Sayfa 710/828 İlkİlk ... 210610660700708709710711712720760810 ... SonSon
Arama sonucu : 6617 madde; 5,673 - 5,680 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    Ben büyümenin ihracat odaklıya gerek kalmadan olabileceğini düşünüyorum. Çünkü bizim dışarıdan satın aldığımız o kadar çok kalem ürün varken . aselsan ve diğer savunma sanayi şirketleri ortak iş yapacaklardır.. Bugün ulak buna örnek netaşla çalışıyor , karel de öyle, ve diğerleri.. Ayrıca aselsan bazı milli şirketlerle şirket birleşmesine gitti diye hatırlıyorum . bu ve buna benzer şirket birleşmelerini de gözardı etmiyorum.. Tutmaya devam.. Şu anda benim gözümde 30 tl ederi var.. Allah kerim , bu şartlarda 35 ve üzeri sat al benim için ama şimdi tut kaptırma sakın pozisyonundayım) hayırlı kazançlar

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    arkadaşlar bizim borsamızda olmaz diye birşey yok önemli olan doğru zamanda doğru hisseyi bulabilmek 2008 yılında netaşın büyük ortağı kanadalı nortel battıgında netaş 1 tl nin altı 0.600krş leri gördü o zaman netaş sermeyesinin 3 kkatı kar eden ümraniyede 100 dölüm arsası içinde bir şirketti daha sonra netşın temettü haberleri satiş haberleri ve bedelsiz beklentilerile 30.07 tl gördü 2012nisan ayında notrelin netaşı satışı oep maliyeti 0dır çünkü şirketi aldıkları para fiatına arsayı sattıllar ayrıca çimlilerede netaşı hisse başi 3dolara gazladılar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ADANA+İSTANBUL
    Gönderi
    1,614
    ASELSAN yabancı oranı 19 Temmuz 2019 Cuma % 32,01. 18 Temmuz 2019 Perşembe % 30,92
    Fark % 1.09 (Kaynak İş Yatırım). (İki iş günü öncesi net durum).
    Yasal Uyarı
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

3. Yeni Tedbiler geliyormuş Borsaya Yarından itibaren.

Gözetim Tedbirleri Yönergesi ve Tedbir Yönetim Sistemi (Sistem) 23/07/2019 tarihinde yürürlüğe girecek olup tedbirler hem yatırımcı hem de yatırım aracı bazında uygulanabilecektir.

Söz konusu tedbirlerin uygulanmasına mesnet teşkil eden ve yatırım araçlarında gerçekleşen işlemler dikkate alınarak objektif kriterlere göre tanımlanan uyarılar Sistem tarafından otomatik olarak üretilmektedir.

Herhangi bir yatırımcı veya yatırım aracı ile ilgili olarak Sistem’de bir uyarı üretilmesi durumunda,

ilgili yatırım aracının piyasasında sağlıklı fiyat teşekkül etmesini teminen ve yatırımcıların zarar görmesini engellemeye yönelik olarak yatırım araçları için 3 aya kadar,
    piyasa dolandırıcılığı kapsamındaki eylemleri ile piyasa bozucu eylemlerini kısıtlamaya yönelik olarak ilgili yatırımcılar için ise 6 aya kadar
    “İnternet Emir Yasağı”, “Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı”, “Brüt Takas” ve “Depo Şartı” vb. gibi önleyici tedbirler hem yatırımcılar hem de yatırım araçları için birlikte veya ayrı ayrı uygulanabilecektir.

Diğer taraftan yatırımcıya ya da yatırım aracına tedbir uygulanması yasal mevzuat çerçevesinde yapılacak diğer incelemelere engel teşkil etmemektedir.

Sistemin yasal dayanakları ile kapsamını açıklayan Gözetim Tedbirleri Yönergesi metnine http://www.borsaistanbul.com/urunler...ler/yonergeler adresinden erişmek mümkündür.

Tedbir uygulanacak yatırımcıya veya yatırım aracına; tedbirin türüne, başlangıç tarihine ve süresine ilişkin bilgiler Piyasalarımızın gün sonu kapanışından sonra Borsamız tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurulacaktır. Tedbirlere ilişkin söz konusu kayıtlara ayrıca www.borsaistanbul.com/uyeozel/erd adresinde “Pay Piyasası / Gelişen İşletmeler Pazarı / Piyasa Öncesi İşlem Platformu” menüsü altında yer alan “Yatırım Aracı Bazında Uygulanan Tedbirler” ve “Yatırımcı Bazında Uygulanan Tedbirler” dosyalarından erişilebilecektir.

Öte yandan, Gözetim Tedbirleri Yönergesi ve Tedbir Yönetim Sistemi’nin yürürlüğe gireceği 23/07/2019 tarihi itibarıyla 395 sayılı Genelge kapsamında uygulanmakta olan Yatırımcı Bazında Tedbir Sistemi (YBTS) yürürlükten kalkacak; ancak Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi’nin uygulanmasına devam edilecektir.

Gözetim Tedbirleri Yönergesine dayanılarak geliştirilen Tedbir Yönetim Sistemi’nin, Borsamız bünyesindeki piyasaların açık, düzenli, etkin ve dürüst çalışmasının sağlanmasında, piyasa bozucu fiillerle etkili bir şekilde mücadele edilmesinde, yatırımcıların sermaye piyasalarına duydukları güvenin güçlendirilmesinde, Yeni Ekonomi Programı’nın finansal istikrarı ve güvenliği esas alan yeni bir finansal mimari oluşturulması amacına katkı sağlamasında ve İstanbul Finans Merkezi vizyonunun gerçekleştirilmesinde önemli bir işlevi yerine getirmesi beklenmektedir.

4. Beyaz Saray, Türkiye'ye yaptırımları 23 Temmuz Salı günü saat 16:00'da görüşecek #Bist

Kaynak:*https://www.memursite.com/2019/07/be...trmlar-23.html

5. Gösterge tahvilin faizi 17,68 merkezin 400 baz faiz indireceği fiyatlanıyor olabilir. Jeopolitik riskler kısa zamanda Türkiye lehine çözülürse (ki ben öyle olacağını tahmin ediyorum) endeksin tl bazlı zirvesini test edebileceğini düşünüyorum. ASELSAN bilançosu en merak edilen bilançolar arasında. İyi bilanço iyi bir fiyata gebe olabilir. Bir İngiliz atasözü "Haber yoksa, iyi haberdir". Sağlıklarla ve güzelliklerle kalın.

6. Yine garanti yatirim yorum yok

Alıntı Originally Posted by yuzdeoncu Yazıyı Oku
    Dostum cok yanlis biliyorsun.bankalarin tamam8na yakini yabancilarda zaten.ayrica hem devlet hem ozel bankalarin durumu cok iyi.ciddi para kazaniyorlar en ufak sikinti yok.
    Ayrica sigortanin 100 tlden 1.000 tl olma sebebi hukumet akp serbest birakti fiyatlari.serbest piyasada uctu.s8mdi kademeye cevirdi ama is isten gecti.once fiyati kendi belirliyordu.
    Ozele gecen elektrikte mesela oyle.seker fabrikalarida satildi.uc yil sonra bes yil sonra bak seker nasil uce bese katalayacak kg fiyatini...
    Dostum ben mi düşürdüm notunu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    DİDİM/AFYON
    Gönderi
    981

Sayfa 710/828 İlkİlk ... 210610660700708709710711712720760810 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz