Sayfa 55/395 İlkİlk ... 545535455565765105155 ... SonSon
Arama sonucu : 3155 madde; 433 - 440 arası.

Konu: INDES - İndeks Bilgisayar

Paylaşımlarım 6362 sayılı SPK nun ilgili maddelerinde belirtildiği üzere kesinlikte yatırım tavsiye niteliği taşımaz.

2.  Alıntı Originally Posted by yavuzby Yazıyı Oku
    Teşekkürler

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by pamuk Yazıyı Oku
    14 leri ne zaman görecez acaba?

Ne dediniz?

4. Arkadaşlar bu daha önce yayınlandı mı bilmiyorum. Ben alıntı yaparak yayınlıyorum. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Neden İNDES...

İNDEX

Büyük markalarında aralarında olduğu birçok teknoloji ürünler, bilgisayar sarf malzeme,Cep ,televizyon,telefonu,tablet,kamera…vs gibi ürünlerin satışını yapan geniş bir ağa sahip olan güçlü bir şirket.Bu şirketi seçmedeki amacımızın pazarın lider konumunda olması.

‘’Acer,Apc,Apple,Asus,epson,General mobile.Zte,htc,huawi,canon ,lenova,Microsoft,Lg,Sony,Samsung ‘’ gibi dev markalarların ürünlerini pazarlıyor.

Daha da sayamadığım birçok marka var.

Ve bizzat Apple’ın Yetkili distribütör.

Geniş bir dağıtım ağına sahip.

Özellikle son 1,50-2 senedir.Pazarda daralam mevcut fakat bu süreçte dahi şirket dengelenmeyi güzel sağladı.

1 senedir cirosunu daralan pazarda korumayı başardı.

Özellikle kredi faizlerinin düşmesi, bu tarz teknolojik ürün satan atağa geçirebilir.

Özellikle Bağlı ortaklı yapısının güçlü olması da yine şirketin sektörde elini bir hayli güçlendiriyor.

Datagate Bilgisayar Malzemeleri A.Ş. 30.000.000 TL % 59,24
    Neteks Teknoloji Ürünleri A.Ş. 1.100.000 TL % 50,00
    İnfin Bilgisayar Ticaret A.Ş. 50.000 TL % 99,80
    Artım Bilişim Çözüm ve Dağıtım A.Ş 1.210.000 TL % 100,00
    Teklos Teknoloji Lojistik A.Ş. 5.000.000 TL % 99,99
    ve

Grup şirketleri,

Despec Bilgisayar Pazarlama ve Ticaret A.Ş. 23.000.000 TL

Güçlü ortaklı yapısı şirketi daima en zor şartlarda dahi dinamik tutmaktadır.

Örneğin Artım Bilişim.

bt endüstrisinde öncü bir firma olma yolundadır.İlerleyen dönemde bu şirketin adını yine sıkça duyabiliriz.

Şimdi siz bt nedir diye soracaksınız o zaman onu da açıklayayım;

BT ,Bilgisayar Teknolojileri'nin kısaltılmasıyla ortaya çıkan güncel teknoloji ürünlerini inceleyen meslek türüdür. Bunun yanında bilgi iletişim teknolojileri ve bilişim teknolojilerinin kısaltması olarak da adlandırılmakta ve içerisinde yeni ve bilgisayar destekli tüm iş kollarına uzanan çok geniş bir yelpazeyi temsil etmektedir.

Böyle bir şirketi bünyesinde bulundurması bu şirket için ayrı bir avantajdır.

Artık Bilişi;(Siteden alıntı)

Kanal iş ortakları için katma değerli dağıtıcı firma olmak amacıyla 2003 yılında İstanbul’da kurulan Artım Bilişim A.Ş., dağıtımını üstlenmiş olduğu ürün ve servisler için BT endüstrisinde öncü firma olmayı hedeflemektedir. Halen 27 personel ile İstanbul ve Ankara’daki ofislerinde BT dünyasının gereksinimlerini karşılamaya devam etmektedir. Artım Bilişim, 2011 yılından itibaren tüm çözümlerini, Index Grup güvencesi altında sizlere ulaştırmaya devam edecektir.

Artım, 2014 yılı faaliyetlerinden Bağımsız Denetimden geçmiş ve Sermaye Piyasası Mevzuattı uyarınca Uluslararası Finansal Raporlama Standartlarına göre düzenlenmiş finansal tablolara göre 61.568.658 TL satış geliri elde etmiştir. Şirket, söz konusu mali tablolara göre 2014 yılında 2.508.561 TL faaliyet karı ve 1.637.313 TL net kar elde etmiştir.

DGATE

ÜRÜN YELPAZESİ

“Akıllı Telefonlar” olmak üzere, “Mobil Cihazlar” (Tablet ve Taşınabilir PC) , “Mobil Cihaz Aksesuarları”, “Modem”,” Giyilebilir Teknolojiler” “Türk Telekom GSM hatları”, “Sanal ve Fiziki TL” ürün ve hizmetlerinin satış ve dağıtım faaliyetlerinde bulunmaktadır.

MARKALAR

Şirket bugün başta Apple ve Samsung olmak üzere LG, SONY, HTC, Huawei, Lenovo, Alcatel, Vestel, General Mobile, Casper gibi birçok uluslararası ve ulusal markalı Akıllı Telefon ve Teknoloji ürünlerinin Türk Telekom tarafında yetkilendirilmiş distribütörü konumundadır. Datagate A.Ş. aynı zamanda Türk Telekom kanalına Apple markalı ürünleri sağlayan Master Distribütörü olarak görev yapmaktadır.

Netex

Şirket, kurumsal ağ sistemleri alanında Cisco, HP Networking, Juniper ve Avocent gibi firmaların ürünlerinin yanı sıra Avaya’ya ait Kurumsal Santral Sistemlerini, HCS, Corning, Panduit Firmalarının yapısal kablolama ürünlerini, Check Point ve Bluecat Networks firmalarının Ağ güvenliği ürünlerini dağıtmaktadır.

Despc

Despec’in, dünyanın önde gelen markalarından oluşan geniş bir ürün portföyüne sahiptir. HP ürünleri (özellikle yazıcı toner ve kartuşları) satışların büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Şirketin dağıtımını üstlendiği diğer ürünler Canon, Xerox, Lexmark, Epson, Samsung, IBM, Trust, Targus, Jabra, Steelseries, Dexim’ dir.

Teklos Teknoloji Lojistik (Siteden alıntı)

03.01.1973 tarihinde Karadeniz Örme Sanayi A.Ş. olarak tekstil sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulmuştur. 2006 Mart ayında İndeks, lojistik merkezi olarak kullanılmak üzere 39.761 m2 arsa üzerine kurulmuş, 18.969 m2 kapalı alanı bulunan Karadeniz Örme A.Ş.’yi satın alarak sektördeki önemli ve büyük yatırımlardan birine daha imza atmıştır. Karadeniz Örme Sanayi A.Ş.’nin şirket ünvanı Teklos Teknoloji Lojistik Hizmetler A.Ş. olarak değiştirilmiş ve şirketin iştigal konusu, lojistik hizmetleri yapmaya uygun hale getirilmiştir. Teklos Teknoloji Lojistik A.Ş. Index Grup şirketlerine lojistik hizmeti vermesinin yanında, Vodafone, Brightstar ve Türk Telekom gibi şirketlere de IT lojistik hizmeti sağlamaktadır. Gelecekte bilişim teknolojileri konusunda faaliyet gösteren diğer şirketlere de lojistik hizmetleri vermeyi planlamaktadır. Sadece grup şirketlerinin 2006 yılında yaklaşık 8,8 milyon adet teknoloji ürünü dağıtımı yaptığı düşünüldüğünde, Teklos A.Ş.’nin kısa sürede orta ölçekli bir lojistik şirketinin dağıtım ölçeğine ulaşmasını beklemekteyiz. Şirket merkezi 26.10.2006 tarihinde yeni yerine taşınmıştır.

Görüldüğü gibi şirkete ait şirketlerin güçlü bir yapısı mevcut.Her biri de kendi alanlarında başarılı şirketler.Durum böyle olunca ilerleyen dönemde bu tarz geniş yelpazeli şirketlerin ön-plana çıkması kaçınılmaz olur.

Şirket;

2019/9 döneminde 3.068.686.565 ciro elde etmiştir.Aynı dönemde 156.944.662 brüt kar elde etmiştir.

Şirketin brüt kar oranı %5’tir.

Aynı dönemde şirket 97.544.779 ESAS faaliyet karı elde etmiştir.

Şirket Esas faaliyet karının 4 katı ile işlem görmektedir.

Şimdi baktığımızda bu tarz güçlü otlaklığı olan bir şirketin senelik 3,5-4 m civarında ciro elde eden bir şirketin piyasa değeri 400 m civarındadır.

Bu sene 4 m civarında ciro sürpriz olmaz.

4 m ciroda 200 m ‘ye yakın brüt kar

130-140 m’de esas faaliyet kari elde edebilir.

Ortalama şirketin esas faaliyet karının 4 katı ile işlem gördüğünü hesap edersek

Sene sonunda 550-600 m arasında işlem görmesi sürpriz değildir.

Asıl gelişimin 2020 senesinde olacağını düşünüyorum.Özellikle ilk çeyrek bu sektör açısından olumlu geçecektir.

Şirket 4,06 fk ile işlem görmektedir.

%32 özsermaye karlılığı mevcuttur.

Bu da önemli bir rakamdır.

2019/9

448.951.824 öz-kaynak elde etmiştir.

Bir önceki döneme göre öz-kaynaklar %35 artmıştır.

Cari oranı 1,31’dir bu da bu sektör için gayet makuldur.

Toplam borç/Toplam AKTİFLER oranı 0,73’tür

Şirketin döviz posizyonuna baktığımızda artıdadır.Özellikle böyle sıkıntılı dönemlerde döviz açığının olmaması da gayet güzel.

Tabiki sattığı ürünlerin hepsini döviz kuru üzerinde almaktadır.Bu da ayrı bir konudur.

Bundan sonraki süreçte yine yurtdışında büyük şirketler ile yapacağı anlaşmaları takip edeceğiz

ADEM AYAN

2023 sonu Bist 8000?

6. Dgate gidiyor, bu mızmızlanıyor...

7. Fazla paylaşım yapan biri değilim ama buradaki seslige dayanamayacam, yazacam. Hisse son zamanlardaki en iyi yükselişini yapıyor, hiç yazan yok. Şirket sağlam ve köklü bir şirket. Sektörün öncü şirketi. Çok iyi iş bağlantıları var. Fazla borcu falanda yok. Önü açık yani. Hiç içinde birşey olan, bunu burada paylaşacak olan kimse yokmu yani burada..

8. endeks 100binlerdeyken şu hareketi yapsa herkez koşulsuz beklerdi ama şimdi bist rekor kırıyor hemde ekonomik kriz var derken....şimdi herkezin bir gözü indeste bir gözü bistte..... parmakta satta nasıl olacak böyle?

Sayfa 55/395 İlkİlk ... 545535455565765105155 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •