Sayfa 60/576 İlkİlk ... 1050585960616270110160560 ... SonSon
Arama sonucu : 4607 madde; 473 - 480 arası.

Konu: YATAS - Yataş

1.  Alıntı Originally Posted by itsme Yazıyı Oku
    yataş için yeni hedefim 15. Resmen rakibi yok artık adamların. Hissenin bölünmeye gitmesini dahi bekliyorum.
    Cok iddiali
    Milleti gaza getirip uzmeyin
    Su an icin bu hedef ucuk
    Ky nin cani yanmasin

2. Sn.itsme'nin belirttiği hedef için 1.Ç bilançosunu sadece kar bazında değil detaylı irdelemek gerekecek. Ama Sn. Eemr'ye de katılıyorum. Şimdiden bu fiyatları hedef olarak zikretmek başkalarını etkileyebilir. Biz şu an için 1 haftalık hedefe kilitlensek yeterli.

3.  Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Kısa vade icin makul bir hedef bencede. Ama uzun vadede biraz güdük kalıyor
    Tabii ki kısa vade. Yoksa 2015 in 8. ayında 1.82 idi bu kağıt. Yani yaklaşık 1.5 senede 5 katına çıkmış bir hisseden bahsediyoruz. Benim tahminim yine 1.5 sene sonra bölünme yapmazsa 35-40 TL civarında bir bantta olacağı yönünde. Zaten veriler istediğimiz gibi giderse direkt uzun vadeli yatırımcı pozisyonuna geçerim. Rakipsiz olma yolunda ilerleyen belki de çok az sayıda hisseden biri çünkü.
    Yasal Uyarı: Okuduğunuz tüm mesajlarım kişiseldir. Yatırım tavsiyesi içermez.

4. Sayın itsme'nin tahmini kısa vadede tutabilir, öte yandan bu fiyat artışının firma bilançolarıyla ve satış cirosundaki artışlarla desteklenmesi gerekli. Firma her sene % 30 büyüme hedefliyordu yanılmıyorsam. Bu da 5 sene sonunda % 371'lik büyümeye karşılık geliyor. Aynı oranlarda hisse fiyatında değişim bekleyebilir miyiz diye düşünüyorum.

5. Buralarda hedef zikretmek insanların canını yakabilir, neticede insanoğlu çabuk etkilenir. Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Aslında kaba olarak böyle hesaplasak da, gidişat bu yönde olmayabilir. Malum firmalar nakitlerinin büyük bölümünü döviz olarak tutar, borçlanmayı döviz üzerinden yapar. Döviz kurunun ne yönde gideceği, firmanın bu riski nasıl yöneteceği en az büyüme kadar önemli. Maalesef bu tipte makro gelişmeleri tahmin etmek kolay değil.

7. Sayin itsme nin dedigide olabilir lakin cok iddiali
    Hisse de etkin olan gruplar isterse 2-3 liraya bilem yapabilir fiyati
    O yuzde hedef fiyat hatta 15 lira ky yi etkileyip zarara ugratabilir

Sayfa 60/576 İlkİlk ... 1050585960616270110160560 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •