Sayfa 291/576 İlkİlk ... 191241281289290291292293301341391 ... SonSon
Arama sonucu : 4605 madde; 2,321 - 2,328 arası.

Konu: YATAS - Yataş

1. yine asagi saldi gün sonu kaldirdilar 33.80 e kadar ayni terane donuyor bakalim

2. birde ortaklar yanlisim varsa duzeltin city ve deutsche 28 subattan itibaren yaklasik 2.450.000 lot almis görünüyor. bu fiyatlardan satacaklarsa bu kadar yuklu alim yaparlarmi? beklemek daha mantikli gibi

3. ANALİZ-Yabancı İşlemleri(Deniz Yatırım)
    5 Nisan 2018 09:34

Deniz Yatırım ( http://www.denizyatirim.com.tr ) Tarafından Hazırlanan Analiz Raporu:

"Yabancılar Mart ayında hisse senedi piyasasında 377 mln $'lık net satış yaptı

FED'in şahin açıklamaları ve Moody's'in not indirimi ardından yükselen faizler ve zayıflayan TL'nin etkisiyle yabancılar hisse senedi piyasasında 377 mln $'lık net satış yaptı. Mart ayı ile beraber, hisse senedi piyasasından 3 aylık net çıkış 780 mln $'a yükselmiş oldu.

Ayen Enerji (28 mln $), Yataş (17 mln $), Emlak GYO (12 mln $), Trakya Cam (11 mln $) ve Sabancı Holding (11 mln $) en çok alınan beş hisse oldu.

Satış tarafında ise bankalar ve 4Ç17 sonuçları hayal kırıklığı yaratan şirketleri görüyoruz. Türk Hava Yolları (95 mln $), Vakıf Bank (35 mln $), Tüpraş (28 mln $), Halkbank (24 mln $) ve Garanti Bankası (23 mln $) yabancılar tarafından en çok satış gören beş hisse oldu. (Kaynak: Borsa Istanbul) En çok En çok yabancı girişi $ mln yabancı çıkışı $ mln Ayen Enerji 27.8 Türk Hava Yolları -94.7 Yataş 16.5 Vakıf Bank -34.7 Emlak GYO 12.2 Tüpraş -27.5 Trakya Cam 11.2 Halkbank -23.9 Sabanci Holding 10.6 Garanti Bank -23.1 Soda Sanayi 10.2 Koç Holding -22.9 SASA 8.6 Isbank -22.8 Turk Telekom 8.0 Ereğli Demir Celik -21.8 Ege Endustri 7.9 Zorlu Enerji -21.6 Anadolu Hayat 7.2 Akbank -21.1 (Kaynak: Borsa Istanbul)

4. Bölünme hangi tarihte olacak acaba ?

5. genel kurul hangi tarihte acaba?

Bu yıl Genel Kurul tarihi henüz açıklanmadı.
    Genelde Haziran - Temmuz gibi oluyor.
    Bölünme de Genel Kurul'dan sonra olur...

7. Arkadaşlar 2015 yılında yaklaşık 4750-5000 adet 1,72 maliyetli yataşlarım vardı ama ben onları 1,90 civarlarından vermiştim...o günden beridir uzaktan uzağa izliyorum yataşı...tabi o geçmişte şirket büyüme politikaları izliyordu ve henüz meyvelerini almaya başlamış değildi...

şimdi bilançosunu incelediğimde ciro ve kar olarak çok büyüdüğünü görüyorum..yanlız hisse fk oranı şu anda 20 civarlarındadır...bu çok yüksek bir orandır...hisse bedelsiz verdiğine göre temel olarak hakkettiği yer neresi ise orada dengelenecektir...bedelsiz verilirken veya bedelli verilirken hisseler bazen aşırı ve gerçek dışı çıkışlar yaparlar ama bölünme gerçekleştiği anda hisse hızla temel olarak ederi neyse oraya iner...

ama yataşa baktığımızda çok yüksek bir fk da olduğunu görüyoruz...galiba bölünmeden önce hakkı neyse oraya inecek görünüyor...teknik olarak 29-30 tl ler desteğidir...ama düşüş iştahına bakıldığında burada durup durmayacağı bile şüphelidir...bu hissede tahta yapıcının büyük etkisi muhakak vardır ki hisseyi çok agresif çıkarmıştır...biraz da karar onundur ama temeline bakacak olursak bana göre temkinli olmakta fayda var...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

8. yeni ödenmiş sermayesinin 149 milyonlara çıkması demek piyasda lotlarının da artacağı anlamına gelir buda hissenin derinliği artırır...bu olumlu bir şeydir...ama kötü bir yanı da artık eskisi gibi agresif hareket edemeyebileceği ihtimali doğar...yani buda hissenin temel rasyolarına daha çok yakın olmaya çalışacağını işaret eder...o yüzden de eğri oturup doğru düşünmek gerekiyor..bu hissenin temel olarak ederi nedir ??? bence temelci arkadaşların bunun üzerinde çalışmalarında fayda var....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Sayfa 291/576 İlkİlk ... 191241281289290291292293301341391 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •