Sayfa 580/946 İlkİlk ... 80480530570578579580581582590630680 ... SonSon
Arama sonucu : 7568 madde; 4,633 - 4,640 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Kürşat Bozkurt Yazıyı Oku
    Fitch, Türk bankalarının karlarının, kredilerde meydana gelebilecek zararlara karşı güçlü bir koruma sağladığını belirtti. Kuruluş, Merkez Bankası'nın döviz rezervlerinin yılın ikinci yarısında artacağını öngördü.

ABD ile Türkiye arasında yaşanan S-400 gerilimine de değinen Fitch, ABD'nin Türkiye'ye yaptırım uygulayabileceğini ancak bunların doğrudan etkisinin asgari olacağını belirtti.

Kuruluş, Türkiye ekonomisinin yılın tamamında yüzde 1,1 daralmasını beklediğini de bildirdi.
     Alıntı Originally Posted by Kürşat Bozkurt Yazıyı Oku
    Algı yönetimi değil hocam.. moody s in dünkü raporundan.. onlar diyor s400.. sonrasını da yazmışlar..

Moody's Türkiye üzerinde dışarısı kaynaklı baskıların artmasında Türkiye ile ABD arasında devam eden anlaşmazlığın rolü olduğunu belirtti. Raporda anlaşmazlığın bu sefer de Ankara'nın Rusya'dan aldığı S-400 füzeleri nedeniyle uzadığı ifade edilerek, "Satın alma tamamlanırsa ABD Kongresi'nin değerlendireceği yaptırımlar... Türkiye ekonomisi ve finans sistemine daha da gölge düşürüyor" denildi.

Moody's Türkiye şu anda Uluslararası Para Fonu'ndan (IMF) yardıma ihtiyaç duymuyor olsa da, ABD'nin devreye alması olası yaptırımların Türkiye'nin IMF programlarına erişimi hakkında soru işaretleri yaratabileceğini belirtti.

Kuruluş, ABD'nin yaptırım kararının Türkiye'nin IMF'den yardım sağlamasına bir etkisi olması halinde veya sermaye kontrolleri uygulanma ihtimalinin artması halinde notun daha da düşürülebileceğini belirtti.

Moody's negatif görünümün dış baskıları azaltacak ve ekonominin yeniden dengelenmesini sağlayacak bir programı başlatması halinde Türkiye'nin not görünümünün durağana çevrilebileceğini ancak bu programın uygulamaya alınmasının kritik önemde olacağını belirtti.
    Fitch daha geçen hafta Amerikan yaptırımları gelse bile etkisinin olmayacağını söylüyor, Moody’s yaptırım gelirse Türkiye nin imf ye başvuracağı ve kredi notunun daha da düşeceğini söylüyor..

Hadi bakalım.. kim daha güvenilir..

2.  Alıntı Originally Posted by wiseinvestor Yazıyı Oku
    Bu rating kuruluşları tamamen yanlı ve düşman ve bu yüzden böyle yapıyorlarsa o zaman Çin'e neden a ve a+ gibi notlar vermişler?
    İlkokuldaki çocuğa sorsan ABD'nin bir numaralı düşmanı kim desen Rusya değil Çin der. O halde Çin'e neden junk not verip ekonomisini göçertmiyorlar, ya da her seçim öncesi manipülasyon yapmıyorlar. Ya da tersten okuyalım 5 yıl boyunca bizde enflasyon %2-3 aralığında olsaydı yine de bu notlar olur muydu? Çin'de enflasyon kaç mesela?

Adam bizdekilere verir gibi bir günlüğüne not vermiyor ki. 2013'de yatırım yapılamaz demiş başlamış, hababam düşürmüşler, o zaman satıp dolara dönen bugüne kadar ihya olmuş ve hala da oluyor. Bizim gibi polyanna kerizlerde borsada kalarak parasını pul etmiş. Keşke tüm bu notçulara saydıranların da borsada hisseleri olsa ve kayıp yaşasalardı, o zaman tutarlılarmış derdim.
    Acaba 47 den satıp kârı cebe koyup 3.5 dan dolar alıp Uzakdoğu'da tatilde olsaydın hükümet hakkında aynı düşünce de mi olacaktın.?

Şahsi fikirlerimdir beni bağlar.

3. Halka arzda 23 TL maliyetli 150 mn lot satıldı, bunun en az yarısı çıkış yapmadan ben bir şey beklemiyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by wiseinvestor Yazıyı Oku
    Bu rating kuruluşları tamamen yanlı ve düşman ve bu yüzden böyle yapıyorlarsa o zaman Çin'e neden a ve a+ gibi notlar vermişler?
    İlkokuldaki çocuğa sorsan ABD'nin bir numaralı düşmanı kim desen Rusya değil Çin der. O halde Çin'e neden junk not verip ekonomisini göçertmiyorlar, ya da her seçim öncesi manipülasyon yapmıyorlar. Ya da tersten okuyalım 5 yıl boyunca bizde enflasyon %2-3 aralığında olsaydı yine de bu notlar olur muydu? Çin'de enflasyon kaç mesela?

Adam bizdekilere verir gibi bir günlüğüne not vermiyor ki. 2013'de yatırım yapılamaz demiş başlamış, hababam düşürmüşler, o zaman satıp dolara dönen bugüne kadar ihya olmuş ve hala da oluyor. Bizim gibi polyanna kerizlerde borsada kalarak parasını pul etmiş. Keşke tüm bu notçulara saydıranların da borsada hisseleri olsa ve kayıp yaşasalardı, o zaman tutarlılarmış derdim.
    Cin ne zaman viyana kapisina dayandi?

Cevap Turk insaninin geninde sakli. Ikinci bir Yavuz vakasi yada Suleyman vakasi istemezler. Malumunuz Kudus isgal altinda.

5.  Alıntı Originally Posted by [email protected] Yazıyı Oku
    Acaba 47 den satıp kârı cebe koyup 3.5 dan dolar alıp Uzakdoğu'da tatilde olsaydın hükümet hakkında aynı düşünce de mi olacaktın.?

Tabi ki olmayacaktım, senin yaptığın gibi şakşaklardım öyle olsaydı. Bende o zamanlar senet yoktu, daha iyisi 2013'te bu notçuları dinleyip dolar almış olsam da yeterdi. O yüzden diyorum atıp tutanlar, mangalda kül bırakmayanlar dolarcı olmak yerine, keşke bu borsada hisse senedi sahibi olsalardı diye, o zaman böyle konuşurlar mıydı ben de onu merak ediyorum.
    “invest only if you would be comfortable owning a stock, even if you had no way of knowing its daily share price.” ― Benjamin Graham

6. Kredi derecelendirme kuruluşlarının Yunanistan gibi kalibresi düşük bir ülkeye neden bizimle aynı notu veriyor gibi sorular doğru sorular değildir çünkü onların arkasında AB çıpası var bizim arkamızda sadece biz varız. Sağlıklarla

7.  Alıntı Originally Posted by denetmenengin Yazıyı Oku
    Kredi derecelendirme kuruluşlarının Yunanistan gibi kalibresi düşük bir ülkeye neden bizimle aynı notu veriyor gibi sorular doğru sorular değildir çünkü onların arkasında AB çıpası var bizim arkamızda sadece biz varız. Sağlıklarla
    Bizim arkamizda her sene gelen kaynagi belli olmayan para var. bu kaynagi belirsiz para nereden geliyor acaba. Bunun hakkinda da yorum alalim.

8.  Alıntı Originally Posted by wiseinvestor Yazıyı Oku
    Tabi ki olmayacaktım, senin yaptığın gibi şakşaklardım öyle olsaydı. Bende o zamanlar senet yoktu, daha iyisi 2013'te bu notçuları dinleyip dolar almış olsam da yeterdi. O yüzden diyorum atıp tutanlar, mangalda kül bırakmayanlar dolarcı olmak yerine, keşke bu borsada hisse senedi sahibi olsalardı diye, o zaman böyle konuşurlar mıydı ben de onu merak ediyorum.
    Senin gibi onlarda konuşmazdı. Maliyetim düşük fakat kârdan zararım var ama bireysel düşünmek yerine ülke olarak bu işten nasıl çıkarız a kafa yormak daha mantıklı olmaz mı. ABD İsrail güdümünde Türkiye'nin bölgede güçlü olmasını istemiyor ayrıca Türkiye'nin s400 alması ABD den tırsan s400 almak için sırada bekleyen bir çok ülkeye cesaret verecek ve bölge de Rus otoritesi artacak.
    Bu hükümetin savunmaya önem vermesi sayesinde ASELSAN bu kadar güçlü. Yoksa bir kaç yeni model daha askeri telsiz üretmeye devam edecekti.
    Bu kargaşadan kurtulmak için bir an once kendi uzun menzil füze sistemimizi yapmamız lazım ama onda da ellerinden geldiğince engel olmaya çalışırlar.
    Sonuçta aynı fikirde olmasakta aynı gemideyiz kazanırsak beraber kazanacağız.

Sayfa 580/946 İlkİlk ... 80480530570578579580581582590630680 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •