Sayfa 709/849 İlkİlk ... 209609659699707708709710711719759809 ... SonSon
Arama sonucu : 6788 madde; 5,665 - 5,672 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    O tarihte 1 lot 6 tl idi.. 100 lot 600 tl. Yani 6 tl den bugünkü 18 tl ye gelişinde verdiği bedelsiz ve temettülerin birleşik getirisini hesap eden programlar var, bazıları bunu tam hesaplamıyor ve temettüyü göstermiyor . sanırım akbankın sitesiydi.. Oradan kontrol edebilirsiniz

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O zaman ortaklık payı yüzbinde biri ediyorsa, yine aynı oranda ortak olacağından bu hesap hepsini içerir. 6 tl o yılın en düşük dolar kuru 1,2'yi kabul edersek hisse fiyatı 5 dolar olur. 100 lot da 500 dolar eder. Benim hesaplarım hep reeldir. O zamanın 500 doları bugünün 500 doları ile aynı olmadığından yıllık %3 faiz işletirsek (%5 eurobond'da olabilir) 875 dolara denk gelir bugüne.300 bin tl ise 53.000 dolar eder

Demek ki sonuç olarak ikiz kulelere saldırı olduğunda aslesan alıp bugüne tutanın parası reelde 60 kat artmış, süper getiri.

Tabi o zaman telsiz üretmeye çalışan şirket bugün koskoca bir şirket olmuş, o zaman bu değişimi görmek pek de olası değil. Bir 60 kat daha artarmı'nın cevabı ihracatta saklı, şu anda da bu dış politika ortamında hiç olası görünmüyor. Dolayısıyla elimizdeki kalsın, ihracat varsa artırmak lazım, yoksa izlemeye devam, sadece iç piyasa ile gidecek yeri sınırlı.
    “invest only if you would be comfortable owning a stock, even if you had no way of knowing its daily share price.” ― Benjamin Graham

Sabah yazdım silinmiş
    Bir haberde İran'dan
    İngiltere gemisini alikoymus.
    Zorla savaş çıkaracak bu adamlar galiba

3. Batık kredileri konuşuyoruzda bist yönetiminin desteğiyle soyulan kumpasa getirilen KY neden konuşulmuyor, neden karşılık göstermeden büyüme verisi sunmadan gerçek bir denetime tabi tutmadan göstermelik verilerle borsada yapılan en basit sık tekrarlanan bedelli sermaye artırımı adı altında soygunculuğu konuşmuyoruz, balık baştan kokmuş nereden tutsan elinde patlıyor günü kurtarma derdindeyiz.

4.  Alıntı Originally Posted by honky Yazıyı Oku
    Kötü haber fichten geldi.
    14 bankamizin notu düşmüş
    Sabah yazdım uzak durun diye
    Nedense silinmiş

Çok acilen ülke devlet ve millet olarak adım atıp bankaları ayakta tutmalıyız

İçinden biri sekteye uğrarsa 2000 krizi gibi oluruz.piyasa sadece yabancılara kalır.
    Sigorta da olduğu gibi.
    100 TL ye yaptırdığımız sigortalar 1000 TL olmuş
    Yarın yabancı bir kuruş para vermez bize
    Dostum cok yanlis biliyorsun.bankalarin tamam8na yakini yabancilarda zaten.ayrica hem devlet hem ozel bankalarin durumu cok iyi.ciddi para kazaniyorlar en ufak sikinti yok.
    Ayrica sigortanin 100 tlden 1.000 tl olma sebebi hukumet akp serbest birakti fiyatlari.serbest piyasada uctu.s8mdi kademeye cevirdi ama is isten gecti.once fiyati kendi belirliyordu.
    Ozele gecen elektrikte mesela oyle.seker fabrikalarida satildi.uc yil sonra bes yil sonra bak seker nasil uce bese katalayacak kg fiyatini...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    2,159
    Ben büyümenin ihracat odaklıya gerek kalmadan olabileceğini düşünüyorum. Çünkü bizim dışarıdan satın aldığımız o kadar çok kalem ürün varken . aselsan ve diğer savunma sanayi şirketleri ortak iş yapacaklardır.. Bugün ulak buna örnek netaşla çalışıyor , karel de öyle, ve diğerleri.. Ayrıca aselsan bazı milli şirketlerle şirket birleşmesine gitti diye hatırlıyorum . bu ve buna benzer şirket birleşmelerini de gözardı etmiyorum.. Tutmaya devam.. Şu anda benim gözümde 30 tl ederi var.. Allah kerim , bu şartlarda 35 ve üzeri sat al benim için ama şimdi tut kaptırma sakın pozisyonundayım) hayırlı kazançlar
     Alıntı Originally Posted by wiseinvestor Yazıyı Oku
    O zaman ortaklık payı yüzbinde biri ediyorsa, yine aynı oranda ortak olacağından bu hesap hepsini içerir. 6 tl o yılın en düşük dolar kuru 1,2'yi kabul edersek hisse fiyatı 5 dolar olur. 100 lot da 500 dolar eder. Benim hesaplarım hep reeldir. O zamanın 500 doları bugünün 500 doları ile aynı olmadığından yıllık %3 faiz işletirsek (%5 eurobond'da olabilir) 875 dolara denk gelir bugüne.300 bin tl ise 53.000 dolar eder

Demek ki sonuç olarak ikiz kulelere saldırı olduğunda aslesan alıp bugüne tutanın parası reelde 60 kat artmış, süper getiri.

Tabi o zaman telsiz üretmeye çalışan şirket bugün koskoca bir şirket olmuş, o zaman bu değişimi görmek pek de olası değil. Bir 60 kat daha artarmı'nın cevabı ihracatta saklı, şu anda da bu dış politika ortamında hiç olası görünmüyor. Dolayısıyla elimizdeki kalsın, ihracat varsa artırmak lazım, yoksa izlemeye devam, sadece iç piyasa ile gidecek yeri sınırlı.

6.  Alıntı Originally Posted by wiseinvestor Yazıyı Oku

Sadece iç piyasa dediğiniz Natonun en büyük 2. Ordusu ve dünyanın neredeyse en büyük polis teşkilatına sahibiz polis sayımız çoğu ülkenin ordusundan fazla ...2.5 milyar dolar verip s400 aliyoruz , tanesi 120 milyon dolardan f35 alıyoruz bunlar iç piyasadan karşılanacak yani potansiyel halen daha çok yüksek!

7.  Alıntı Originally Posted by drls Yazıyı Oku
    Sadece iç piyasa dediğiniz Natonun en büyük 2. Ordusu ve dünyanın neredeyse en büyük polis teşkilatına sahibiz polis sayımız çoğu ülkenin ordusundan fazla ...2.5 milyar dolar verip s400 aliyoruz , tanesi 120 milyon dolardan f35 alıyoruz bunlar iç piyasadan karşılanacak yani potansiyel halen daha çok yüksek!

Su anda 600'ya yakin askeri kara, hava, deniz, radar, elektronik, uydu ve yazilim projemiz bil fiil baslatilmis durumda. Bazilari neredeyse bitmek uzere. Bu projelerin %90 da ASELSAN in istiraki var.

Firma birde beklendigi gibi sivil teknoloji ve yazilim sektorune de girerse 10 yil sonra dunyada bile bilinen onemli bir teknoloji firmasi haline gelme durumu olur.
    Yeterki ulkede siyasi ve ekonomik istikrar ortami kurulsun...

Eger siyasi istikrar olmazsa hem icerden hemde disardan cesitli komplo ve entrikalarin hedefi olacak kurumlarin en basindan biriside ASELSAN olacaktir.
    Cunku elinde potansiyeli buyuk egitimli bir insan kaynagi ve gelismis bir know how alt yapisi var.
    ozetle ulke duzluge cikabilirse ASELSAN buyume ve innovasyonda patlama yapar..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    2,159
    Yeni yunan başbakan uzlaşmacı ifadeler kullanmış, hayırlısı.. Doğu akdenizde yeni gelişmeler olması bist endeksini kuvvetlendirir

Sayfa 709/849 İlkİlk ... 209609659699707708709710711719759809 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •