Sayfa 415/576 İlkİlk ... 315365405413414415416417425465515 ... SonSon
Arama sonucu : 4605 madde; 3,313 - 3,320 arası.

Konu: YATAS - Yataş

1.  Alıntı Originally Posted by heymen44 Yazıyı Oku
    keko hissedermisin ciktinmi

Yatırım Tavsiyesi Değildir!
    3,27 ile 30 bin adet almıştım dostum..hepsini 3,45 ortalama ile verdim...gördüğünüz gibi hisse 3,54 ten ve oldukça güzel bir yerden kapattı...bir iki saat sabretseydim daha da güzel kar edecektim...benim hissem kafein hissesidir...yataşı günlük denemek istedim...temel olarak beğenmediğim hisseye girmem...yataş hakında söylediklerimin arkasındayım...dolar düşer veya yataya bağlarsa türkiye ekonomisi toparlanır ...insanlar dolarlarını bozup ihtiyaçlarını alır buda ekonomiye can katar..

merkezin bu günkü faiz artışının önemli etkileri olacaktır..kesin işi çözmeyecektir ama önemli etkileri olacaktır...bu sırada bir çok hisse soluklanacaktır...yataş yapısı itibari ile agresiftir...bölündükten sonraki fiyatı olan zirvesi 10,5 civarlarıdır...dolayısı ile 3 kat geriye çekilmiştir...buda hisseye her daim agresiflik katacaktır...

yataş trade etmeye de uygundur...şartlar bozulmazsa ?? ilk etapta 4,00 civarlarını yoklar...

peki o kadar uygun gördüğün yataşta neden karar kılmayıp kafein aldım...aslında ikisi arasında gidip geldim...kısada yataşın daha agresif çıkacağını tahmin ediyorum...ama eğer kafinde beklediğim güzel bilanço gelirse orta ve uzunda kafein daha iyi çıkar...ben orta ve uzunu düşünerek kafeini tercih ettim...artık iyi mi ettim bilmiyorum..bakalım nasibimizde neler olacak..???

ben hepimize başarılar diliyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. yataşta sürekli açılan yeni şübeler..yeni alınan markanın vereceği ivme ...vede yurtdışı açılacak yeni şubeler şirketi olumlu etkileyecektir...bir de arkadaşların topikte dediği gibi sünger hammadesinin de fiyatı düşmüş ise ?? ve tabi diğer maliyetlerde de düşme varsa şirket her halükarda iyileşir...

yanlız yataşta bir miktar artan borçluluk var ve yine bir miktar da döviz bazlı borcu var...bunlar karı törpüleme etkisi yapar ama yukarıda da dediğim gibi yapacağı yeni yatırımlar ve büyümeler ile o etkiyi sınırlayabilir...

kafeini tercih etmemin bir nedeni de yazılımların fk oranlarının her zaman yüksek olmasıdır..yani az bir kar ile çok yüksek fiyatlara çıkabilme potansiyelleridir...kafeinde de önümüzdeki süreçte bilançolarında iyi karlar bekliyorum...

son anda yataşları satmaya karar verdim...hatta bir ara yataşları tutup elimdeki kafeinlerin büyük bir kısmını satmak geçti aklımdan...ama kafein biraz da sığ olunca o fikrimden de vazgeçtim...sonuçta ikisi de güzeldir benim gözümde...dediğim gibi kısada belki yataş daha iyi çıkabilir ama orta ve uzunda fikrim kafeinin daha iyi çıkacağı yönündedir...bir de yaklaşık bir aydır kafeinde olunca huyunu suyunu da öğrenince insan kendi hissesinde kendini daha rahat hissediyor...

öyle işte arkadaşlar...gönlüm sizden yanadır ..ben sizlere de bana da başarılar diliyorum..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. keko kardesim allah razı olsun tesekkurler

4. ne olur yataş forumdaslar az ses verin

5. Beklemedeyiz bakalım, bir Mavi örneği neden olmasın

6. İş yatırım hedefi 5.90 dan 4.90 a çekmiş bugün (17.09.2018) yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by sarpdağ Yazıyı Oku
    İş yatırım hedefi 5.90 dan 4.90 a çekmiş bugün (17.09.2018) yatırım tavsiyesi değildir.
    4,90 a gelsin kurban keserim.... ytd
    yatırım tavsiyesi değildir.

8. Halk Yatırım
    †@halkyatirim

#YATAS, #MPARK, #MGROS, #TTKOM ve #TRGYO ucuz, #DOCO, #ANSGR, #SISE, #ALBRK ve #SODA pahalı bulunuyor. https://bit.ly/2QFocYf #bist #yatirimdanismanligi
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 415/576 İlkİlk ... 315365405413414415416417425465515 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •