Sayfa 449/576 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549 ... SonSon
Arama sonucu : 4605 madde; 3,585 - 3,592 arası.

Konu: YATAS - Yataş

1.  Alıntı Originally Posted by dumanduman Yazıyı Oku
    KDV indirimi meselesinin uzatılması belki sektörel bazda veya firma özelinde olumlu gibi gözükebilir ancak ülke genel ekonomisi açısından pek de hoş bir durum oluşturmayacaktır. YEP ile izah edilen programda sıkı para politikası yürütüleceği söylendi. ÖTV ve KDV indirimleri vergi gelirlerinin düşmesi anlamına geliyor. (Diğer yandan zaten satışlar çok düşük olduğu için KDV ve ÖTV geliri oluşmuyor şeklinde bir açıklama yapılabilir elbette.) Bu süre uzatılırsa eğer yabancı yatırımcıda oluşacak algı YEP'e uyumlu davranılmayacağı şeklinde olabilir. Yataş'ın finansalları iyi gelmesine karşın fon çıkışları yaşayabiliriz hem firma özelinde hem de genel olarak endekste.
    Simdi kendimde soyle aciklayayim. Sizin de yazdiginiz gibi, satis olmayinca kdv toplanmiyor, mobilya sektoru cok fazla sektoru de besliyor haliyle mobilya sektorundeki satislarin artmasi demek yuzlerce baska.sektorun de canlanmasi demek, yabanci yatirimcinin bunu gormesi gerekiyor. Piyasada sicak paranin donmesi mi ekonomi icin.daha avantajli yoksa donmemesi ama vergilerin yuksek tutulmasi mi? Yabancilar bunu biliyordur heralde

2.  Alıntı Originally Posted by fluf Yazıyı Oku
    Simdi kendimde soyle aciklayayim. Sizin de yazdiginiz gibi, satis olmayinca kdv toplanmiyor, mobilya sektoru cok fazla sektoru de besliyor haliyle mobilya sektorundeki satislarin artmasi demek yuzlerce baska.sektorun de canlanmasi demek, yabanci yatirimcinin bunu gormesi gerekiyor. Piyasada sicak paranin donmesi mi ekonomi icin.daha avantajli yoksa donmemesi ama vergilerin yuksek tutulmasi mi? Yabancilar bunu biliyordur heralde
    Bizim ekonomimizde bir aşırı ısınma durumu söz konusu. Bunun oluşmasındaki ana nedenlerden birisi ithal girdi ile üretim yapıp, ürettiğimizin çok büyük kısmını yurtiçi yerleşiklere tüketsinler diye satıyor olmamız. Piyasa sıkıştı, kurlar yükseldi. Bu ithal kalemlerin finansmanı için kullanılan kredilerin geri ödemeleri geldi. Yan bazı faktörlerle birlikte piyasada döviz kıtlığı da başlayınca kur zıpladı. Bu aşırı ısınmanın sonrasında kaçınılmaz bir duraklama olacaktır. Ama sert ama yavaş. Bir şekilde ekonomi soğuyacak.

ÖTV ve KDV indirimi belki bazı sektörleri harekete geçiriyor gibi gözüküyor ancak öte yandan dengeleme sürecini de öteliyor diye düşünüyorum. ÖTV ve KDV indiriminin 2018 yıl sonuna kadar olacağı ve bir daha kesinlikle tekrarlanmayacağı veya sürenin uzatılmayacağı net şekilde izah edilseydi piyasa bunu olumlu fiyatlardı kanımca. Teşvikler ilan edilirken bence bu kısım yeteri netlikte izah edilmedi veya anlaşılamadı.

Yabancı yatırımcı elbette satış olmadığı zaman ÖTV ve KDV zaten oluşmuyor noktasında bilgi sahibi. Ancak yukarıda bahsettiğim gibi YEP'in diğer kalemlerinde belirtilen disiplinin uygulanıp uygulanmayacağı yönünde oluşan soru işaretleri ön plana çıkıyor.

3. Bu yatas ta hiç şansım olmadi 2 ay bekledim tam çıkacağı zaman telefonu kaybettim yine çıktı bu kez ben yildim 20 krs kara biraktim 70 krs kara cikti hemde kac kez ve simdi de düşmek bilmiyor

SM-J500F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by arslankarahan Yazıyı Oku
    Bu yatas ta hiç şansım olmadi 2 ay bekledim tam çıkacağı zaman telefonu kaybettim yine çıktı bu kez ben yildim 20 krs kara biraktim 70 krs kara cikti hemde kac kez ve simdi de düşmek bilmiyor

hedefiniz, 20 kuruş kar imiş, bu nedenle doğru bir hareket yapmışsınız, hedefiniz 70 kuruş olsaydı oraya kadar beklerdiniz, önemli olan hedeflediğinizi kazanmaktır, hayırlı kazançlar,
    yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by fringss Yazıyı Oku
    hedefiniz, 20 kuruş kar imiş, bu nedenle doğru bir hareket yapmışsınız, hedefiniz 70 kuruş olsaydı oraya kadar beklerdiniz, önemli olan hedeflediğinizi kazanmaktır, hayırlı kazançlar,
    Aslında hedefim 20 krs değil tam tersi 4.4 dü ama baya yordu birazda aksilik,şimdi neden düşmüyor anlamadım.

6. [QUOTE=arslankarahan;2916519]Bu yatas ta hiç şansım olmadi 2 ay bekledim tam çıkacağı zaman telefonu kaybettim yine çıktı bu kez ben yildim 20 krs kara biraktim 70 krs kara cikti hemde kac kez ve simdi de düşmek bilmiyor

Sayın arslankarahan kağıt 9 aydır düşüyor zaten 🙂🙂🙂🙂🙂

7. A

SM-G7102 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. A

SM-G7102 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 449/576 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz