkmak istemedikleri için şirketin hisse senedini satmazlar ise ne olur?
    Hoca dedi ki, “Hiçbir şirket ortağını zor ile ortaklıktan çıkaramaz. Ortakların isimleri ve hisse senedi miktarları Merkezi Kayıt Bürosu’nda kayıtlı. Bu nedenle ortakların sayısı ve isimleri belli. Ortaklıktan çıkmak istemeyenlerin ortaklıkları, Türk Ticaret Kanunu kapsamında devam eder. Küçük hisse senedi sahibi, halka açık olmayan şirketin ortağı durumunda Türk Ticaret Kanunu hükümlerine göre şirketin kâr dağıtımından yararlanır.”
    Konu güncel. Borsa’nın saygınlığı ve de küçük yatırımcının menfaati ile ilgili. Uygulama yeni bir uygulama. SPK’nın derdi, kanunu uygulamak ve başka ülkelerdekine benzer şekilde isteyen şirketlere borsadan çıkma imkânını tanımak. Küçük yatırımcının derdi haklarının SPK tarafından korunması.

8. bir firma neden borsadan çıkmak ister?

1) Yabancı ortak gelir ve benim işlerimin ağırlığı sizin ülkenizde değil ben sizin Sermaye Piyasası mevzuatınızla uğraşamam, yoğunum arkadaş der ve çıkmak isteyebilir
    2) Hisselerin çoğunluğunu elinde bulunduran hakim yerli ortak diyebilir ki, arkadaş, denetim, SPK falan bu işler zor, ben aşırı denetim işleri sorumluluk uğraşamam deyip çıkmak isteyebilir,
    3) Firmanın halka açık kısmının sığlığından dolayı, kendi firmalarına dadanan spekülatörler olabilir ve bu durum firmada rahatsızlık yaratabilir ve kottan çıkmak isteyebilir,
    4) Sermaye Piyasası Kanunu’nda belirtilen son 30 günlük ağırlıklı ortalama fiyatın ortalaması gibi son derece riskli bir açılımdan dolayı bazı fırsatçılara gün doğabilir, firmada bunlarla işbirliği yapabilir. Bu amaçla da kottan çıkma atraksiyonu yapılabilir,
    5) Yabancı ortak an itibarı ile çeşitli sebeplerden dolayı ülkemiz sermaye piyasalarında bulunmak istemeyebilir,

Sayfa 633/681 İlkİlk ... 133533583623631632633634635643 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •