Sayfa 3/3 İlkİlk 123
Arama sonucu : 21 madde; 17 - 21 arası.

Konu: www.algolab.com.tr / Bilgi ve Destek paylaşımları

1.  Alıntı Originally Posted by OGRENCI Yazıyı Oku
    Ücret n peki bu platformda o boyuta gecersek

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Herhangi bir ücret olduğunda/olacağına dair bir açıklamaları yok aslında. Önce üyelik oluşturup ya da varsa Banka hesabınızla giriş yaptığınızda zaten bir kayıt oluşturmuş oluyorsunuz. Yaklaşık bir aydır kullanıyorum herhangi bir ücret talep eden olmadı. Sadece anlık data izlemek için başvurduğumda bunun bir maliyeti olduğu ve gerçek ortamda çalıştırmaya başladığımda talep edersem açılabileceğini söylediler.

2. Macd Strateji

Sürükle Bırak ile MACD stratejisi oluşturdum. Yeni eklenen indikatörlerle daha geniş bir kullanım alanı olmuş. Arka planda oluşturduğu kod biraz karmaşık geldi açıkçası. Her yeni koşul için farklı bir satır oluşturuyor. Biraz daha sade olması sonradan editörde düzenlemek istersek daha net olur gibi sanki.

var indikator1_satir0a0 = Engine.MACD(barlar,26,12,9);
    var fonksiyon1_satir0a0 = Engine.OncekiDeger(indikator1_satir0a0,1);
    var fonksiyon2_satir0a0 = 0;
    var indikator1_satir0a1 = Engine.MACD(barlar,26,12,9);
    var fonksiyon1_satir0a1 = Engine.OncekiDeger(indikator1_satir0a1,2);
    var fonksiyon2_satir0a1 = 0;
    if((fonksiyon1_satir0a0 > fonksiyon2_satir0a0 && fonksiyon1_satir0a1 < fonksiyon2_satir0a1) && SonYon != "ALIS")
    {
    SonYon = "ALIS";
    EmirGonder(Sembol,"ALIS",10,"piyasa");
    }

var indikator1_satir1a0 = Engine.MACD(barlar,26,12,9);
    var fonksiyon1_satir1a0 = Engine.OncekiDeger(indikator1_satir1a0,1);
    var fonksiyon2_satir1a0 = 0;
    var indikator1_satir1a1 = Engine.MACD(barlar,26,12,9);
    var fonksiyon1_satir1a1 = Engine.OncekiDeger(indikator1_satir1a1,2);
    var fonksiyon2_satir1a1 = 0;
    if((fonksiyon1_satir1a0 < fonksiyon2_satir1a0 && fonksiyon1_satir1a1 > fonksiyon2_satir1a1) && SonYon != "FLAT")
    {
    SonYon = "FLAT";
    PozisyonlariKapat(Sembol);
    }

3. Açıkçası bu kodlama işinden ben yoruldum evet işi bilenler kodlayabilenler var ama öğrenme süreci insanı yoruyor cidden.

Sürükle bırak kısmı çok çok iyi burada geliştirmeler olması çok iyi olur, direkt kodlama yapacaklara da tavsiyem önce sürükle bırakta formulun şablonunu oluşturun sonrasında size kodunuda vermiş oluyor. Şimdi surukle bırak için yeni gelen göstergelerin yanında şunları anlamak ve sadeleştirmek lazım,

Önceki değer son değer kavramlarını neden birleştirmiyorsunuz ? burada bir kargaşa çıkıyor son değer zaten bar içi işleme sebep oluyor bence gerek bile yok.Cross, cumulate, sqr value when gibi fonksiyonların eklenmesi ve çoğaltılmasın da fayda var.

Ben o yüzden sürükle bırak kısmına kafayı taktım ve firmayla da bunu görüşüyorum sürekli, şu program açık bırak sanal bilgisayar aylık ücretler v.s. den kurtulmak istiyorum artık.

Saygılarımla tiyatro.

4. Dün itibari ile resmen açıldığını da duyurmuş oldular.

https://www.aa.com.tr/tr/sirkethaber...e-sundu/649478

5. Sistem backtest sonuçları, 2016-2019 arası parabolic ve mov ile oluşturulmuştur. Akbank ta 811 işlemde 5.53 kuruş getirisi mevcuttur. Backtest yapılırken algolab üzerinden 1 kademe slipaj hesaplaması dahil edilmiştir. Kar rakamından ziyade örnek olması için paylaştım. Dediğim gibi çok basit bir şey ekledim.

Saygılarımla tiyatro.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •