Sayfa 209/992 İlkİlk ... 109159199207208209210211219259309709 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 1,665 - 1,672 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    Dolar mevduat faizlerinde düşüş tam gaz devam. Enpara 2.75'e çekmiş, stopajı da düşersek ABD enflasyon oranı kadar faiz veriyor kıymetli bankalarımız. Hatta ABDde daha yüksek veren bankalar var bildiğim kadarıyla. Bakalım bu işin sonu nereye varacak...
     Alıntı Originally Posted by kocaballi Yazıyı Oku
    İnsanlar: "bu faizi alacağıma fiziki olarak elimde tutarım" derse o zaman bankalarının yan bastıklarının resmidir.

ben açıkçası böyle yapmayı düşünüyorum.

ytd.
    bozmam diyorsun yani

2.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    senin 35 i bekliyoruz. faizler 24 olan zaman (24 de sozuyla 22demektir net getiri) diyordum faizler 20 ye ve sonra 18 e inecek sen kizdin!. (normal faiz konusuyorum) birinin 1 milyari var 22 alirmis hatta o da indi (elbet ben o kadar ... degilim 1 milyarim olsun banka girem ve banka yesin bana gulsun!)
    genel statistikte ortalama insanlar konusular yani milyonda birinin kac yuz k parasi olup ozel faiz alirken onu statistikte kirarlar (tabi ki hatta onunda faizi inmistir) bir memleketde faizde diyerken statistikleri gormemiz gerekir
    ve tahmin dogru cikti
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...25#post2944825
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...98#post3069098

simdi sizin 35% tl ye ve 7% dolarinizi beklioruz
    Google çeviri bile bu kadar berbat çevirmiyor. Sen izdiyor duj misali

MI MAX cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Denizbank 20,75 veriyormuş 22,50 olursa burgan dijitalden düşünülebilir... Tek avantajı stopaj dez avantajı faiz artışından yararlanamama....
    https://www.denizbank.com/birikim-yo...eli-hesap.aspx
    linke bastım iyi gibi görünüyor fakat "Her faiz ödeme döneminde faiz oranı önceden belirlenmiş olan bir "Artış Oranı" kadar artırılır."

bu oran piyasa ile rekabetçi olacakmı önemli soru bu..

4.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Ziraat kampanyası için görüş var mı?

Ziraat Bankası, hem ülke ekonomisine katkı sağlayan hem de müşterilerine enflasyon karşısında yüksek getiri sağlayan ürünlerine iki yeni ürünü daha ekledi. Yatırımlarını Türk Lirası'nda değerlendiren ve değerlendirmek isteyen müşteriler için Türk Lirası tasarruflarında sabit faiz oranı korumasında yüksek getiri sağlayan Enflasyona Endeksli-Faiz Korumalı Mevduat Hesabı'nın yanı sıra, anaparasını enflasyon karşısında reel olarak korumak isteyen müşterileri için de Enflasyon Korumalı (3 Aylık Dönem ve Yıllık Getirili) Mevduat Hesabı ürünlerini uygulamaya aldı.

Konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın
    "Bankaların, asli görevi tasarrufların doğru alanlara yönlendirilmesinin yanı sıra ülkenin tasarruf tabanının da gelişimine katkı vermektir. Sunduğumuz ürünleri çeşitlendirerek müşterilerimizin ihtiyaçlarına çözüm sağlamak da görevlerimiz arasındadır. Biliyoruz ki birikim ve tasarruflarını enflasyona karşı korumak için dövizde tutan oldukça önemli sayıda müşterimiz var. Ülkemizde tasarrufların TL ile yapılmasını sağlamak için bundan sonra da ürünlerimizi geliştirmeyi sürdüreceğiz. Bu kapsamda müşterilerimizin TL mevduat birikimlerini desteklemek için iki yeni ürünümüzü hayata geçirdik. Bu ürünler; "Enflasyona Endeksli-Faiz Korumalı Mevduat Hesabı ve Enflasyon Korumalı (3 Aylık Dönem ve Yıllık Getiri Ödemeli) Mevduat Hesabı"dır.

Enflasyona Endeksli-Faiz Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı;
    -Açılışında sabit getirili vadeli mevduat faiz oranı taahhüt ediliyor. Vade sonunda taahhüt edilen faiz oranı, yıllık enflasyona eklenecek ilave oranla oluşan (Yıllık TÜFE artı ilave oran) yeni faiz oranı ile karşılaştırılıyor. İki oran arasında yüksek olan faiz oranından hesaba faiz işletiliyor. Böylelikle müşterilere Türk Lirası yatırımlarında garantili yüksek getiri sağlama ve enflasyondan etkilenmeme imkanı sunuluyor.

-Vade süresi içerisinde hesaptan para çekilmesi duurumunda vade bozulmuyor, vade sonunda hesapta kalan tutar üzerinden faiz işlemeye devam ediyor.

-Yeni vadeli mevduat ürününün vadesi 92-370 gün aralığında belirlenebiliyor.

Enflasyon Korumalı Mevduat Hesabı ile;
    -Müşterilerimize gerçekleşen yıllık enflasyon oranına eklenecek bir getiri ile toplamda enflasyonun üzerinde bir getiri imkanı sağlıyoruz.

-366-370 gün vade ile açılabilecek bu hesapta 3 ayda bir gelir ödemesi seçeneği de sunuyoruz.

Enflasyon Korumalı (3 Aylık Dönem ve Yıllık Getiri Ödemeli) Mevduat Hesabı, anaparasını enflasyon karşısında reel olarak korumak isteyen ve faizli bankacılık ürünlerine karşı hassasiyeti olan müşterilerimizin de birikimlerini değerlendirebileceği bir ürün" dedi.

Sektördeki diğer bankaların da Türk Lirası mevduatı destekleyen, her kesimden vatandaşımızın tercihlerine uygun alternatifler sunan benzer nitelikteki ürünler ile yatırım ve getiri çeşitliliği sağlayacaklarına inandığını belirten Aydın, "Uygulamaya aldığımız ürünler ile Türk Lirası birikim yapan müşterilerimize, birikimleri için enflasyonun üzerinde bir getiri elde imkanı sunuyoruz. Milli paramıza güvenerek ülkemiz ekonomisinin güçlenmesine de katkı sağlıyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Enflasyonun üzerinde getiri garantisi var.
    Bu ürünleri çok olumlu buluyorum.
    Özellikle her seferinde oran alıp yenilemek ile uğraşmak istemeyen yatırımcılar için ideal.
    Bağla 6 ay veya 1 yıllık kafa rahat.
    Gerçek olamayacak kadar iyi umarım yanılırım

5.  Alıntı Originally Posted by Enflasyon Yazıyı Oku
    Gerçek olamayacak kadar iyi umarım yanılırım
    Sitesinde, açılış tarihinde bir oran taahhüdü yoktur diyor. Vade sonunda 12 aylık tüfe değişim oranı üzerine hesap açılış tarihinde geçerli olan risk primi eklenerek getiri sağlanacaktır diyor. Nedense inandırıcı gelmedi

MI MAX cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by Enflasyon Yazıyı Oku
    Sizi pasifbank çalışanı sanıyordum değilmişsiniz tebrikler gerçekçi bir yorum olmuş
    Hangisi yüksek getiri veriyorsa tercihim o olur. Son zamanlarda gözümden iyice düştü. Diğer bankalar cimri davrandığında genellikle tercih ettiğim bankaydı. Ne çalışanı oldum, ne arkasındaki siyasi zihniyetin yanında oldum. Bankalara karşı pragmatist olması gerekir herkesin. Saygılar...

Yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

7. Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Ziraat Bankasının yeni ürünü;
    Örnek:
    500.000 TL 92 gün vadeli hesap açarsanız % 22 faiz veriliyor. Bu garanti olan faiz oranı. TÜFE + 2 risk primi de veriliyor. (vade uzadıkça risk primi artıyor 2-3-4 gibi)
    92 günün sonunda ise son açıklanan yıllık TÜFE oranına risk primi ekleniyor.
    Hangisi yüksekse o orandan faiz alıyorsun.
    Enflasyon 25 olursa risk primi ile birlikte % 27 faiz alıyorsun
    Enflasyon 15 olursa risk primi ile birlikte 17 yaptığı için, hesap açılışı sırasında garanti edilen % 22 faizi alıyorsun.

Bu birinci ürün iki ürün daha var. Diğer iki ürünü müsait olduğumda yazacağım

8. Bu defa tarihin görmediği HIPERENFLASYON ile karşı karşıya kalınacak.

Tek dünya devleti KAOS ve ÇÖKÜNTÜ olmadan kurulamaz!

Dünyanın en az 1000 tane ülkeye bölünmesi lazım. 1000 ülke teorisi tek dünya devletine giden ilk adım olacaktır! Ulus devletlerin güçsüzleşmesi ve parçalanması gerekiyor.

https://m.youtube.com/watch?v=jjSQXQUX-jQ

Alıntı Originally Posted by Enflasyon Yazıyı Oku
    Hiçbir şey olmaz sayın heval birikimciler her dönem az yada çok dayak yemiştir borçlular affedilmiştir

Şefim çek ordan bir bailout yanında da too big to fail getir

Sayfa 209/992 İlkİlk ... 109159199207208209210211219259309709 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •