Sayfa 306/395 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356 ... SonSon
Arama sonucu : 3153 madde; 2,441 - 2,448 arası.

Konu: INDES - İndeks Bilgisayar

1. Neymiş döviz pozisyonu çokmuş.
    1 Ekim dolar 7,72
    Hala dövizden karda.
    Aralık sonu ne kadar düşer bilmem ama şimdilik döviz zararı yok.
    Döviz geçen aya göre düştü, satışlar artar en iyi dönemi son çeyrek, sorun ne o zaman.
    Şirket sahipsiz kalmış.
    Rüzgar nerden eserse.Canım ne isterse.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, şahsi fikrimdir.

2.  Alıntı Originally Posted by 1selm Yazıyı Oku
    Bu şirketleri borsaya halka niye açıyorlar ayıp ya.
    Dost meclislerinde muhabbet olsun torba dolsun diye mi.
    Benimde borsada şirketim var demek için herhalde.
    Aynen oyle...pandeminin olumlu etkiledigi nadir sektor ama zalim erolun eline dusmusuz..

Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    Aynen oyle...pandeminin olumlu etkiledigi nadir sektor ama zalim erolun eline dusmusuz..
    zalim erolun eline bende düştüm. bu gün hadi binlot alayım dedim tam 20 basamak asagı geldi . yarında 20 basamak giderse ben zarar falan demem satarım. Bu ara aranıza hoşgeldimmi acaba?

4.  Alıntı Originally Posted by hasan polat Yazıyı Oku
    zalim erolun eline bende düştüm. bu gün hadi binlot alayım dedim tam 20 basamak asagı geldi . yarında 20 basamak giderse ben zarar falan demem satarım. Bu ara aranıza hoşgeldimmi acaba?
    Hayirlisi olsun hasan bey siz yas tahtaya ayak basmazsiniz...bu hisse benim bütün bilgi birikimimi çöp etti umarim ugurlu gelirsiniz..

Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    Hayirlisi olsun hasan bey siz yas tahtaya ayak basmazsiniz...bu hisse benim bütün bilgi birikimimi çöp etti umarim ugurlu gelirsiniz..
    Sayın Treder yas tahtaya basmamak konusunda galıba haklısınız ben hisse seçerken sirketlerin işletme sermayeleri varmı yoksa banka kredisiylemi işi götürüyorlar ona çok bakarım. bu sirketinde yuvarlak söylüyorum en az 500 milyon işletme sermayesi var ve enazından stogunu kendi parası ile tutuyor ben az temelciyim fakat çok iyi temel analiz yapan kimseler var ben onlarıda takip ediyorum. hisseyi gözüm tuttu ama zalım erolden haberim yoktu. ben kesin ugurlu gelmem çunki ugur dagıtacak mistik güçlere sahip degilim. Yarında hisse düşer ve ben satıp çıkarsam burada son veda için birşeyler yazarım.

6. Bu kadar dandik bir hissenin borsada olmasi cayiz degil...

7. Bence Macd günlükte kessin yukarı, ki nerdeyse kesmiş buda çıkacak hemde Şubat ayına kadar inişli çıkışlı.

Tek sıkıntı yabancı dediğimiz oran.
    Patron mu yabancı olan bilmiyorum ama yabancı kısa zamanda payını %50 lere çıkarırsa (geçen sene %62 lerdeymiş şimdi %10 larda)hisse ciddi hareketlenir.
    Banka holding ve sanayi şirketlerine giriş başladı.İndese girmiyorlar şimdilik çünkü sığ kolay çıkamazlar.
    Ya önemli haberler bekliyorlar girmek için (olumlu ya da olumsuz)
    Ya da farklı kurumlar üzerinden toplamaya başladılar.
    Bir gün bakacağız yabancı oranı %30 sonra %40 ne oluyor ne zaman aldılar derken uçup gidecek belki de.

8. Son 5 yılda İNDES % 273 değer kazanmış.
    KAREL % 1166
    LİNK % 1030
    ARENA %1007
    ARMADA %763
    DESPC %459

İNDES in piyasadan alacağı çok bence

piyasa değeri 116 milyon dolar civarı 2018 de 260 milyon doları görmüş.
    f/k oranı 6,40 2014 yılında 70 f/k oranını görmüş.

Hayırlısı diyelim nasipte varsa görürüz.

Sayfa 306/395 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •