Sayfa 348/576 İlkİlk ... 248298338346347348349350358398448 ... SonSon
Arama sonucu : 4605 madde; 2,777 - 2,784 arası.

Konu: YATAS - Yataş

1.  Alıntı Originally Posted by barisg Yazıyı Oku
    Yataş buralara çok hızlı geldi, yabancı dönecek olursa yükseliş gelir, karda satışta teşvikte azalma yok, politika riski düşerse alım gelir, Yataş hikayesi güçlü olan kurumsal bir firma artık.
    Ben 1 TL'den beri buradayım. 1 TL'den de 40 TL'ye çıkmıştı. Her çıkışın bir inişi var. Dolar 5 TL'ye faiz %20'ye endeks 70.000'e göz kırpıyor. Yabancı en çok yüklendiği hisselerden çıkıyor.

Sorun Yataş'da değil, kaynağı belirsiz sıcak paranın bu kadar kontrolsüz giriş çıkışına, "piyasaları bağımsız bırakmak" adı altında izin veren ve göz yumanda.

2-3 defa yazdım ayrıntılı tablo verebilen varsa aylık, haftalık, yıllık satış ve alışları kim yapıyor bakalım diye ama sanırım buradaki yatırımcı profili bu kadar ayrıntılı analiz yapmıyor.

Bu şekilde de mağarada karanlıkta yol aramaktan başka birşey yapmıyoruz.

2.  Alıntı Originally Posted by barisg Yazıyı Oku
    Ben 1 TL'den beri buradayım. 1 TL'den de 40 TL'ye çıkmıştı. Her çıkışın bir inişi var. Dolar 5 TL'ye faiz %20'ye endeks 70.000'e göz kırpıyor. Yabancı en çok yüklendiği hisselerden çıkıyor.

Sorun Yataş'da değil, kaynağı belirsiz sıcak paranın bu kadar kontrolsüz giriş çıkışına, "piyasaları bağımsız bırakmak" adı altında izin veren ve göz yumanda
    Yükseliş trendi başlayınca aynı yabancı geri dönüp alıma geçer. 0.7 TL'den 40 TL'ye getirdiler. 4'den de iyi yerlere gelebilir derim zira fabrikası var, ürünü var, yurtdışı mağazaları var, reklamı var, bayilik ağı var, müşterisi var, kendi ekosistemi var, farklı müşteri kitlesine hitap eden ürün ve farklı markaları var.

Türkiye'de TL ile üretip yurtdışında Avro ile satıyor, döviz açığı sorunu yok.

Tek eksiği temettü, genel müdür onu da sene sonu vermeyi planladığını söyledi zaten.

Ürünü akmaz, kokmaz, satamazsa depoya kaldırır bir sonraki sezon satar. Havayolu şirketi gibi dönemsel etkilerden tokat yemiyor.

Türkiye'de genç olan her insan bir gün evlendiği için mobilyaya ihtiyacı var, dönüp dolaşıp bir yerden alacak. Orta yaş üstü de yarı ömür arttırımı için mobilyasını yeniliyor. Yataş'ın iç pazarı kesinlikle tükenmez.

Piyasadaki en büyük rakibi de pazardan silindi.

Acemşah gibi konuştum ama zamanında onun buradaki tavsiyeleri ile girmiştim, iyiki de girmişim.

Diğer büyük hisselerden yaptığım tüm zararı Yataş tek başına çıkardı benim için. Yataşla devam edeceğim, nasılsa buradan yukarı gidecektir.

3. Harbiden yuh ...bu hisse bölünme vs.olmadanmi bu duruma geldi...yazık hemde çok...
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

4.  Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Harbiden yuh ...bu hisse bölünme vs.olmadanmi bu duruma geldi...yazık hemde çok...
    Siz çok geriden geliyorsunuz anlaşılan. Hisse %250 bedelsiz verdi ve bölündü. 40 TL'den 4.5 TL'ye düşmedi, 20 TL iken %250 oranında bölünerek yeni fiyat 5.36 oldu.

5.36 TL'den 4.38'e düştü.

Alıntı Originally Posted by barisg Yazıyı Oku
    Siz çok geriden geliyorsunuz anlaşılan. Hisse %250 bedelsiz verdi ve bölündü. 40 TL'den 4.5 TL'ye düşmedi, 20 TL iken %250 oranında bölünerek yeni fiyat 5.36 oldu.

5.36 TL'den 4.38'e düştü.
    Eski fiyatla bölünme öncesi 4,58 kaça geliyor

6.  Alıntı Originally Posted by lokasyon Yazıyı Oku
    Eski fiyatla bölünme öncesi 4,58 kaça geliyor
    16,03 geliyorda, yüzme bilmiyon niye çıktın ağaca

TURKCELL T70 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Zarar büyük, umutlar sönük

8. [ATTACH=Haftalık Yabancı Takasında Payı Artan Ve Düşen Hisseler (Lot Sayısı Bazında)
    Attached Images Attached Images

Sayfa 348/576 İlkİlk ... 248298338346347348349350358398448 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •