Sayfa 249/395 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349 ... SonSon
Arama sonucu : 3155 madde; 1,985 - 1,992 arası.

Konu: INDES - İndeks Bilgisayar

1. Çok basit hesap. İndesin %60 halka açık erol bileciğin payı %36. Dgate ise %30 halka açık ve indesin payı %60. Dgate için müdahele çok daha kolay %2,5 satarsın hala tüm hisselerin %57 si sende olur. İndeste ise bunu yapamaz erol bilecik ama taktir edersinki indesi götürmek dgate göre çok daha zor. Daha açık nasıl yazabilirim bilmiyorum. Spekülatif yükselişe direk patron ket vurdu. Verdiğin örnekte haklısın bende aynısını düşüyorum biraz daha bekleseydi indes ederinin üstünde fiyatlanacaktı. Biz buna marginal investor diyoruz. Böyle tahtalarda at koşturamazsın anında müdahele gelir.

2.  Alıntı Originally Posted by senaettin Yazıyı Oku
    Görüyorumki maalesef bugünki olayı herkes yanlış anlamış. İzin verin tane tane açıklayayım. Öncelikle operasyon olan hisse indes değildi dgate idi. Oraya buyük bir fon girdi ve bu fon alışından indes te olumlu etkilendi. Dgate için spekülatif yükseliş yaşandı. Aslında bu iyi birşey sizin tabirinizle tahtaya spek girdi diyelim. Normalde bu tahtaları çok daha yukarı götüreceklerdi ancak hemen hakim ortak (indes) yola taş koydu. Dgate hisselerimin bir kısmını satacağım dedi. Bunun anlamı benim hissem de at koşturursan malı sana çakarım dedi speğe. O fon ise dgate ten çıkmak zorunda kaldı. Normalde patronun yaptığı doğru hareket ama çok çok erken. Eğer gerçekten çok fazla bir yükseliş olsaydı anlamlı olabilirdi ancak bu kadar erken müdahele satış getirdi. Bu sebepten indes gibi tahtaları spekülatif olarak yukarı taşıyan birisi olmuyor. Erol bilecik önümüze taş koydu. Bu tarz bir hareket arena da gayet normal ama daha yeni pirimlenmeye başlamış indes te aklım almıyor. Ben düşüsün devamını beklemiyorum ancak düşük hacimle tahta normal seyrinde devam eder görüşündeyim. Benim hesabıma göre hissenin şuan ederi 19-20 tl.
    Dgate'ye fon neden girdi yükseltmek için tamam ve indes'te olumlu etkilendi diyelim. patronun yoluna taş koymasının sebebi nedir neden yükselmesini istemiyor? mantığı ne aynı sektör tahtaları uçarken sıra indese gelince yapılan yorumlara bak..uçan kağıtların ederi 60 lar mı?

3. Dostum kusura bakmada sen yanlış anlamışsın. Mal çakmadan bahseden kim. Hızlı yükseliş sonrası mal kayıt ettirmek ben hakim hissedar olarak bu firmanın fazla yükseldiğini düşünüyorum buralardan mal veririm demek. Olayın indesle alakası yok. Şu bütün hareketin başlatan garan üzerinden alan fon. Zamansız şekilde kap haberi geldi. Patron dediğin indes erol bileceğin kendisi değil. Eğer dediğin gibi olsaydı malı indes sattığı(satacağı) için indesin satış yememesi lazımdı. Kasasına nakit girecek olan indes. bileciğin hissesi yok

4.  Alıntı Originally Posted by b_g Yazıyı Oku
    Değerli dost esas sen olayı anlamamışsın Yazdığın şeylerin tamamı yanlış..
    Dgate'de operasyonu yapan kim? Garan üzerinden 1,4 milyon lot alan bir fon..Maliyet 9,74..
    Bu malların çoğunu patrondan aldı 450 bin lot..3 Eylül KAP açıklamasına bakabilirsin..
    Bugün malların tamamını çıktı ve %30 cebine koydu..
    Patron 750 bin lot borsaya yeni mal kayıt ettirdi çünkü satılan malların korkuyla düşürülmesi için..Yani dediğin gibi patron-mal çakma falan alakası yok..Tam tersi patron biriyle anlaşmış ona sattı, o da millete..
    Şimdi o malları tekrar milletin elinden alacaklar..Konu bu..
    Dostum kusura bakmada sen yanlış anlamışsın. Mal çakmadan bahseden kim. Hızlı yükseliş sonrası mal kayıt ettirmek ben hakim hissedar olarak bu firmanın fazla yükseldiğini düşünüyorum buralardan mal veririm demek. Olayın indesle alakası yok. Şu bütün hareketin başlatan garan üzerinden alan fon. Zamansız şekilde kap haberi geldi. Patron dediğin indes erol bileceğin kendisi değil. Eğer dediğin gibi olsaydı malı indes sattığı(satacağı) için indesin satış yememesi lazımdı. Kasasına nakit girecek olan indes. bileciğin hissesi yok dgate de. Anlaşılması için tekrar yazıyorum dgate te patron indes. İndeste patron erol bilecik.

5.  Alıntı Originally Posted by senaettin Yazıyı Oku
    Çok basit hesap. İndesin %60 halka açık erol bileciğin payı %36. Dgate ise %30 halka açık ve indesin payı %60. Dgate için müdahele çok daha kolay %2,5 satarsın hala tüm hisselerin %57 si sende olur. İndeste ise bunu yapamaz erol bilecik ama taktir edersinki indesi götürmek dgate göre çok daha zor. Daha açık nasıl yazabilirim bilmiyorum. Spekülatif yükselişe direk patron ket vurdu. Verdiğin örnekte haklısın bende aynısını düşüyorum biraz daha bekleseydi indes ederinin üstünde fiyatlanacaktı. Biz buna marginal investor diyoruz. Böyle tahtalarda at koşturamazsın anında müdahele gelir.
    Ben hissemi satayimda erol bilecik at mi kosturur essek mi kendi bilir birdaha bu adamin adini duymak istemiyorum...yatirimci dusmani bir patron iste...borsayi ky soymak icin kullaniyor....

6. dgatenin patronu indes, indesin patronu EB yani patron patrondur...))
    İndes'i götürmek zor, düşürmek çok kolay...))

7. Hisseyi 3 sene önce bu fiyatlarin uzerinde ky alirken patron nerdeydi...ky para kazanmayacak mi bu hissede...fenerin patronu yok mu 2 ayda 5 kat artti hisse...adilikten baska birsey degil kisaca...

8.  Alıntı Originally Posted by takipci Yazıyı Oku
    İndes'i götürmek zor, düşürmek çok kolay...))
    aynen öyle

Sayfa 249/395 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •