Sayfa 50/395 İlkİlk ... 40484950515260100150 ... SonSon
Arama sonucu : 3155 madde; 393 - 400 arası.

Konu: INDES - İndeks Bilgisayar

1. Bugün lotları biraz artırma fırsatı veren gediğe her ne kadar tahtanın içine tükürse de teşekkür ederim. ver yukardan al aşağıdan

2. Arkadaşlar yıl sonu Net Kar beklentim 80 milyon civarı. Sizin bu konudaki görüşlerinizi alabilir miyim?

3. Bir de merak ettiğim HSBC aldığı bu lotları artırmayı düşünecek midir?

Ben 80 mln kara ulaşabşleceğini sanmıyorum. 75 civarı bekliyorum.
    Şayet tahmininiz olur da 80 yaparsa yıllık karını, eski zirvesi olan 14 lere yolculuk hızlı gerçekleşir.
    75 bile bence süper bir performans olur ve sektörüne ve de genel ortalamalara göre zirveye yolculuk ivme kazanır.

son günlerde işlem hacminin artması ve yabancı ilgisinin sürmesi, üstelik alfanor ortağın hisselerini özel emirle başkaca kurumsal yatırımcılara aktarması, sanki bir sıkışma ve patlamanın ayak izleri gibi görmeye çalışıyorum.
    Bist 100 e dahil olduktan sonra daha ilgi çekmeye de başladı.
    Yıl sonu bilançosunu bir görelim hele, net nAkdi pozitife dönen, özserrmaye karlılığı %20 ye yürüyen tecrübeli ve saygın- güvenilir bir teknoloji hardware şirketinden bahsediyoruz.
    Popüler olmayı sürdürecektir.
    Biraz sabırla 1-2 ay daha gözlemek ve pozisyonda beklemek iyi sonuçlar doğuracaktır bence.

6.  Alıntı Originally Posted by abcd Yazıyı Oku
    Ben 80 mln kara ulaşabşleceğini sanmıyorum. 75 civarı bekliyorum.
    Şayet tahmininiz olur da 80 yaparsa yıllık karını, eski zirvesi olan 14 lere yolculuk hızlı gerçekleşir.
    75 bile bence süper bir performans olur ve sektörüne ve de genel ortalamalara göre zirveye yolculuk ivme kazanır.
    ortak 80 olmaz 75 olur. Bilanço lara baktığımız zaman hep son çeyrekte kar patlaması olmuş. Ayrıca son zamanlarda düşen kredi oranları satışları olumlu olarak etkilemiş olmalı. Inşallah beklediğimiz gibi 75 -80 civarı kar gelirse net minimum 70 krs temettü beklentisi olur. O da tatil parası çıktı demektir. Ytd

Geçen sene son çeyrekte 833 milyon küsür ciro yapmış.Bu sene son çeyrekte müthiş kampanyalar yapıldı.Bence bu ciroyu katlar.
    Kar konusu ayrı bir konu.Geçen sene dolar bazında 26.675.247 USD net karla kapatmış.Dokuzuncu ayda 10.699.658 USD net karı var geçen seneki net dolar karını yakalaması için yaklaşık 16 milyon USD net kar gerekli oda TL bazında 160 milyon civarı güzel olurdu.
    Paylaşımlarım 6362 sayılı SPK nun ilgili maddelerinde belirtildiği üzere kesinlikte yatırım tavsiye niteliği taşımaz.

Alıntı Originally Posted by yavuzby Yazıyı Oku
    Geçen sene son çeyrekte 833 milyon küsür ciro yapmış.Bu sene son çeyrekte müthiş kampanyalar yapıldı.Bence bu ciroyu katlar.
    Kar konusu ayrı bir konu.Geçen sene dolar bazında 26.675.247 USD net karla kapatmış.Dokuzuncu ayda 10.699.658 USD net karı var geçen seneki net dolar karını yakalaması için yaklaşık 16 milyon USD net kar gerekli oda TL bazında 160 milyon civarı güzel olurdu.
    Keşke dediğiniz gibi olsa net kar rakamı ama imkansız.
    Bu hisseye 2 ay önce girdim, daha öncesini ancak mali tablo dipnotlarından okuyarak anlayabiliyorum doğal olarak.
    Finansal raporlar ve dipnotlarını incelediğimizde , 2018 ve 2017 yılında faaliyet dışı gelirler dolayısıyla net kar rakamı her 2 yıl da yüksek açıklanmış. Yatırım faaliyetlerinden gelirler başlığı altında, 2017 yılında 110 mln, 2018 de 75 mln TL extra gelir yazılmış.
    Sebebi, grup şirketlerine ait Sarıyer de bulunan bir gayrimenkul ün hasılat paylaşımı esasına göre satışıyla alakalı. Ortaya çıkan gayrimenkulün bir kısmı , yatırım amaçlı taşınmazlar adıyla şirketin aktifinde kalmış, kalanı satılarak paraya çevrilmiş.
    Doğru zamanlamayla harika bir iş yapmış şirket, yani ülkemizde finansal kriz başlamadan hemen önce bu kararı vererek, projeyi yaptırmış ve tamamlayıp satışını yaparak parayı da tahsil ederek, hem borçlarını kapatmış ve pozitif net nakite geçmiş, hem de özsermayesini güçlendirmiş. O projeyi yapmakta ve karar vermekte biraz geç kalsalardı, geçen yıl veya bugünlerde hatta önümüzdeki bir kaç yıl içinde inşaat piyasasının içinde bulunduğu kriz dolayısıyla asla yapamazlardı. Bu da hem şirket yönetimi ve karar vericilerin başarısı, hem de bir miktar piyasa şansıyla olmuş. Sonuçta iyi iş yapmışlar bugün baktığımızda.
    Özetle, hasılat paylaşımlı gayrimenkul satışıyla ilgili yatırım faaliyetlerinden elde edilen gelir ve proje 2018 yılında tamamlanmış, yani tekrar etmeyecek bir kerelik , faaliyet dışı gelirlerdi onlar.
    Ciroya ve faaliyet karına dönersek, her çeyrek benzer cirolar yapıyor şirket, çeyrek başına 1 mlyr civarı, çeyrek bazda karlar da benzer, sadece geçen yılın son çeeğinde kar marjı biraz daha iyiymiş. Sebebini bilmiyorum. Döviz kurlarına bağlı olarak 2019 son çeyrek karı biraz daha fazla gelebilir ve eldeki stoklar ve eski maliyetler dolayısıyla yine biraz daha karlı bir son çeyrek olabilir.
    Ama bu senaryo da bile yıllık net karın 80 ni geçmesinin büyük bir başarı (inşallah) olacağını okuyabiliyorum.
    Sonuçta yıllık net kar mukayesesi yapmak artık doğru değil ama yıllık faaliyet karını karşılaştırmak ve iyi takip etmek lazım, çünkü şirketin ana faaliyeti önemli olan.
    Ama rasyoları , performansı, şirketin gelişimi, ortaklık yapısı ve karar verici patron veya yöneticilerin genelda başarılı götürdükleri, ve bundan sonra da teknolojiyle ilgili sektöre hardware lojistiği sağlayan, organizasyonu ve pazar payı gayet iyi olan , nihayetinde gelişen ve popüler bir sektör olarak daha iyi ve umutlu bir geleceği olan sektör ve şirket diyebiliriz.
    Böyle olunca, rakamlar ve sonuçlar zaten tatmin edici gelmeye devam edecektir.
    Elbette bizim için olan ise, bu gelişmelerin fiyata da yansıması. Bence yansıyacaktır zamanla.
    Ortak olarak güvenli bir şekilde bekleyeceğimiz bir hisse gibi görünüyor.
    İyi bir 2020 diliyom

Sayfa 50/395 İlkİlk ... 40484950515260100150 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •