Sayfa 480/710 İlkİlk ... 380430470478479480481482490530580 ... SonSon
Arama sonucu : 5673 madde; 3,833 - 3,840 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1. Sorsan buyuk oyunu gormuyon mu he he goruyom da gormemezlikten geliyom. Toprak alcaklarmis. Daha ne alsinlar ... kuzey irak gitti kuzey suriye gitti. 85 bin silahli pyd li olmus resmi rakamlarla sadece 1800 kisidi bunlar. Kim izin verdi kuzey iraga kuzey sufiyeye.. sorsan dis guc.. nasil bi izaniniz var anlamaya calizihofum. Hipnozsunuz herhalde.

2.  Alıntı Originally Posted by wiseinvestor Yazıyı Oku
    400 küsür milyar dolar borcu zorla emperyalistler mi aldırdı, bu borçları da sonra git iphone'lara, ithal arabalara, betona gökdelenlere yatır diye zorladılar mı? Fed faizi artıracağım derken tedbir alacağı yerde seçimlerde oy alabilmek için alabildiğine populist politikaları -örnek emeklilere bayramlarda para verip bütçe açığı yaratmak gibi emperyalistler mi yaptırdı?Mesela kredi almaya uygun değilken hazine garantisi verilerek sonrasında kamu bankalarına zararı yine dış mihraklar mı yaptırdı? Ülkemizin risk primi hababam yükselirken gerek dış politikada gerekse tl değer kaybedişini kim izledi gereğini yapmayıp? Mesela rahip olayında adam suçlu idiyse neden bırakıldı, suçlu değildiyse neden tutuklandı doların 7 tl'lere gitmesine değdi mi?
    Bu liste uzar gider de, yeter artık kardeşim, şu dış mihrak konusunu bırakın artık. Aklı başında kim varsa kaç senedir bir tarafını yırttı ekonomi kötüye gidiyor diye. Siz ne yaptınız gerçekten vatanını seven, gelecekten tedirgin olan bu insanları suçladınız, şimdi gelinen noktada kim daha çok seviyormuş ülkesini. Cds'ler rekor düzeye çıktı, doğru böyle durumlar ülkeleri teslim almak için birebirdir, taviz isterler, alman firması gidip %2'lere borç bulurken bizim firmalar %8'lere bulamaz duruma geldi nasıl rekabet edecek bunlar? Değdi mi bu noktaya getirmeye.
    Insan dönüp ben nerede hata yaptım demeyip hababam hayali kahramanlara suçu yükledikçe asla sorununu çözemez.
    Evet bu anlattığınız lüks yaşam özentisi Özal döneminde de yaşandı, millet kısıtlı parasıyla savurgan davrandı borçlandı üretim her zaman ki gibi zaten yetersizdi, sonuçta şimdiki gibi krizimize kavuştuk.
    Bir de şu var ki böyle dizayn edildiğimize inanıyorum. Zihinsel olarak da hazırız zaten.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by yksl Yazıyı Oku
    Evet bu anlattığınız lüks yaşam özentisi Özal döneminde de yaşandı, millet kısıtlı parasıyla savurgan davrandı borçlandı üretim her zaman ki gibi zaten yetersizdi, sonuçta şimdiki gibi krizimize kavuştuk.
    Bir de şu var ki böyle dizayn edildiğimize inanıyorum. Zihinsel olarak da hazırız zaten.
    Bak bu tespite katılırım. Türkiye'ye bu dünyada biçilen rol pazar olma görevidir. 1950'lerde alman meclisinde neler görüşülmüştür bilir misiniz? Aynen şöyle derler, Türkiye gibi ülkeler de sanayileşme yoluna gidiyorlar böyle olursa biz malımızı kime satacağız, bu ekonomiler pazardır derler. 80 milyon yer içer peryodik krizlerle varlığını emperyalist dediğiniz ülkelere transfer ederler.
    Bu emperyalist dediğiniz ülkelerde yaşadınız mı bilmem ama paralarının kıymetini bizden çok daha iyi bilirler, bizim gibi saçıp savurmazlar. Eşşekler gibi çalışırlar, çalışmayan da aç ya da sefil kalır, devletleri enflasyon üretmez, bizdeki gibi ayranı yok içmeye atla gider hacetine durumu yoktur. Yani demem o ki bu kriz bağıra bağıra, hatta çağrıla çağrıla, sorumlular tarafından izlene izlene geldi, hiç sağa sola kabahat bulmaya gerek yok.
    Nasıl çıkılacak bizim görevimiz değil nihayetinde, bu çukura sokanların çıkarması lazım, ama ceremesini biz çekiyoruz ne yazık ki.
    “invest only if you would be comfortable owning a stock, even if you had no way of knowing its daily share price.” ― Benjamin Graham

4. Yav arkadaş biri bana bu kriz denen vatandaşı gösterebilirmi.Ben kendisini 90 lardan 2000 lerden gayet iyi tanırım şu an ortalıktaa göremiyorum,batan bankalar,işyerleri, bir gecede faizden borsadan dövizden zengin olmalar hani..Sanırım kriz paradan para kazanamayan uyanıklarda..soğan patates fiyatındanda en çok bunlar şikayetçiydi ne hikmetse, gerçek hayatta soğanı patatesi beğenmeyenler yani...Yav emekli, asgari ücretli, köylü bundan iyisini görmedik diyor, rakı içmekten gözleri morarmış adamlar kalkıp şöyle kriz var böyle kriz var diyor..

Alıntı Originally Posted by legendary Yazıyı Oku
    Sencer İmer, amerikanın Kanada yı dahi işgal planı olduğunu ve bu konuda tatbikatlar dahi yapıldığını bilse ne yapardı acaba ?
    Uyanın millet uyanın bizi amerikan emperyalizinden kurtarıyoruz diye rusların gölgesine giriyoruz, yarın birgün o rusların en büyük amacı olan istanbulu ele geçirme isteklerine nasıl engel olacaklar ? 93 harbinde yeşilköy havaalanına kadar gelen rusları ingilizler tehdit ettide öyle kurtulduk peki ya 21 yy da ? damatarla da olacak iş değil bu dünün damadı ferit ne yaptı ortada

96 da rumlar adaya S300 aldı diye amerika ile türkiye bir olup transferi yapacak gemiyi batırmayı bile göze almışken şimdi sen aynı adaya S400 koyacağım de de bak bakalım neler oluyor ? adaya en yakın anamura koyarsanızda en fazla F16 türevi uçaklara karşı en fazla adanın kuzeyini koruyabilirsiniz, yani rumlar için yine bir tehdit olamaz.
    Bizim aldığımız S400 lerde atışa hazır 168 füze olacak bunlarda tek tip değil hadi orayı anlatıp kafa karışıklığı yapmayalım, şimdi sana karşı saldırıya gelen füzeye karşı 2 veya kıymetlü bir alan koruması ise 3 tane savunma füzesi ateşlersiniz hadi biz 2 tane ateşleyelim, yani bize karşı gelen 84 füzeyi engelleyebiliriz peki abd suriyeye tek bir gemiden kaç tane tomahawk attı 80 eeee hesap ortada 2 tane gemi ile saldırsaydı ortada s400 diye birşey kalmayacak, yani bir s400 aldım artık altım kuru sırtım pek yedi düvel üstüme gelse baş ederim diye bir durum yok.
    Kardeşim mesele s 400 Rus Türk meselesi de değil.
    Adamlar açık açık sana saldiracagim diyor.
    YPG ye verilen 600 tır silah
    PKK ya verilen yıllardır destek açıktan YPG ye aktarılmaya baslanmasi.ypg ye operasyon yapamazsın denmesi.
    Etrafimizin ABD askeriyle çevrilmesi.
    Akdeniz'deki ABD donanması.
    90 li yıllarda ABD tarafından tatbikatta gemimizin kasıtlı vurulması
    Ekonominizi yerle bir edeceğim tveti
    Feto elebaşı nin ABD de saltanat sürmesi.
    Alt alta topla adam Türkiyeyi yiyecek.
    S 400 almak çare değilse çare nedir?
    Ankara'nın anahtarını verip ülkeyi terk mi edelim.kendimizi hiç mi savunmayalim.abd nin silahları kuvvetli deyip.mucadele etmeyelim mi?
    Elindeki silah gücüne rağmen Iraktan bile çıkamadılar.ellerine yüzlerine bulaştırırlar.
    Türk milleti cildirirsa işte o zaman ne ABD ne Rus karşı koyamaz bu millete.isterse milyon tane tomahawk i olsun

Alıntı Originally Posted by Tahtacı_Spek Yazıyı Oku
    Yav arkadaş biri bana bu kriz denen vatandaşı gösterebilirmi.Ben kendisini 90 lardan 2000 lerden gayet iyi tanırım şu an ortalıktaa göremiyorum,batan bankalar,işyerleri, bir gecede faizden borsadan dövizden zengin olmalar hani..Sanırım kriz paradan para kazanamayan uyanıklarda..soğan patates fiyatındanda en çok bunlar şikayetçiydi ne hikmetse, gerçek hayatta soğanı patatesi beğenmeyenler yani...Yav emekli, asgari ücretli, köylü bundan iyisini görmedik diyor, rakı içmekten gözleri morarmış adamlar kalkıp şöyle kriz var böyle kriz var diyor..
    Bak ben göstereyim
    İki gün evvel birisi arabasını yakıp köprüden atladı İstanbulda
    Bir günü öncesi de Antep'te kendini yaktı.daha niceleri ölüme gidiyor.duyan yok mu?
    Fabrikalar yanmaya başladı.canli yayında izliyoruz.
    Son bir yılda 1000000 kişi işsiz kaldı.
    Devlet baba kefen parasıni bile kullanmaya başladı.

Şayet devlet baba zamanında tedbir almazsa bunun bedelini çok ağır oderiz.

ABD-Türkiye arasında S-400 krizi: Uzmanlar, CAATSA yaptırımlarını 'kabus' senaryosu olarak görüyor
    https://tr.euronews.com/2019/05/23/r...aryosu-goruyor

Sayfa 480/710 İlkİlk ... 380430470478479480481482490530580 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •