Sayfa 817/992 İlkİlk ... 317717767807815816817818819827867917 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 6,529 - 6,536 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,007
    Hisse secimini kolaylastirmak, 30 senelik tecrubeyi 2-3 cumlede ifade etmek gerekirse...

Kriterler sunlardir.

1. Sahibi kim? (Ortak olunmaya deger mi?)

2. Temettu veriyor mu? (Hakim ortak paylasimci mi?)

3. 20 senelik aylik grafigi 45 derecelik surekli yukselen bir aci ile bir kanal icinde hareket ediyor mu? (Yukselen trend var mi? Piyasa tarafindan kabul gormus bir sirket mi?)

Borsamizda bu kriterleri hakki ile karsilayan 10 tane senet cikmaz malesef...

Kimisinin sahibi guvenilmez..
    Kimisi temettu vermez..
    Kimisi 20 yildir temettu verir, ama yatay gider, yukselen bir trendi yoktur, yani ozvarliklarini artiramamis, buyuyememistir..

Ben ne kadar basit o kadar guzel diye dusundugumden bu sekilde 3 kriterde toparladim, yoksa bu is derya denizdir.. yuzlerce kriter bulunup cikarilabilir..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Hisse sirket biras iyi arastirilip secildi ise, hakim ortak durust ve paylasimci ise hepsinden iyidir..

500 sirketin 490 tanesi coptur..

Alinacak olanlar bellidir.. Illa Tr'de kalinacaksa tabii..

Amerikayi tekrar kesfetmeye gerek yoktur..

Marjinal kagitlarda macera aranmazsa, gm'deki gibi 25 sene sabredilecekse, bence en iyi yatirimdir..

Syg,
    Hocam bir ara hisseler hakkında spesifik düşüncelerinizi okumak ve tecrübelerinizden yararlanmak isteriz.
    Teşekkürler.
    Selamlar.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

3.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Nkolay ve OKT yatırımcısı değilim. Getiri anlamında birbirine yakınlar birisi sabit bir getiri vaat ediyor diğerinin geçmiş getirisi cazip. Nkolay benim tercih etmeyeceğim bir yatırım aracı olacağı için görüşüm objektif olmayacak. Risk algınıza göre hareket edin. İyi bayramlar herkese

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Pardon bu OKT nedir acaba?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,007
     Alıntı Originally Posted by Poyraz Yazıyı Oku
    Pardon bu OKT nedir acaba?
    https://www.oyakyatirim.com.tr/yatir...-araclari-fonu

Syg,

Eski evimi 1994 de Temmuz ayinda tam da ekonomik krizin yatismaya basladigi aylarda 165K dolara almistim..

Zaman icinde ekonominin durumuna gore 25 senede 150K-300K dolar arasinda dalgalandi durdu...

En sonunda 206K dolara 2015 basinda zorla rayicin %20 altinda vererek satmistim...

Simdi ayni ev 1 Mio TL (pazarlik da vardir mutlaka) yani 160K dolar.
    1994 nire 2019 nire?

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...52453343/detay

Hem de banyo mutfak yenilenmis panjur takilmis...

Dolarin yillik enflasyonunu da ortalama %3 alirsak kulliyen zarar..

Kirada oturabiliyorsaniz koyun dolara alin eurobondun lokum faizini vergisini de odeseniz bile yine siz karlisiniz kirayi odedikten sonra.

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...31387100/detay

Syg,
    googladım 1994 temmuzda dolar/tl 30000 miş. 165binx30bin =5 milyar tl

merkez bankası enflasyon hesaplayıcısıyla hesap ettim o para şimdi 1.7m tl yapıyor.

15 şubat 2015de dolar 2.45miş 2,45x206bin = 500bin tl . %20 iskontoyu ekle 500x1,2= 600 .Gayrimenkulun en hareketli zamanlarının son demlerinde istanbul bahçeşehirde 500 e tripleks villa satmışsınız. bende gayrimenkul değerleme lisansı var ordan biliyorum sizinki biraz tasfiye satışı olmuş. ayrıca inşaat mühendisiyim foruma da 2013 eylülden beri üyeyim keşke forumda paylaşsaydınız. iskontosuz fiyatıyla bile alınsa alana iyi para bırakırmış.

ek olarak : ben ağustos 2018de askerdeydim . o yüzden bu işlerden uzaktaydım. kur şoku sırasında bazı eurobonlar %15 faizi görmüş umarım yakalamışsınızdır ben olsam kaçırmazdım %15 döviz getiri ne demek cennet demek

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,007
     Alıntı Originally Posted by bobbygeneric Yazıyı Oku
    googladım 1994 temmuzda dolar/tl 30000 miş. 165binx30bin =5 milyar tl

merkez bankası enflasyon hesaplayıcısıyla hesap ettim o para şimdi 1.7m tl yapıyor.

15 şubat 2015de dolar 2.45miş 2,45x206bin = 500bin tl . %20 iskontoyu ekle 500x1,2= 600 .Gayrimenkulun en hareketli zamanlarının son demlerinde istanbul bahçeşehirde 500 e tripleks villa satmışsınız. bende gayrimenkul değerleme lisansı var ordan biliyorum sizinki biraz tasfiye satışı olmuş. ayrıca inşaat mühendisiyim foruma da 2013 eylülden beri üyeyim keşke forumda paylaşsaydınız. iskontosuz fiyatıyla bile alınsa alana iyi para bırakırmış.

ek olarak : ben ağustos 2018de askerdeydim . o yüzden bu işlerden uzaktaydım. kur şoku sırasında bazı eurobonlar %15 faizi görmüş umarım yakalamışsınızdır ben olsam kaçırmazdım %15 döviz getiri ne demek cennet demek
    Dogru arastirmissiniz..
    Tami tamina 475K TL gecti elime...
    2 sene satista durdu, bos eve iki defa hirsiz girdi, pencereyi kirdi, masraf cikartti, ada yonetimi 1500 TL ye cit yaptirdi etrafina giderayak, bunlari da odedim.
    Gercek bir bas belasi idi.
    Ilk ciddi aliciya verdim gectim gittim.
    Bana halen duacidir alan, bir arkadasin tanidigi idi..
    1994 te tami tamina 5 milyar odemistim, emlak bankasindan aldim.
    O zamanki kurla 165K dolares ediyordu.
    200 tane kadarini milletvekillerine indirimli fiyattan vermislerdi.
    Benim adada 3 tane milletvekili vardi.
    Yanimdaki hemen 300K dolardan satti gitti. En akillisi o cikti
    Benden alan icine dedigine gore 100K dolar harcadi her seyi ile sifirladi..
    Benim de dedigim gibi sizin hesapladiginiza gore de 25 senede TL enflasyonunu da, USD enflasyonunu da cikaramamis..
    Biriktirin dolarinizi sakin zamanlarda, ulke turbulansa girince alin lokum faizli eurobondlari 10-30 yillik vadeli, cikarin faizin icinden kirayi odeyin ve geri kalani da catir catir yeyin.
    Syg,
    Son düzenleme : Dudu; 05-06-2019 saat: 12:29.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,007
     Alıntı Originally Posted by bobbygeneric Yazıyı Oku
    15 şubat 2015de dolar 2.45miş 2,45x206bin = 500bin tl . %20 iskontoyu ekle 500x1,2= 600 .Gayrimenkulun en hareketli zamanlarının son demlerinde istanbul bahçeşehirde 500 e tripleks villa satmışsınız.
    Bir kac emlakci ile konustum, bunlarin da bictikleri fiyata gore ilk satisa ciktigimiz rakam 525K TL idi..
    A daire ile hep basbasa giderdi A villa..
    Ama bu fiyata satamadilar, hic biri satamadi..
    En sonunda yine ben kendim network sayesinde satabildim.
    Tuprs 32 TL idi sattigim tarihte.
    Aradan 4 sene gecti.. 5 kere temettu verdi ve temettuler dusulmus hali ile su an 128.50 TL
    Syg,

Bize de aynisi oldu iste...

10 sene evvel 50-60 daire teklif edilirken arsa sahiplerine su anda yuzune bakan yok..

Mundar ettiler malimizi...

Syg,
    Emlak işlerinde +40 yaş kitleye hiç dayanamam, ben akşama para işlerle uğraşan adamım, kalbur zaman içinde develer pirelerle uğraşan yatırımcılardan hiç hoşlanmam, size atılan şu kazığı biri bana atsa ruh hastası olurum
    Geçmiş olsun zararınız kaç tlyse bile.

Sayfa 817/992 İlkİlk ... 317717767807815816817818819827867917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •