Sayfa 532/947 İlkİlk ... 32432482522530531532533534542582632 ... SonSon
Arama sonucu : 7570 madde; 4,249 - 4,256 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Sene 2002 , bir anı

Bende Otokar var. Şu Irak savaşı sırasında.adi hisse yüzde otuz arttı savaş bitti onuda aldı.11 den aldığım hisse savaş bitti oldu 8. Ben satti.satma gerekcem bundan sonra bir bok olmaz. savaş gerekçesi kalktı.Oradan bölündü. Üç ay sonra 25 kat kademeli olarak yükseldi. Şimdi 50 kat oldu.arti toplam paranın yüzde otuzu temettü.Bunu niye anlattım.bunlarda numara çok.seytanin gayri resmi çocukları bunlar./S400 de kötü haber endeks in üç katı duş ama iyi haberde endeks kadar git. Tüm amaç yatırımcıya bundan bir bok olmaz dedirtip garibanin parasını çarpmak. Uzun vadede su akar yatağını bulur. Yeterki hisse güzel olsun.

2.  Alıntı Originally Posted by Herhangibiri Yazıyı Oku
    Klasik ay sonu +%6 lık bir şaka yapabilir.
    Helal olsun koçuma.. yarın da yüzde 2 gibi yaptı mı tutturdun

3.  Alıntı Originally Posted by Kürşat Bozkurt Yazıyı Oku
    Way be hisseye bak uçmuş
    Çok değil daha yaklaşık 20 gün önce 20₺ üzeri maliyet ile aldım. Tek tesellimiz dövizi altını bugüne göre yukarıdan bozduk
    21 geçmeden bi skm olmaz bundan

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    DİDİM/AFYON
    Gönderi
    1,117

Alıntı Originally Posted by Kürşat Bozkurt Yazıyı Oku
    Şakası bile güzel, o kadar düşünce azıcık çıktığını görmek ümit veriyor ama üzerimize devrilecek dağ gibi duran s400 işi korkutuyor.Geçen yazki şoku unutamıyorum bu twitçi dengesiz tramp kaybolmadıkça rahat yok.

6.  Alıntı Originally Posted by Kürşat Bozkurt Yazıyı Oku
    Ntv haber de vardı kardeşim.. akşama bakayım linkini bulursam atayım
    Aha da tam ters ifadeler var nette.. New York Times’ın haberi bile silinmiş yok öyle bir açıklama haberleri var.. New York Times daki haberde nasıl Başkan olacak bu manyak gibi alt başlıkta verilmişti haber.. ama ekran görüntüsü mevcut.. ama o da yalanlanıyor.. vay arkadaş neler neler değişiyor..

https://teyit.org/trumpin-turkiyedek...-gercek-degil/

https://www.takvim.com.tr/dunya/2016...cin-ne-demisti

https://www.ahaber.com.tr/dunya/2016...-temmuz-tweeti

New York times tümüyle kaldırmış.. sitesinde zerre bilgi kaynak yok bu olayla ilgili.. sanki hiç yaşanmamış gibi.. keşke ekran görüntüsü alınsaymış.. alınmış olsa bile silinirdi şimdiye kadar belki de..

7.  Alıntı Originally Posted by EKOSEL Yazıyı Oku
    Oyak yatırım uzun zamandır ilgilenmiyordu asels de.. Hatta yatırım tavsiye listesinden de çıkarmışlardı asels’i.. Ordu YArdımlaşma Kurumu (OYAK) alıma başlamış asels de.. hala asels e tavsiye vermiyor bu ara.. takipçisi olalım

8.  Alıntı Originally Posted by wiseinvestor Yazıyı Oku
    Bu konuda en doğru yorum budur, her konuda bilip bilmeden yorum yapmayı çok seviyor vatandaş, at kafadan bilgi yarışmadı bu başlıklar. Son yıllarda yurtdışına giden belki yüzü aşkın kişiyi biliyorum, gerekçelerini de. Para olmadığı çok net, burada aldığı paranın eur dolar bazlı daha düşüğüne giden bile var. Bir de özel okul masrafı da önemli argümanlardan biri. Burada da devlet okulu ücretsiz, her nedense özel okula göndermek durumunda hissediyor.

S-400'u aldın nerede kullanılacağı ile ilgili bilgisi olan var mı? Rusya'ya karşı kullanamazsın, Gürcistan'a da, Iran'a da hatta Suriye bile belki. Batıda Yunanistan da Nato üyesi ona karşı da kullanamazsın, Abd'ye karşı kullanacaksan da komedi, tek batarya ile nereyi hangi füzeden koruyacaksın? Ortada yine bir cambaz pardon, papaz olayı var, borsanın fiyatlamasına bakınca da bir şekilde çözülür diye düşünüyor. Bu tarz durumlarda elimdeki veriye göre hareket etmeyi öğrendim, insider değilim nihayetinde. Elimdeki veri de s-400'ü zaten aldık diyorlar, Abd'de de ambargo koyarim, f-35 vermem, nato'da da zor durumda kalirsin diyor. Hal böyleylen aselsan eklemem.

Bu uzun menzilli füze teknolojisinde mutlaka kendi teknolojimize sahip olmalıyız, s400 felan hikaye olsa ne olur olmasa ne olur boş iş. En geride olduğumuz konulardan biri bu.

Wernher von Braun, merak eden açıp izlesin hayatını belgesellerden, ahaberden değil. Bu teknolojinin mucidi nazi almanyası. Savaşı kazanan Abd'liler ve Ruslar bu adamın peşine düşer ve Amerikalılar yaralı ele geçirir. Nazilere çalışmasına rağmen, -ki sadece altı ay daha direnebilseler savaşı bu teknoloji ile almanlar kazanacaktır- kendisi ve ailesi el üstünde tutulur ve Abd'ye götürülür. Teknoloji Abd'de geliştirilmeye devam edilir. Apollo 11 ile aya inilmesini müteakip Amerikan Başkanı'nın Von Braun'a madalya taktığı görütüleri de kaçırmayın, aya inecek ekibin de başında bu adam vardır.

Bunları neden anlattım, bu işler öyle basit işler değil. Devletin ve üstün zekalı bireylerimizin üstün çabası ile olacak işler. Adamlar ne yapıyor en azılı düşmanı olsa bile el üstünde tutup kendi bünyesine katıyor. Biz ne yapıyoruz, en zeki beyinlerimizi gitsinler diye devlet elinden geleni yapıyor neredeyse.
    Sonra bas parayı al rustan s400'u rahatsın, hadi ordan bre cahil.
    Elinize sağlık.. ilk cümlelere katılmasam da çok doğru..

Sayfa 532/947 İlkİlk ... 32432482522530531532533534542582632 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •