Sayfa 679/992 İlkİlk ... 179579629669677678679680681689729779 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 5,425 - 5,432 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Merhaba FİBA telefonuma msj attı , oran iyi gibi almak isteyenlere duyurulur.

MK karşılığı %25,15 süre 58 gün

Ek Açıklama 2019-05-24 234847.jpg
    distance

2.  Alıntı Originally Posted by d.ricardo Yazıyı Oku
    size de teşekkürler sn. admustafa
    Rica ederim Sn.d.ricardo. Nkolay bononun izahnamesinde hesaplama yöntemi anlatılmış ama kolayca yapılacak bir hesap değil. Hafta sonu getirisinin sabit olmasının nedeni piyasa kapalı olduğu için hesaplamada kullanılan değişkenlerin fiyatının sabit olması sanırım.

3. Son bir sorum olacak üstadlar. Bu aktifbankta 200.000 tl günlük eft sınırı görünüyor. Bu miktari müşteri temsilcisini arayarak yükseltebiliyor muyuz, yoksa kalanı ertesi gün mü transfer etmeliyiz? Bir de çıkış yaparken zorluk çıkarıyorlar mı? Arayıp taciz ediyorlar mı nereye gidiyorsunuz daha karpuz kesecektik falan diye? Daha önce tecrübe etmiş olan arkadaşlar yazabilirler mi?

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,898
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by d.ricardo Yazıyı Oku
    Sn. diproyal, çalışmanız için teşekkürler. Hafta sonları farklı getiri olması için hiçbir sebep yok aslında ama birbirinin aynı olan sadece iki gün getirisi var (175,40) ki o da listedeki tek hafta sonu günleri. Muhtemelen bu hafta sonunun da getirileri aynı olacaktır. Aslında benim burada asıl dikkat çekmek istediğim husus, bizim sat- al yaparak anapara miktarını artırmamızın hiçbir somut etkisi olmuyor gibi. Banka o günkü keyif durumuna göre bir sakal atıyor. Görüldüğü üzere her günün anaparası ile o günkü getiri arasında anlamlı bir korelasyon yok. Dolayısıyla geriye tek ihtimal kalıyor: N kolay bononun getirisi sabit değil. Tıpkı para piyasası fonları gibi üç aşağı beş yukarı inişli çıkışlı bir getirisi var. Bankanın ilan ettiği faiz oranı da (şu anda 23,25) yaklaşık ve ortalama bir rakam. Bunun mantığı ne olabilir? Onu çözemedim. Çünkü hala da Aktifbank'ın bono sistemini anlayabilmiş değilim. Muhtemelen pazartesi günü hala anlayamamış olarak çıkıp FIL fonuna geçeceğim.
    Onun mantığını bende çözemedim ancak miktar değil de aldığınız bono miktarında bir artış oluyorsa bileşik mantığından dolayı bir katkısı olabilir. FIL ise ayrı bir piyasa olduğu için bununla karşılaştırılması olmaz gibime geliyor. Diğer yandan oranın uzmanı sn. admustafa
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

6.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Onun mantığını bende çözemedim ancak miktar değil de aldığınız bono miktarında bir artış oluyorsa bileşik mantığından dolayı bir katkısı olabilir. FIL ise ayrı bir piyasa olduğu için bununla karşılaştırılması olmaz gibime geliyor. Diğer yandan oranın uzmanı sn. admustafa
    Uzman değilim Sn.diproyal sadece tecrübelerimi paylaşıyorum

7. nkolay'ın bonoların izahnamesini okudum. bonoların her günkü fiyatı bir formülle hesaplanıyor.

tekrar tekrar alıp satmanın herhangi bir getirisi yok çünkü günlük fiyat basit faizle hesaplanıyor. bunun nedenini anlatmak matematiksel formülleri göstermeyi gerektirir ama burada bunları anlatmaya gerek yok...
    yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Mavideniz35 Yazıyı Oku
    Merhaba FİBA telefonuma msj attı , oran iyi gibi almak isteyenlere duyurulur.

MK karşılığı %25,15 süre 58 gün

Ek Açıklama 2019-05-24 234847.jpg
    Pek Cazip Değil 27 Verse Düşünülür.

Sayfa 679/992 İlkİlk ... 179579629669677678679680681689729779 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •