Sayfa 99/395 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon
Arama sonucu : 3158 madde; 785 - 792 arası.

Konu: INDES - İndeks Bilgisayar

1. Yukarıda ki yazımın üzerine bana şöyle sorabilir siniz ;

adam her sene temettü veriyor , yatırımcıyı düşünmese neden temettü versin ?

İndes 'te erol bilecik 'in temettü imtiyazı var....

her sene elde edilen kardan , yedekler vs... ayrıldıktan sonra yatırımcı normal temettüsünü alıyor....

geriye kalan kardan erol bilecik % 5 ekstra temettü alıyor...buna temettü imtiyazı diyoruz....

inanın bana patronun bu temettü imtiyazı olmasa 5 kuruş bile temettü vermez....

2. Piyasada o kadar namussuz patron varki Erol bey bunlarla aynı kefeye koymak bence abesleştigal den öteye gitmez.Temettu desen var nakit desen var defans desen var sektör desen lider bir tek bunu fiyata yansıtmada sorun yaşıyor işte ordada sabır devreye giriyor. Sabırlı olan çorbayı içer.

3.  Alıntı Originally Posted by Altay Yazıyı Oku
    Patronun bu yaptığı etik değil....Kriz ortamında nakit kraldır diyoruz ya, işte adam kendine nakit yaratıyor....

Bir yıl sonra da aynı malı dgate borsada yatırımcılara satacak...Bu söylediğimi yazın bir kenara....

İkinci olarak, " alfanor " indes 'in yabancı ortağı biliyorsunuz...Bunlar indes 'in % 20 hissesini 4 TL den aldılar...Aldıkları temettülerle maliyetlerini 1 TL ye düşürüp bütün hisseleri borsada 9 TL ye küçük yatırımcıya sattılar....indes in halka açıklık oranı % 65 'e çıktı...peki soruyorum size alfanor indes 'ne kattı değer olarak ? 1 koyup 9 alıp cebini doldurup gitti...

tartışıyoruz burada, indes diğer bilişimlere göre geri kaldı, F/K düşük 14,30 zirvesi var niye ucuz vs vs.......

halbuki sebep alfanor satışı ve bunlara müsade eden patronun ta kendisi...

Erol Bilecik borsadaki indes yatırımcısını limon gibi sıkıyor....

yabancı bu oyunlardan bıktığı için pes etti artık ve indes ten çıkıyor... doğru da yapıyor....

Erol Bilecik borsada ki yatırımcılarına bakış açısını değiştirmediği müddetçe indes 'te değişen birşey olmaz...
    Evet doğru söze ne denir.
    Birgün kendisi ile baş başa kalır.
    Kendisi çalar (uydu da) kendisi oynar

CPH1951 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Geçen hafta yabancı 1.264.682 adet hisseyi elinden çıkarmış. Elin oğlu işi biliyor. Bu hafta hissenin düşeceğinin kanıtı. Genel anlamda tüm piyasalarda hava olumsuz.

5. yabanci satisi bitince onumuzu daha iyi goruruz..vakti ve nakti olan kaybetmez

6. Bilanço tarihi ne zaman ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

borsanın meşhur dümenidir (bizim ahmet mergen de bilir ki) bir kurum alış yapar yabancılar aldı denir aynı kurum satar yabancılar sattı denir.ben şimdi tahta sahibi olsam ve yolacak kaz arasam yabancılara hisse aldığı bilinen bir aracı kurumdan her gün dikkat çekecek ölçüde mal alırım. tabi ki karşı tarafta satan da ben olmak kaydıyla.tavan yaparım birkaç kez.al takke ver külah.sitelerde ve sosyal medyada üç kuruş paraya yazanlara da birkaç kemik atarım.kazlar gelince ellerine tutuşturup yabancı kurumda tuttuğum malları satmaya başlarım.maliyet sıfır çünki. ne olur o zaman yabancı mal çıkıyor olur.yine sitelerde üç beş kemik karşılığı kıyameti kopartıp kuzu kuzu zararda bekleyen kazların umutlarını da kırdırırım. hatta bana ve şirketime inandırıcı olsun diye ağır cümleler yazdırtırım. eh küçük yatırımcı da aptal değil.kol bacak kesme diye bir hikaye ezberletilmiş ya güm diye satar garibim. e n oldu şimdi.aradaki antep baklavalarını kim yuttu. valla kimse kızmasın ,maksat sinir ayarı yapmak değil muhabbet olsun.anlayana.kızana da sevinene de eyvallah.
    yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.şahsi değerlendirmelerimdir.

8.  Alıntı Originally Posted by kagan_44 Yazıyı Oku
    Piyasada o kadar namussuz patron varki Erol bey bunlarla aynı kefeye koymak bence abesleştigal den öteye gitmez.Temettu desen var nakit desen var defans desen var sektör desen lider bir tek bunu fiyata yansıtmada sorun yaşıyor işte ordada sabır devreye giriyor. Sabırlı olan çorbayı içer.
    sn kagan 44 sabırlık birşey kalmadı firma grafigine bakıldıgında dürüstlük abidesi görmüyorum...patron daha ucuza düşmeden geri alım yapmıyor sanırım dürüst firma bunu yapmaz bu fırsatçılıktır... Covid-19 fırsatlığının başka yüzü.Geri alım yapmadıgı sürecede kimse bu cenazeyi kaldırmaz gelen yükseltip satar böyle ...koca ana firma düştüğü yerden kalkamadı parasına kıyıpta çok değerli şirketinin kağıdını alsın açıksa söyleyeyim benim maliyetimde bir çok kişi gibi %25 zararda malda yakalandım ...ve bunu yapan ve halen göz yuman patronun etik ve dürüstlüğü malesef sorgulanır...bakın açıkça 12 üzeri elimdeki malı alsın başına çalsın sabır falan kalmadı kimsede hisse denen şey çöp artık. zaten lira yerde sürünüyor paramız burda geri çekilmeye devam ediyor külliyen zarardayız...patron veya kimse artık grupmu bilmem halen %3 ler gibi günlerce yükseltip reklamla yine ky verdiler ...

borsaymış finasmış büyük iktisat dahisi vs ...sadece hiç okul bile okumamış zır cahil bile olsaydık sadece altın alıp kenarda dursaymışım hep nakitimi hemde sağlığımı korurdum...20 yıllık borsa hayatım da hep rezillik kazanıp çıkmadıgınız sürece paranızı kaybedersiniz hep kahveci yani patron kazanır resmen patronlar reelde 1 lira değerindeki hisselerini bizlere itelediler ben kendi namıma mal gibi aldım.kendisi almıyor niye neyi bekliyor 3-4 lirayamı alacak.resmen patron ne isterse o oluyor bu borsa sakat ve çıkamıyorum ...ne agız kaldı ne dil tüm vucüt beyinde yandı artık.

al-sat değldir.

Sayfa 99/395 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •