Sayfa 831/945 İlkİlk ... 331731781821829830831832833841881931 ... SonSon
Arama sonucu : 7553 madde; 6,641 - 6,648 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Alıntı Originally Posted by intema Yazıyı Oku
    1 yıl bekleme süresiyle hangi hisse daha kazançlı olur?

aselsan, petkim, thy
    THY yeni havalimanı şirkete kalacak bahanesiyle düşüyor
    Bana göre
    1 aselsan
    2 Petkim
    3 Sasa

2.  Alıntı Originally Posted by intema Yazıyı Oku
    1 yıl bekleme süresiyle hangi hisse daha kazançlı olur?
    aselsan, petkim, thy
    3’üde kazandırır bence 1 yıl sonrası icin. Zaten diplerde hepsi.. ama bence petkim bir adım önde diğerlerine göre.. ytd

3. Bugün 16.30'a kadar piyasa düzelme hevesindeydi. Hatta o kadar ki, 16.30 ABD piyasa açılışıyla birlikte ishares ETF TUR +0.74'ü gördü. Küresel de yonca yeşili gibi parlıyordu.

Ne hikmetse, bir anda ETF -1.4'e döndü, an itibariyle de -1.7'de seyrediyor. $'da aldı başını gitti. Aynı dakikalarda şu haber düştü:

https://www.bloomberght.com/tcmb-tl-...di-2230849-amp

Finansal okur yazarlıkla süslenmiş ifadeleri bir kenara bırakıp düz Türkçe ile haberi özetlersek: Merkez bankalara diyorki, kasadaki paralarınızı kredi olarak dağıtın ya da ben sizi munzam karşıklar üzerinden cezalandırırım.

Devlet bankalarına bunu dayatabilirsiniz, zarar yazsalar kime ne? Kim ne diyecek? Kim kime neyin hesabını sorabilir? Ama işin içine özel bankaları da katarsanız (bunların hepsinin yabancı ortağı var) işte o zaman külahlar değişir. Yabancıyı kasasındaki parayı kredi olarak dağıtmaya zorlamak, kanımca pek iyi netice vermeyecektir. Benzer şekilde SWAP hamlesi ile yabancıyı sıkıştırdığımızı sanırken, geri tepişin (çiftesinin) ne kadar sert olduğunu görmüştük. CDSler bir daha iflah olmadı. Geri dönüşü şüpheli kredi hacmi 400 milyarı bulmuşken, bankaları daha fazla kredi vermeye zorlamanın ne kadar olumlu sonuç doğuracağı şüphelidir. Kime kredi verecek? Tahsil edemediği eski kredi borçlularına mı? Küresel yavaşlamanın gölgesinde, bu faiz oranları ile yatırım yapacak işbilmez işadamlarına mı? Yoldan geçen rastgele birilerine mi? Piyasada bu şekilde sağlanması umulan likidite nereye gidecek?

Serbest piyasa ekonomisinden uzaklaşmaya yönelik önlemler ile serbest piyasacılık oynamaya çalışıyoruz. Her seferinde de etkisi menfi oluyor. Bakalım bu sefer nasıl sonuçlanacak?

Herkese huzurlu kazançlar.
    İnsanların beyin tembelliğini gördükçe, her istediğimizi yapabileceğimizi anladık. Bir şeyi ne kadar uzun süre tekrarlarsanız insanlar ona o kadar fazla inanırlar. / Dr.Joseph Goebbels

4. Serbest piyası kuranlarla serbest piyasa şartlarında rekabet etmek demek 3 yaşında çocuk ile 18 yaşında bir.gencin kavgası gibi olur. Peki ya reis abd faizi yükseltirken merkeze indir die fırça atmasa da kademeli yükseltseler de MB'nin kredibilitesi bozulmasaydı.

5. Merak edenler, gerçekler ile aselsan değerini görmek isteyenler aşağıdaki link'i izleyebilir. En azından pahalı mı değil mi kendiniz analiz etmiş olursunuz.

Mümkünse bana cahil diyen hayalperestler izlemesin. Çok eminim bir çok kişi izlemeyecek bile veya dikkate almayacak.

Yaşar Erdinç hocanın anlatımı ile,

https://youtu.be/4DOby5w9jgs?t=1883
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by AcemiYatırım Yazıyı Oku
    Bugün 16.30'a kadar piyasa düzelme hevesindeydi. Hatta o kadar ki, 16.30 ABD piyasa açılışıyla birlikte ishares ETF TUR +0.74'ü gördü. Küresel de yonca yeşili gibi parlıyordu.

Ne hikmetse, bir anda ETF -1.4'e döndü, an itibariyle de -1.7'de seyrediyor. $'da aldı başını gitti. Aynı dakikalarda şu haber düştü:

https://www.bloomberght.com/tcmb-tl-...di-2230849-amp

Finansal okur yazarlıkla süslenmiş ifadeleri bir kenara bırakıp düz Türkçe ile haberi özetlersek: Merkez bankalara diyorki, kasadaki paralarınızı kredi olarak dağıtın ya da ben sizi munzam karşıklar üzerinden cezalandırırım.

Devlet bankalarına bunu dayatabilirsiniz, zarar yazsalar kime ne? Kim ne diyecek? Kim kime neyin hesabını sorabilir? Ama işin içine özel bankaları da katarsanız (bunların hepsinin yabancı ortağı var) işte o zaman külahlar değişir. Yabancıyı kasasındaki parayı kredi olarak dağıtmaya zorlamak, kanımca pek iyi netice vermeyecektir. Benzer şekilde SWAP hamlesi ile yabancıyı sıkıştırdığımızı sanırken, geri tepişin (çiftesinin) ne kadar sert olduğunu görmüştük. CDSler bir daha iflah olmadı. Geri dönüşü şüpheli kredi hacmi 400 milyarı bulmuşken, bankaları daha fazla kredi vermeye zorlamanın ne kadar olumlu sonuç doğuracağı şüphelidir. Kime kredi verecek? Tahsil edemediği eski kredi borçlularına mı? Küresel yavaşlamanın gölgesinde, bu faiz oranları ile yatırım yapacak işbilmez işadamlarına mı? Yoldan geçen rastgele birilerine mi? Piyasada bu şekilde sağlanması umulan likidite nereye gidecek?

Serbest piyasa ekonomisinden uzaklaşmaya yönelik önlemler ile serbest piyasacılık oynamaya çalışıyoruz. Her seferinde de etkisi menfi oluyor. Bakalım bu sefer nasıl sonuçlanacak?

Herkese huzurlu kazançlar.
    kapitalim içinde yaşarken ve dibine kadar kaymağını sıyıran yöneticilerimizin canı sıkılınca azıcık sosyalizimcik oynayası geliyor dikkatinizi çekerim sosyalizimcilik demedim sosyalizimcik dedim, merak etmeyin bizim çocuklar her oyunda olduğu gibi bunda da ya mızıklar yada çabuk sıkılır.

7.  Alıntı Originally Posted by Amentia Yazıyı Oku
    Merak edenler, gerçekler ile aselsan değerini görmek isteyenler aşağıdaki link'i izleyebilir. En azından pahalı mı değil mi kendiniz analiz etmiş olursunuz.

Mümkünse bana cahil diyen hayalperestler izlemesin. Çok eminim bir çok kişi izlemeyecek bile veya dikkate almayacak.

Yaşar Erdinç hocanın anlatımı ile,

https://youtu.be/4DOby5w9jgs?t=1883
    Her seyden once bir kac gun once kaybettigimiz Yasar Hocaya Allah rahmet etsin.

Sn amentia, gonderdigin seyleri okuma ve anlama zahmetine bir katlan lutfen.

2 yil onceki video. O zamanlarda Aselsan fiyati 40 kusurlarda. PD/DD:9 , FK:32 ...

Simdiki hisse fiyat: 17 TL...PD/DD:1.77 ve FK: 7.18

Rahmetli Yasar hoca diyorki hisse su anki temeli verileri ile pahali. Olmasi gereken fiyat 25 TL civari...Yani Yasar hocanin analizine gore hesaplarsak olmasi gereken PD/DD: 5-6 civari ve bu rasyolari en son temel verilerle cevirdigimizde su anki fiyatin 50-60 TL arasi olmasi gerekir diyor.....

Birde Aselsanin su anki faaliyet durumu ile iki yil onceki faaliyet, uretim ve siparis durumundan daha iyi oldugunuda hesaba kattigimizda hisse fiyatinin 50-60 TL arasinda olmasi oldukca makul bir seviye olarak kabul edebiliriz.

sahip oldugu insan kaynagi, arkasindaki devlet destegi ile pazar, kar ve satis sorununun olmamasindan dolayi Aselsan 10 yil sonra Turkiyenin en degerli sirketi ve global piyasada dunyanin en onemli savunma ve teknoloji firmalari arasinda yer alacagina inaniyorum.

Yatirim Tavsiyesi Degildir.
    Son düzenleme : abartin; 20-08-2019 saat: 08:52.

Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Her seyden once bir kac gun once kaybettigimiz Yasar Hocaya Allah rahmet etsin.

Sn amentia, gonderdigin seyleri okuma ve anlama zahmetine bir katlan lutfen.

2 yil onceki video. O zamanlarda Aselsan fiyati 40 kusurlarda. PD/DD:9 , FK:32 ...

Simdiki hisse fiyat: 17 TL...PD/DD:1.77 ve FK: 7.18

Rahmetli Yasar hoca diyorki hisse su anki temeli verileri ile pahali. Olmasi gereken fiyat 25 TL civari...Yani Yasar hocanin analizine gore hesaplarsak olmasi gereken PD/DD: 5-6 civari ve bu rasyolari en son temel verilerle cevirdigimizde su anki fiyatin 50-60 TL arasi olmasi gerekir diyor.....

Birde Aselsanin su anki faaliyet durumu ile iki yil onceki faaliyet, uretim ve siparis durumundan daha iyi oldugunuda hesaba kattigimizda hisse fiyatinin 50-60 TL arasinda olmasi oldukca makul bir seviye olarak kabul edebiliriz.

sahip oldugu insan kaynagi, arkasindaki devlet destegi ile pazar, kar ve satis sorununun olmamasindan dolayi Aselsan 10 yil sonra Turkiyenin en degerli sirketi ve global piyasada dunyanin en onemli savunma ve teknoloji firmalari arasinda yer alacagina inaniyorum.

Yatirim Tavsiyesi Degildir.
    İnanmazlar ustad
    Olmadık hisse alırlar sonra ah vah ederler
    2023 de 133 TL hedefine ulaşacaktir
    Alan sabreen elbet görecektir

Sayfa 831/945 İlkİlk ... 331731781821829830831832833841881931 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •