Sayfa 128/395 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178228 ... SonSon
Arama sonucu : 3155 madde; 1,017 - 1,024 arası.

Konu: INDES - İndeks Bilgisayar

1. Grup şirketlerini tek çatı altında birleştirecekleri gibi bir söylenti geldi kulağıma..
    Acaba ne getirir? Ne götürür?
    SallıYORUM
    YTD

2.  Alıntı Originally Posted by ali069 Yazıyı Oku
    14,50 hedefi verip 11'lerden mal boşalttığı için haklı olarak tepki çekiyor.
    İp teki cambaza bakmaya gerek yok analizini yapmistir cikmistir...onemli olan patrondur tahtanin dolayisi ile sirketinin durumunu bilen kisi ,...cambazi bosvermek lazim bak hacim yerlerde surunuyor info ve tv gazi olmasa buralara bile cikamazdi belkide...patronun kendi malini alip almayacagini irdelemek daha gercekci...cambazi birakip patrona bakmak ...
    Hacimle parasini oraya dayayip belli bir fiyatta tutmak en azindan aniden dususlere karsi tahtasina sahip cikmak bence degerli....daha dogrusu konjekturden dolayi hissesine kendisi guvenip bile almiyor demekki burasi bile cok pahali diye dusunuyor belkide benim kagit et etse 6-7 lira yapar kerizlerden oradan alirim diyor sanirim
    Birde buradan bak , bak ki cambazla ugrasip diger tarafi kacirma komplo teorisi aklinin bir kosesinde dursun
    Al sat degildir..

Bütün hisseler %30 %40 çıktı bu 11.50 den geri geldi bunu nasıl okumak gerekli anlamadım.sattıgımız yeşil 16 tl olmuş

4. Mal düşürdüler bugün...Haftaya çok hızlı 11 üstüne atacaktır

5. Dura vura yukarı Fiat verip aşağı çekenlerden yuh yuh.
    İndeks şanzıman dağıtıyor patron görmüyor sabır
    Ytd

6.  Alıntı Originally Posted by Black Diamond Yazıyı Oku
    Grup şirketlerini tek çatı altında birleştirecekleri gibi bir söylenti geldi kulağıma..
    Acaba ne getirir? Ne götürür?
    SallıYORUM
    YTD
    Kara elmas üstadım, öncelikle sevgiler saygılar.

Eğer söylediğiniz gerçekleşirse artıları;

-İçersinde birçok şirketle grift direkt veya endirekt bağlı veya iştiraklilik durumu sadeleşeceğinden dolayı finansal analize, özellikle yabancı yatırımcıya ve finans kurumları nezdinde itibarı artacaktır.

-Borsada genel gözlemim gördüğüm bu tür örneklerdeki genelde şirket birleşmeleri arçelik-beko veya oyak çimento örneklerine bakarsak piyasa değerlerine zamanla olumlu yansıyor çünkü işin arkasında patronun firmasına değer katma istek ve arzusu var ise birleşmeyi piyasada pozitif algılanması için elinden geleni yapacaktır.

-Birde birleşme gerçekleşirse aktifleri konsalide olarak toplamda büyüyeceğinden patron banka ve satıcıların karşısına daha anlaşılır bilançolarla çıkabileceğinden kredbilitesi artacaktır, kredibiletinin devamı için piyasa değerlemesi açısından kazan kazana devam edebilir.

Olumsuz veya netlik olmayan hususlar;

-Birleşme olur ise birleşecek şirketler hangi değerler veya nasıl bir hesaplama yapılacağı konusunda olumlu/olumsuz ipucu yok, birleşme rasyoları halka açık şirket azınlık ortaklarının aleyhinde oranlar olması k.yaytırımcıyı mağdur edebilir.

-Madem bu birleşme olacaktı, yakın bir tarihte indeks neden grup içi şirketler hisse satın alarak kaynakların bir kısmını öbür şirkte aktardı?

-İçersinde barındırdığı yazılım ve teknoloji şirketlerinin faaliyet durumları ne; faallerse birleşmede o grup şirketlerde ne getirir ne götürür bu aşamada belirsiz?

Üstadım ilk aklıma gelenler bunlar tekrar sevgi ve saygılarımla

7.  Alıntı Originally Posted by dadaş ali Yazıyı Oku
    Kara elmas üstadım, öncelikle sevgiler saygılar.

Eğer söylediğiniz gerçekleşirse artıları;

-İçersinde birçok şirketle grift direkt veya endirekt bağlı veya iştiraklilik durumu sadeleşeceğinden dolayı finansal analize, özellikle yabancı yatırımcıya ve finans kurumları nezdinde itibarı artacaktır.

-Borsada genel gözlemim gördüğüm bu tür örneklerdeki genelde şirket birleşmeleri arçelik-beko veya oyak çimento örneklerine bakarsak piyasa değerlerine zamanla olumlu yansıyor çünkü işin arkasında patronun firmasına değer katma istek ve arzusu var ise birleşmeyi piyasada pozitif algılanması için elinden geleni yapacaktır.

-Birde birleşme gerçekleşirse aktifleri konsalide olarak toplamda büyüyeceğinden patron banka ve satıcıların karşısına daha anlaşılır bilançolarla çıkabileceğinden kredbilitesi artacaktır, kredibiletinin devamı için piyasa değerlemesi açısından kazan kazana devam edebilir.

Olumsuz veya netlik olmayan hususlar;

-Birleşme olur ise birleşecek şirketler hangi değerler veya nasıl bir hesaplama yapılacağı konusunda olumlu/olumsuz ipucu yok, birleşme rasyoları halka açık şirket azınlık ortaklarının aleyhinde oranlar olması k.yaytırımcıyı mağdur edebilir.

-Madem bu birleşme olacaktı, yakın bir tarihte indeks neden grup içi şirketler hisse satın alarak kaynakların bir kısmını öbür şirkte aktardı?

-İçersinde barındırdığı yazılım ve teknoloji şirketlerinin faaliyet durumları ne; faallerse birleşmede o grup şirketlerde ne getirir ne götürür bu aşamada belirsiz?

Üstadım ilk aklıma gelenler bunlar tekrar sevgi ve saygılarımla
    Dadaş Ali Hocam merhabalar
    Üstadlık ne haddimize bizim
    Selamlar ,isevgiler ,saygılar bizden.
    Değerli analizleriniz için çok teşekkürler.söylentiyi doğrulatamadım ama genel kurula az kaldı.belki de süpriz bir gelişme olur bilmiyorum.Ama eğer olursa şirketin ve dolayısıyla hisse fiyatını olumlu etkileneceğini düşünüyorum.Kağıdı 1 haftadır izliyorum.info yu takip ediyorum.İlk defa cuma günü işlemleri çok beğendim ve alım yaptım.Endeks aynı kalması koşulu ile yukarı gitmesi aşağı gitmesinden çok daha olası görülüyor benim analizimde.gidişata göre bu hafta ağırlığımı kademeli artırıp genel kurulu beklerim.
    Tekrar saygı sevgi..
    Kendinize iyi bakın.
    Ytd

8. Kaldılar eski indeslu dostlara slm.lar

Sayfa 128/395 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178228 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz