Sayfa 1/3 123 SonSon
Arama sonucu : 21 madde; 1 - 8 arası.

Konu: www.algolab.com.tr / Bilgi ve Destek paylaşımları

1. www.algolab.com.tr / Bilgi ve Destek paylaşımları

Merhaba,

Deniz yatırım tarafından çıkarılan yeni algoritmik işlem platformu hakkında firmadan destek almak, geliştirme talep etmek ve kendi içimizde de paylaşımlarda bulunmak için bu başlığı kullanabiliriz diye düşünüyorum.

Ön incelemede sürükle bırak ile formül oluşturma açık kaynak kodu ve herhangi bir programa, sanal bilgisayara ihtiyaç duymadan robot yazıp çalıştırılabiliyor.

Bende süreç içerisinde paylaşımlarda bulunacağım.

Saygılarımla tiyatro.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791

?

3. Sürükle bırak ile basit 21,50 ortalamaya göre alım-satım sistemi oluşturdum

Algolab.jpg

Saygılarımla tiyatro.

4. Parabolic sar (0.02,0.2) ve Mov (21,50) ortalamalara göre alım-Flat yapan limit +- 3 kademelerine kadar emir yollayan sürükle bırak ile oluşturulmuş sistem.

Saygılarımla tiyatro

5. Kodlama Editörü ile Bişeyler Denedim

Ufak ufak denemeler yapıyorum. Golden Cross için bir tane örnek yazmaya çalıştım Kodlama editörünü kullanarak. Kodu aşağıdaki şekilde sorunsuz çalıştı. Ancak dikkat etmek gereken en önemli kısım OncekiDeger ve SonDeger fonksiyonlarının kullanımı. SonDeger kullandığınızda anlık fiyat değişimlerini, OncekiDeger kullandığınızda bir önceki ( ya da kaç önceki bar derseniz ) bar değerleri ile formül çalışmakta. Denemelerim oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

//Çalıştırmak istediğiniz stratejiyi bu alanda kodlayabilirsiniz.
    var C = Engine.FiyatGetir(barlar, "kapanis");
    var MA50 = Engine.MA(barlar, "Simple", 50);
    var MA200 = Engine.MA(barlar, "Simple", 200);

if( Engine.OncekiDeger(MA50,1) > Engine.OncekiDeger(MA200,1) && SonYon != "A")
    {
    SonYon = "A";
    EmirGonder(Sembol,"ALIS",1);
    }
    if( Engine.OncekiDeger(MA50,1) < Engine.OncekiDeger(MA200,1) && SonYon != "S")
    {
    SonYon = "S";
    EmirGonder(Sembol,"SATIS",1);
    }

6. //Çalıştırmak istediğiniz stratejiyi bu alanda kodlayabilirsiniz.
    /*Parametreler*/
    float sarperiod1 =0.2f;
    float sarperiod2 =0.02f;
    /*Parametreler*/

var C = Engine.FiyatGetir(barlar, "kapanis");
    var Parabolic = Engine.SAR(barlar, sarperiod1, sarperiod2);

if(Engine.OncekiDeger(C, 1) > Engine.OncekiDeger(Parabolic, 1) && SonYon != "ALIS")
    {
    SonYon = "ALIS";
    EmirGonder(Sembol, "ALIS", 1);
    }
    if(Engine.OncekiDeger(C, 1) < Engine.OncekiDeger(Parabolic, 1) && SonYon != "SATIS")
    {
    SonYon = "SATIS";
    EmirGonder(Sembol, "SATIS", 1);
    }

Sürükle bırak ile yaptıktan sonra yine site tarafından size verilen açık kodlama bu şekildedir.

Saygılarımla tiyatro.

7. matriks kodları olur dediler bana fakat kod hatası veriyor. Sürükle bırak ta indikatör sayısı çok sınırlı sayıda.

Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    matriks kodları olur dediler bana fakat kod hatası veriyor. Sürükle bırak ta indikatör sayısı çok sınırlı sayıda.
    hiç olur mu.
    birisi ms scripti, diğer csharp dili.

Sayfa 1/3 123 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •