Sayfa 680/824 İlkİlk ... 180580630670678679680681682690730780 ... SonSon
Arama sonucu : 6586 madde; 5,433 - 5,440 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1. 100 taneyi alıyoruz bu durumda söylediğine göre yani. O da güzel..

2. 100 f35 in teslimi zaten 10 yıl sürer 😃😃😃

daha fazla alamaz diye bir cümle söylemedi ana akım medyanın satılmışlığı olan.
    100 tane sipariş verildi ama teslim edilmeyecek.
    https://mobile.twitter.com/orkungode...76561036529665
    2018-2019 3678 asels 26.74-??
    2014-2017 27000 krdmd 1.47-2.17

4. Trump, Türkiye'nin içinde bulunduğu durumu anladıklarını vurgulayarak, "İçinde bulunduğu çok zor bir durum ve biz de ABD olarak zor bir durumda kaldık ancak şunu ifade edeyim; ABD, Rusya'dan füze sistemi satın aldığı için NATO müttefiki Türkiye'ye F-35 savaş uçaklarını satmayacak. Çok zor bir durum fakat üzerinde çalışıyoruz.

Trump ayrıca bu durumdan dolayı F-35 uçaklarının üreticisi Lockheed Martin'in memnun olmadığını çünkü firma için bunun binlerce istihdam anlamına geldiğini kaydetti.
    - Bloomberg
    İnsanların beyin tembelliğini gördükçe, her istediğimizi yapabileceğimizi anladık. Bir şeyi ne kadar uzun süre tekrarlarsanız insanlar ona o kadar fazla inanırlar. / Dr.Joseph Goebbels

5.  Alıntı Originally Posted by mustak11 Yazıyı Oku
    daha fazla alamaz diye bir cümle söylemedi ana akım medyanın satılmışlığı olan.
    100 tane sipariş verildi ama teslim edilmeyecek.
    https://mobile.twitter.com/orkungode...76561036529665
    Selam,
    Orjinal metin icin tesekkurler. Benim o satirlardan anladigim su sekilde:
    ...
    Simdi sirf Turkiye baska bir fuze sistemi almak zorunda kaldigi icin siparisi olan 100 ucagi vermeyecegimizi soyluyoruz. Bu zor ve adil olmayan bir durum.
    ...

Sanki net bir karardan ziyade durumu anlatiyor gibi bir anlam cikardim. Birisine hikaye anlatmis gibi geldi cumleler.

Neyse isin kokusu cikar 3-5 gun icinde

6.  Alıntı Originally Posted by AcemiYatırım Yazıyı Oku
    Trump, Türkiye'nin içinde bulunduğu durumu anladıklarını vurgulayarak, "İçinde bulunduğu çok zor bir durum ve biz de ABD olarak zor bir durumda kaldık ancak şunu ifade edeyim; ABD, Rusya'dan füze sistemi satın aldığı için NATO müttefiki Türkiye'ye F-35 savaş uçaklarını satmayacak. Çok zor bir durum fakat üzerinde çalışıyoruz.

Trump ayrıca bu durumdan dolayı F-35 uçaklarının üreticisi Lockheed Martin'in memnun olmadığını çünkü firma için bunun binlerce istihdam anlamına geldiğini kaydetti.
    - Bloomberg
    Ona da bir ara çözüm üretilir.Geçende konuşmuştuk hatırlarsanız,Türkiye-Abd İlişkilerinin oluru hep bu yönde...

7. Toplantı sonrası yaptığı bir açıklama. Sanırım kimseye (sav.bak., pentagon, senato tems., kongre tems.) lafını dinletememiş. Bir mahcubiyet ifadesi gibi geliyor bana. Bu işin (f35 satmama kararı) doğuracağı daha ileri boyutlu sorunlardan (Turkiye'nin tepkisi ve atacağı adımlar) artık ben değil, satmamakta diretenler sorumlu olacaktır demiş gibi geldi bana.
    İnsanların beyin tembelliğini gördükçe, her istediğimizi yapabileceğimizi anladık. Bir şeyi ne kadar uzun süre tekrarlarsanız insanlar ona o kadar fazla inanırlar. / Dr.Joseph Goebbels

8.  Alıntı Originally Posted by AcemiYatırım Yazıyı Oku
    Toplantı sonrası yaptığı bir açıklama. Sanırım kimseye (sav.bak., pentagon, senato tems., kongre tems.) lafını dinletememiş. Bir mahcubiyet ifadesi gibi geliyor bana. Bu işin (f35 satmama kararı) doğuracağı daha ileri boyutlu sorunlardan (Turkiye'nin tepkisi ve atacağı adımlar) artık ben değil, satmamakta diretenler sorumlu olacaktır demiş gibi geldi bana.
    Adil bir durum değil ama üzerinde çalışıyoruz demiş. OLAYIN ÖZÜ BU

Sayfa 680/824 İlkİlk ... 180580630670678679680681682690730780 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •