Sayfa 293/576 İlkİlk ... 193243283291292293294295303343393 ... SonSon
Arama sonucu : 4605 madde; 2,337 - 2,344 arası.

Konu: YATAS - Yataş

bilgisayarımda masaüstünde dağınık duran dosya ve klasörleri bugün temizlemeye başladığımda, farkettim ki, yataşın 2017 bilançosuna dair birşeyler yazmışım. birşeyler daha ekleyebilirim diye kaydetmiş olduğum bir dosyada o yazımı farkettim. aslında güncelliği kaybolduğu için silecektim bunu ama yine de belki forumdaşlardan istifade eden olabilir diye paylaşmak istedim.

bir de yazıyı okurken bugün yazılmış diye düşünmeyiniz. bilançodan sonra 1-2 gün içinde yazıldığını göz önünde tutun lütfen.

cümleten selamlar

hissede olan kardeşlerime yeni bilançomuz hayırlı olsun.
    bence güzel bilanço. "bence güzel"den kastım, kendi bekletime göre biraz daha iyi gelmesidir.
    yoksa, 3Ç sonuçlarına göre 4Ç sonuçlarının (hasılat ve kar rakamlarını kastediyorum) daha düşük
    gelmesi benim gibi herkesin beklentisi idi.

benim 4Ç beklentim şu idi:

beklentim böyle olduğu için 3Ç bilanço sonrası hissemden ayrılmış idim (hisseden ayrıldığımı
    forumda dile getirmiştim o zamanlarda). hisse fiyatının düşmesini bekliyorudum. forumda
    dile getirmemiştim (tabii ki, bunu forum ortamında dile getirmek uygun olmazdı) ama şimdi
    rahatlıkla dile getirebilirim ki, hedef fiyat beklentim 22,XX lerdi ve ordan tekrar
    sattıklarımı yerine koymak idi düşüncem. ama evdeki hesap çarşıya uymadı bu süreçte
    hisse fiyatı beklediğim gibi düştü (23,XXlere kadar geldi) ve 1lira daha düşmesini bekledim.
    ama beklentimde yanıldım ve arkasından bakakaldım

4Ç gerçekleşen sonuçlar ise şöyle oldu:

- yıllık hasılat beklentim: 787milyon tl idi. gerçeği 795,7milyon oldu. "güzel sonuç"
    - çeyreksel hasılat beklentim: 195,8milyon tl idi. gerçeği 204,4milyon tl oldu. "güzel sonuç"
    - yıllık kar beklentim: 67,2milyon tl idi. gerçeği 69,3milyon oldu. "güzel sonuç"
    - çeyreksel kar beklentim: 15,6milyon tl idi. gerçeği 17,7milyon oldu. "güzel sonuç"
    - bunlardan daha güzeli ise net kar marjındaki iyileşme olmuş. benim yıllık net kar marjı beklentim %8 idi. gerçeği %8,7 olmuş. buna sebep tabii ki, ölçek ekonomisidir. yani artan iş hacmine karşılık sabit maliyetlerin olumlu katkısı diyeyim kısaca. bu nokta bence "çok daha güzel bir sonuç"

son olarak sn romeo nun sloganını tekrarlamak isterim:
    yavaşşş
    yavaşşş
    yataşşş

yani bu hikaye yataşta bitmez, devam eder bence.
    cümleten bol ve hayırlı kazançlar.
    halka arzlara dair düşüncelerim http://www.hisse.net/topluluk/entry.php?b=135
    açıkçılara bakışım http://www.hisse.net/topluluk/entry.php?b=146

2. Amin ecmain sn.cok400.

3. dusuyor ama bu fiyatlardan alicida var gördüğüm kadariyla İnsallah buralari dip yaparda biraz rahatlariz..

4. saticilar çoğaldı

5. Niye düşüyor, kim satıyor bilen varmı?

SM-A720F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by barisg Yazıyı Oku
    Niye düşüyor, kim satıyor bilen varmı?

Şu an kaos oluştu. Endeks düşüyor. Neredeyse tüm hisselerde düşüş var. Savaş tamtamları çalıyor.

7.  Alıntı Originally Posted by barisg Yazıyı Oku
    Niye düşüyor, kim satıyor bilen varmı?

Şu an kaos oluştu. Endeks düşüyor. Neredeyse tüm hisselerde düşüş var. Savaş tamtamları çalıyor.

8.  Alıntı Originally Posted by dumanduman Yazıyı Oku
    Tamam da niye? Yurtdışı kaynaklı mı? Siyasi risk mi? Bilen varsa yazsın lütfen.

Sayfa 293/576 İlkİlk ... 193243283291292293294295303343393 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •