Sayfa 581/824 İlkİlk ... 81481531571579580581582583591631681 ... SonSon
Arama sonucu : 6586 madde; 4,641 - 4,648 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by [email protected] Yazıyı Oku
    Senin gibi onlarda konuşmazdı. Maliyetim düşük fakat kârdan zararım var ama bireysel düşünmek yerine ülke olarak bu işten nasıl çıkarız a kafa yormak daha mantıklı olmaz mı. ABD İsrail güdümünde Türkiye'nin bölgede güçlü olmasını istemiyor ayrıca Türkiye'nin s400 alması ABD den tırsan s400 almak için sırada bekleyen bir çok ülkeye cesaret verecek ve bölge de Rus otoritesi artacak.
    Bu hükümetin savunmaya önem vermesi sayesinde ASELSAN bu kadar güçlü. Yoksa bir kaç yeni model daha askeri telsiz üretmeye devam edecekti.
    Bu kargaşadan kurtulmak için bir an once kendi uzun menzil füze sistemimizi yapmamız lazım ama onda da ellerinden geldiğince engel olmaya çalışırlar.
    Sonuçta aynı fikirde olmasakta aynı gemideyiz kazanırsak beraber kazanacağız.

Şahsi fikirlerimdir beni bağlar.
    aynı gemide filan değiliz siz hükümet sayesinde işinizi götürüyorsunuz bize her daim el hareketi çekiliyor. geçin bu işleri.

2.  Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    aynı gemide filan değiliz siz hükümet sayesinde işinizi götürüyorsunuz bize her daim el hareketi çekiliyor. geçin bu işleri.
    Burada ASELSAN hissesi üzerinden konuşuyoruz. Eğer ASELSAN hissen var ise seninde işin görülüyor kâr/ zarar ortaklığımız var.
    Yok ise burda boş boş siyasi mesaj verip durma.
    El hareketini hak ettiğini düşünüyorsan diyecek sözüm yok. Sen dedin diye gemi batmaz.

3. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan S-400 mesajı: Tükürdüğümüzü yalamayız
    Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Her zaman söylüyorum. Burası kasaba devleti değil, burası Türkiye Cumhuriyeti. Burada tükürdüğümüzü yalarsak devlet terbiyemize uymaz' ifadelerini kullanarak, Türkiye'nin S-400 konusunda taviz vermeyeceğini bir kez daha vurguladı.

4. Yakın zamanda da ayni şey söylenmişti ama tükürük yalanmıştı ( meşhur papaz )

5. https://www.kamupersoneli.net/kamu-p...di-h75449.html

6.  Alıntı Originally Posted by sed_dülbahir Yazıyı Oku
    Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan S-400 mesajı: Tükürdüğümüzü yalamayız
    Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Her zaman söylüyorum. Burası kasaba devleti değil, burası Türkiye Cumhuriyeti. Burada tükürdüğümüzü yalarsak devlet terbiyemize uymaz' ifadelerini kullanarak, Türkiye'nin S-400 konusunda taviz vermeyeceğini bir kez daha vurguladı.
    Rusya, bize vereceği kredide her türlü kolaylığı göstermiş ve gerçekten uluslararası piyasada olmayan faiz yüzdeleriyle bize bir kredi vermiş. Şimdi burada tükürdüğümüzü yalarsak devlet terbiyemize uymaz, benim de devlet adamlığıma uymaz. Böyle bir şeyi yapamayız.

Alırız ama aktive etmeyebiliriz mesajı mı bu acaba..
    Hiç Birimiz Sınanmadığımız Günahın Masumu değiliz!..

7. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz kendi çıkarımız için olup bitenleri seyretmeyi değil, ülkemiz ve milletimiz için mücadele yolunu seçtik" ifadelerini kullandı.

Konuşmasında “bizde hükümet olarak bilirdik kendi rahatımız ve geleceğimiz için dünya devleriyle mücadele etmemeyi” ifadesi önemli..

"2018 ihracatını 168 milyar dolarla kapatmıştık Hedef büyüttük. Bu yıl Mayıs ayı itibariyle ihracatımız 171,4 milyar dolara çıkmış durumda” ve "Döviz kurundaki yükseliş ihracatımız için büyük imkanlar getiriyor." sözleri de önemli.. cari açığı kapatma ihtimali var.. eğer bu yıl ihracat 200 milyar doları geçerse 100 yılın sorunu olan cari açıkla mücadelede de önemli olacak.. Krizi fırsata çevirme veya bilerek mi kriz çıkartılıyor tartışmaları başlayabilir..

Benim kafa dünkü Moody’s in açıklamasında kaldı.. Türkiye için sabit kura geçme önerisi sunulmuştu.. Hiçbir yerde işlenmedi.. Moody’s in bu önerisi çok tehlikeli.. 2001 krizi zaten bu sabit kur politikasının eseriydi.. Saçma saçma öneriler..

8. Sevgili Kürşat Bozkurt, geçen sene 168 olan ihracat Mayıs ayı itibariyle 171 oldu derken buradaki kelime oyununu lütfen aç. Konuyu bilmeyenler, işler şahane gidiyor, 5 ayda geöen yıkın tüm ihracat rakamını sollafık sanır, aman deyim ha. Bu açıklama geçen sene Mayıstan bu seneki Mayıs sonuna olan 1 yıllık rakamı anlatır, aman diyeyim ha. Sağlıklarla ve güzelliklerle kalın. Benim gibi baba olan herkesin babalar gününü kutluyorum.

Sayfa 581/824 İlkİlk ... 81481531571579580581582583591631681 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •