Alıntı Originally Posted by tascene Yazıyı Oku
Mevut mağaza sayıları ve 2021 de açılması planlanan mağazalar üzerinden yaptığım hesaplamalara göre 2020 4.Ç ve 2021 yıllık beklentimi tabloda paylaşmak isterim. (2021 de magaza açılış tahminlerini şirket yöneticilerinin basında paylaştıkları ile oluşturdum)

Ve 2021 ciro, net kar tahmini içinde %15 enflasyon artışı %20 de büyüme olarak hesaplıyorum.Büyüme olarak 2021 de daha cok yurtdışının katkı sağlamasını bekliyorum keza bu sene yurtdışı katkısı covid sebebiyle düşük kaldı ve bunun yanında 2020 yılında yurtdışı tarafında %100 e yakın mağaza artış sağlandı ve bu açılan mağazalar 2021 de ciddi katkı sağlayacaktır.

Tüm bunların yanında dün Nuri Öztaşkı'nın BHT de yaptığı Turquality desteklerinin ABD pazarı için +5 sene daha uzatılmasını beklediklerini söyledi. Bu Abd de pazarına penatrason için çok önemli bir haber.

Sn. Tascene değerli bilgileriniz için teşekkür ederim.

Gerek haber gerek tahminler olarak çok doyurucu veriler.

Sektörü takip eden birisi olarak fikirlerinizi daha çok paylaşmanızı dilerim.

Tahminlerimiz yakındır.

Yıl sonu bilançosu ile 15-17 TL bandına oturmayı, gelecek sene yıl sonu bilançosu ile de 22-25 TL bandı değeri

olacağını düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by tascene Yazıyı Oku
Bu arada uzun vade içinde sektörü pozitif etkileyecek, yataşın sünger fabrikası olmasından dolayı yataşı daha pozitif etkileyecek bir haber de 2 hafta önce dünya gazetesinden haber olan sünger hamaddesi üretimi için gelişmeler mevcut. Haberlerin küpürlerinide paylaşıyorum. Sünger1.jpgsünger2.jpg

İhracat için y.dışından ara mamül ithal etmek genel ticaret sorunlarımızdan birisi umarım yatırım biran önce

sonuçlanır da üreticimiz hammaddeye daha hızlı ulaşır.

Sünger deyip geçmeyeceksin

Syg.