Sayfa 68/107 İlkİlk ... 1858666768697078 ... SonSon
Arama sonucu : 853 madde; 537 - 544 arası.

Konu: YAYLA - Yayla Enerji Üretim

1. sabredin az kaldı
    spk onaylasın yapılanları
    sonrasına bakarlar malın sahipleri
    1 tl ye almayanlara 2 tl ye satarlar
    sabır, sabır, sabır...

2.  Alıntı Originally Posted by darkblue37 Yazıyı Oku
    sabredin az kaldı
    spk onaylasın yapılanları
    sonrasına bakarlar malın sahipleri
    1 tl ye almayanlara 2 tl ye satarlar
    Konuya vakıf değilim,rica etsem biraz açarmısın.

http://www.magnahotels.com

bu otelin guncel degeri nedir acaba ?

birde bu lokasyonda cok buyuk bir araziye sahip gorunuyorlar ! ne gibi bir deger degisimi olabilir acaba ? bu lokasyon uludag'dan sonra kar turizmi acisindan en hizli gelisen alan !

mesela bu sene snow volley avrupa sampiyonasi rallisinin bir ayagi burada duzenleniyor. bu turden degisik kis sporlari icin oldukca genis bir alana sahip.

https://www.cev.eu/SnowVolley-Area/S...champID=0&Mod=

buradan bu durum incelenebilir. avrupa voleybol komitesi (CEV), erciyes'i tanitmis. ustteki siteden takibi yapilabilir. hatta tanitim resmi olarak Yayla enerjiye ait otel'in resmini deklare etmis.

bu faaliyetlerin artmasi gelecekte hizlanirsa buradaki arazinin degeri epey yukselebilir diye dusunuyorum.

sirkete bir bakmak lazim acaba pozisyon acilabir mi? yani piyasa degeri epey de diplere gelmisken !

Asla yatırım tavsiyesi olarak nitelendirilemez !!!
    Son düzenleme : hayek; 13-01-2019 saat: 00:58.

bir de bu bodrumda 30.000 m2 alana insa ettikleri 64 villadan olusan bir proje var. bu projenin detaylari hakkinda satislar, fiyatlar vb. bilgi bulamadim. ama epey saglam bir projeye benziyor.

www.safirbodrum.com

buradan yapilan isin mahiyeti hakkinda bilgi edinilebilir. evet gayrimenkul satislari konusundaki problemler ortada. ancak bodrum ozellikle arap yatirimcilarin gozdesi. projede onlara cok uygun gibi duruyor !

Bu isi Yayla - Ceylan is ortakligi seklinde bir is modeli ile yapmislar. olayin mahiyetine bir bakmak lazim. tamamlanmis bir poje sonucunda. ederi o su bu su nedir ?

sahibinden.com ve hurriyetemlak.com'dan mahiyeti hakkinda bir bilgi edinmek lazim !

0.86 ! ilginc fiyatlar

tarihi dibin dibi fiyatlar yahu

ky 'de kalmamis sanirim, epey yipranma olmus kimse kalmamis forumda.

Son düzenleme : hayek; 14-01-2019 saat: 13:15.

Erciyes Kayak Merkezi (Kayseri): 20 Kasım – 20 Nisan : "neredeyse yazlik bir otel gibi upuzun bir periyotta acik kalan bir sezon var erciyes'te"

bu MAGNA PİVOT otelin kapasitesi de yukseltilmis gozukuyor. en son gunu birlik misafir ile birlikte 68 oda kontenjani var. " tkrr netlestirmek lazim "

gecelik fiyatlari epey yuksek gozukuyor ! yorumlari inceliyorum, gidenler o bolgenin en guzel oteli oldugu konusunda hemfikir gibi...

2 gece standart oda (%15 indirimli) 2 kisi : 2.444 lira fiyat vermisler. ustelik yarim pansiyon.

demekki bir oda 1.222 lira / gunluk yapar. bu hesaba gore 68 oda sezonda %70 doluluk orani olsa, aylik 1 milyon 750 bin TL ciro x 6 ay calissa 10 milyon TL ciro yapar

buranin degerine tkrr bir bakmak lazim ! baslibasina bir deger gibi duruyor ... birde kapasite artirma durumlari olacak !!

sadece bu otel'in hatirina bugun 0.86-87 den bir miktar pozisyon actim

degerleme raporlarina baktim

120 gun sezon almislar.

250 usd kisi basi oda fiyati ve %50 doluluk orani ! diye tahminde bulunmuslar

ilginc geldi bana acikcasi

iki ayri yapi icin "ayri ayri" yaklasik 3.5 milyon usd piyasa degeri belirlemisler ki, bu hesaba gore bile fk 10 falan yapiyor bu durumda.

yani 120 gun sezonu 150'ye cevirsek, dolulugu %60-70 gibi dusunsek fk 5-6 ya dusuyor ki bana gore degerleme raporlari dusuk gibi geldi !

sonucta orasi yukselen bir deger ve bence kar turizminin yeni merkezi olacak !

biraz daha incelemeye devam edelim

Eninde sonunda bu oteller ile ilgili bir sonuca ulastik sayilir burada iki otel var

1. Magna Apex [Gunubirlik Tesis] : 30 oda

2. Magna Pivot : 38 oda

Her ikisi icin de %50 doluluk orani ve 120 gun sezon uzerinden degerleme yapilmis ve yaklasik 250 usd 1 oda icin satis rakami belirlemis (Ritim Gayrimenkul Degerleme yapmis)

Magna Apex icin : 4.5 milyon usd
    Magna Pivot icin : 5 milyon usd
    (kdv dahil fiyatlardir) deger bicilmis gorunuyor.

iki otel toplam : 9.5 milyon usd degerleme yapilmis (bu rakam bana gore dusuk cunku erciyes'in gelisen potansiyeli degerlendirildiginde ve sezonun 150 gune cikarilip doluluk oranini %60-70 oldugu varsayimini dusunurseniz en az %15-20 daha yukarida degerlenmeliydi)

buna karsin yine erciyeste yatirim yapilmasi planlanan sirkete ait toplam 3 ayri boş arsa var. buraya da tesis yapilacak zamanla ?

1. arsa 5.973m2 : 300.000 usd
    2. arsa 4.520m2 : 225.000 usd
    3. arsa 3.120m2 : 155.000 usd
    ---------
    Toplam Arsalar : 680.000 usd

bu acidan bakildiginda buraya yapilacak yatirimlar ile bu arsalarin degeri de yukselecektir. 1-2 yil sonra belki erciyes onemli bir kayak merkezi haline gelecektir. degerleme sekli farkli bir boyuta tasinacaktir.

bana gore bu sirketin taahhut, insaat ve enerji islerinin disinda bu ise yani turizme agirlik vermesi durumunda ciddi bir potansiyel olusabilecektir.

0.86-0.87 araligindan insallah pozisyon acmaya basladik. bana gore kredi finansmani konusunda bir problem olmazsa sirketin gelecegi bana gore oldukca olumlu gibi duruyor. ama burasi Turkiye tabi

Sayfa 68/107 İlkİlk ... 1858666768697078 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •