Sayfa 297/324 İlkİlk ... 197247287295296297298299307 ... SonSon
Arama sonucu : 2588 madde; 2,369 - 2,376 arası.

Konu: MTRYO METRO Yat. Ort.

1. geberme moduna devam

2. MTRYO hissesi 5.11.2020 tarihinde günü 2,37 TL'den ve %0,85 deger kazancı ile tamamladı. Hisse senedi 2,37 TL'den yaptığı kapanış ile 10 günlük hareketli ortalamaların altında seyrediyor. Hisse senedinin kısa vadeli yönü için 10 ve 21 günlük hareketli ortalamalarının üzerinde kalıp kalmadığı izlenmelidir. Şayet hisse senedi 50 günlük hareketli ortalaması olan 2,3618 TL'nin altına inerse orta vadeli trend yön değiştirerek sat sinyali verecektir. -0,28 seviyesinde bulunan Momentum indikatörü hissenin güç kaybettiğini gösteriyor. Bu konumu ile satım bölgesinde bulunan hissede 100 seviyesi referans dönüş noktası olarak takip edilmelidir. Bu seviyeden dönüş yapılması halinde gösterge pozitif sinyal üretmeye başlayacaktır. CCI indikatörü -55,88 değeri ile hissenin satım bölgesinde olduğunu göstermektedir. Hisse en son 9 gün önce -100 aşağı keserek aşırı satım bölgesine girdi. RSI indikatörü 45,95 seviyesinde olan hisse, en son 7 gün önce 70 seviyesini yukarı keserek AL sinyali üretmeye başladı ve bugünkü 45,95 değeri ile satım bölgesindeki konumunu korudu. MACD indikatörü en son 13 gün önce hareketli ortalamasının altına inerek SAT sinyali üretti. Stochastic Osilatör en son 1 gün önce 20 seviyesini yukarı yönde keserek AL sinyali üretmeye başladı.

3. Spek.abi.para.sende.ama Amacin.ne.anlamadim.dunku.borsacii.degilim Bilanco.incelemeden.asla.hisse.almam.42.bin Sermaye.28.bin.gecmis.yil.kari.olan.baska.bi.yatir im.ortakligi.varmi.yok..vkfyo.defter.degeri.940.ku rus.7500.tl.oyak.etyat.euyo.eukyo.grnyo.is.yatirim .hepsi.ikiye.uce.katlamis.temettude.vericen.sen Baskiya.devam.et Sabreden.dervis.muradina.ermis.saygilar.ve.hurmetl er.spek.amca.cok.stres.yapma.hepimizin.sonu.4.koll u

4. Soysuzların hissesi alınmaz lütfen girmeyin

5. Metro Yatırım Ortaklığı yüzde 150 oranında bedelli kararı aldı
    Metro Yatırım Ortaklığı, 42.000.000 TL 'lik mevcut sermayesini, bedelli olarak 105.000.000 liraya çıkarma kararı aldı
    Halka açık Metro Yatırım Ortaklığı (#MTRYO), yüzde 150 oranında bedelli sermaye artırımına gitme kararı aldı.

Bugün (20 Kasım) gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında, mevcut sermayesi 42 milyon lira olan şirketin sermayesini nakden 63 milyon lira (yüzde 150 oranında) bedelli olarak artırarak 105 milyon liraya çıkarmasına karar verildi.

Bundan sonraki süreçte, şirketin sermaye artırımı başvurusuyla ilgili SPK'nın kararı beklenecek.
    Metro Yatırım Ortaklığı'nın kayıtlı sermaye tavanı ise 200 milyon lira seviyesinde bulunuyor.

Şirket tarafından KAP'a gönderilen açıklamanın tamamı şu şekilde:

Yönetim Kurulu'nun 20.11.2020 tarihli kararı ile;

Şirketin 42.000.000.-TL tutarındaki çıkarılmış sermayesinin 200.000.000.-TL kayıtlı sermaye tavanı içinde 63.000.000.-TL (%150 Bedelli ) arttırılarak 105.000.000.-TL'ye yükseltilmesine,

63.000.000.-TL'lik artırılan sermayenin nominal değeri üzerinden ( 1 TL nominal değerli bir pay, 1 TL bedel karşılığında) rüçhan hakkı sahibi ortakların yüklenimine açılmasına, ve ortakların her birinin artan sermayeye paralel olarak sahip oldukları payların (%150) oranında yeni pay alabilmelerine,

Sermaye artırımı sonucu ihraç edilecek sermaye karşılığında hamiline yazılı kaydi pay çıkarılmasına ,(A) grubu pay sahiplerine (A) grubu, (B) grubu pay sahiplerine (B) grubu pay verilmesine

Ortakların yeni pay alma hakkı kullanım süresinin 15(on beş) gün olarak belirlenmesine, bu sürenin son gününün resmi tatile rastlaması halinde, yeni pay alma hakkı kullanım süresinin, izleyen iş günü mesai saati bitimi itibariyle sona ermesine,

Yeni pay alma hakkı kullanım süresinin bitimi itibariyle kullanılmayan paylar olması halinde;

- Kalan payların yeni pay alma haklarının sürenin bitimini takip eden 2 (iki) iş günü süreyle Borsanın ilgili pazarında ortaklık şartı aranmaksızın nominal değerden düşük olmamak üzere Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasa'da oluşacak fiyat üzerinden tasarruf sahiplerinin kullanımına açılmasına,

Halka arz işlemlerinde Metro Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'den aracılık hizmeti alınmasına, bu amaçla gerekli sözleşmenin akdedilmesine,

Sermaye Piyasası Kurulu'ndan alınacak izin için gerekli evrakların hazırlanması için Genel Müdürlüğe yetki verilmesine karar verilmiştir.
    Borsada alıcılar da kazanır satıcılar da, açgözlüler kaybeder.

Bu hisse %100 bedelli yapalı ne kadar oldu ki bi daha bedelli yaptı sanki fabrika kuracak

7. Genel kurul değil de basit bir yönetim kurulu kararı ile sermaye artırımı kararı almış. Ben mi yanlış gördüm anlamadım. Geçen hafta da ucuz fiyattan toplamışlar. Usulsüz gibi geldi bana veya etik değil. Şeffaf lik yok böyle şirketin hissesine niye gireceksin ki?

LM-G710 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Hakan Gencer Yazıyı Oku
    Genel kurul değil de basit bir yönetim kurulu kararı ile sermaye artırımı kararı almış. Ben mi yanlış gördüm anlamadım. Geçen hafta da ucuz fiyattan toplamışlar. Usulsüz gibi geldi bana veya etik değil. Şeffaf lik yok böyle şirketin hissesine niye gireceksin ki?

LM-G710 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Genel kurul toplantısı ile yönetim kuruluna yetki verildi. Geçmiş KAP haberlerine bakmanızı öneririm.

Sayfa 297/324 İlkİlk ... 197247287295296297298299307 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •